Delta boekt recordwinst Ruimte scheppen 33 Openingshandeling Keukenhof verloopt verrassend HET WEER: O Bewolkt ddd Nazaten NSB'ers doorbreken stilzwijgen Burgemeester Van Dok slaat De Ruytermunt Donderdag 22 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 69 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Energiebedrijf heeft goede verwachtingen voor de komende jaren. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta heeft vorig jaar een winst behaald van ruim 169 miljoen euro. Dat is inclusief een eenmalige belasting meevaller. Wordt die niet meegere kend, dan komt de winst uit op 105,6 miljoen euro; ruim 10 mil joen meer dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de jaarcijfers 2006. Bijna de helft van de winst, 52,5 miljoen euro, keert Delta uit aan de aandeelhouders (provincie en gemeenten). Door nieuw toegepaste boekhoud regels moet Delta de eenmalige be lastingmeevaller van 63,5 miljoen in de jaarcijfers meenemen. Dat geld krijgt Delta geleidelijk in de komende jaren uitgekeerd. Direc teur P. Boerma verwacht voor 2007 een groei van de 'operatione le' winst van circa 10 miljoen euro. Het energiebedrijf heeft 1,3 miljard euro in kas. Dat gebruikt het de ko mende jaren om nieuwe centrales te bouwen en (afvalverwer kingsbedrijven over te nemen. Dat het Delta goed gaat is volgens Boerma geen reden om gas- en stroomprijzen te verlagen. „In ver gelijking met andere leveranciers zijn onze prijzen al laag." Boerma verwacht dat de winst van Delta de komende jaren ver der groeit. Dan moeten de overna mes van het Belgische Indaver en zonnecellenfabriek Solland rende ment opleveren. Ook de nog te bouwen Sloecentra- le, de kippenmestcentrale in Moer dijk en de biocentrale in Delfzijl moeten daaraan bijdragen. De stra tegie van Delta (Zeeuws, zelfstan dig en multi-utility) staat volgens Boerma nog steeds als een huis. „Nuon heeft er geen geheim van gemaakt eerst groot te willen groeien in Nederland om dan een NN Delta heeft vorig jaar een opera- tionele winst behaald van 105,6 miljoen euro. De helft gaat naar gemeenten en provincie. Die be talen er voorzieningen van. Prijsvergelijking energie De prijzen voor elektriciteit en gas bij verschillende leveranciers. Prijzen zijn per jaar en in euro's. stap naar het buitenland te ma ken. Delta blijft een speler op de regionale markt. De fusie tussen Essent en Nuon verandert voor Delta niets." Tenzij aandeelhouders hun aande len in de etalage willen zetten. Ge deputeerde J. Suurmond zei in fe bruari in de PZC dat hij verkoop niet langer uitsluit. Weinig aan deelhouders vinden het bespreek baar. Boerma: „Ik speculeer niet over een mogelijke uitkomst van een mogelijke discussie. Wij moeten wel zorgen dat die goed wordt ge voerd. Wij denken dat onze argu menten sterk genoeg zijn om aan deelhouders te overtuigen hun aandelen niet te verkopen." Leverancier Elektriciteit* Gas** Essent 426 1333 Oxxio 444 1327 Eneco 4 50 1333 Nuon 463 1329 Delta (losse prijs) 449 1325 Delta Pluspunten 438 1311 jaarverbruik2 500kWh, enkeltariefmeter jaarverbruik 1800 m3 PZC Donja Odijk bron: Delta NV LISSE - De Zweedse kroonprinses Victoria rea- opende van de bloemententoonstelling Keuken- geert verrast wanneer de paal omvalt waarop zij hof in Lisse. Premier Balkenende stond er giste- door het indrukken van een knop de 58e editie ren bij en keek er kennelijk overheen. De Keuken hof is dit jaar gewijd aan Carolus Linnaeus. Deze Zweedse arts en botanicus werd 300 jaar geleden geboren. foto foto Robin Utrecht/ANP CDA, VVD, PvdA en SCP blijven in CS MIDDELBURG - De bestaande coali tie in Provinciale Staten kan vier jaar verder. De verschillen tussen CDA, WD, PvdA en SGP vormen daarvoor geen belemmering. Informateur T. Verbree stelt dat vast in zijn giste ren verschenen advies. De grootste verandering vergele ken met de nu verstreken Statenpe- riode is de omvang van het dage lijks provinciebestuur van Zeeland vijf in plaats van zes gedeputeer den. pagina 2 en 3: alles bij het oude uw wensen voor formateur? commentaar Een verzwakte PvdA heeft niets te zoeken in het nieuwe college van gedeputeerde Staten reageer op www.pzc.nl Mijn gezondheid is mijn eigen zaak ■■■■■■■170% oneens 30% EN Verbouwingsopruiming Om iets nieuws te schapen (nieuwe woonbelevingen in inspirerende studio's) moetje eerst ruimte scheppen. Opruimen dus! Niet te flauw: kortingen van 50%! (vlakbij Zierikzee, een uurtje van Rotterdam, Roosendaal en Temeuzen) Verburg: ontpoldering wordt niet opgelegd DEN HAAG - Minister Verburg (Landbouw) wil Zeeland geen ont poldering opleggen. Ze hoopt op een voorstel voor natuurmaatrege- len dat genoeg draagvlak heeft in Zeeland. Dat voorstel moet uit Zee land komen. „Ik weet hoe emotio neel de zaak ligt", zei ze in de Ka mer in antwoord op vragen van de SGP'er Van der Vlies. De minis ter zei contact te hebben opgeno men met de Vlaamse premier Lete- rme om te praten over de druk die vanuit Vlaanderen is opgevoerd om tot ontpoldering over te gaan. Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7, 8 en 9 Meningen: 10 en 11; Beurs: 15 Economie: 16 en 17; Weer: 22 Strips: 23; Cultuur: 34 en 35; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 i ui i 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1