Meningen TUINFEEST! Scheiden vergt een ouderschapsplan Zaterdag 24 maart bij GroenRijk Goes en GroenRijk Middelburg Wij openen het nieuwe tuinseizoen met gratis koffie en poffertjes www.groenrijk.nl GroenRijk Middelburg bestaat 2 jaar! PZC Woensdag 21 maart 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 iezersredacteur@pzc.nl (maximaal 150 woorden) N57 2 Gemeente Middelburg overtuigde de Raad van State dat met de N57 de luchtvervuiling in de stad zou verminderen. Het zal niet zo zijn. De Schroebrugroute blijft de hoofdader door de stad en het ver keer rijdt oost-west in plaats van west-oost over de kaaien. Natuur lijk wist de gemeente dit allang (het staat allemaal in het eigen ver keersplan), maar als je van Rijks waterstaat een gratis rondweg krijgt, dan mag je best een beetje jokken. Als de N57 er eenmaal ligt, dan zijn ook de bewoners van de wijken Veerse Poort en Klaren- beek het haasje. Dag en nacht den dert het verkeer vierbaans en met 100 km per uur voorbij. Rijkswa terstaat lacht zich rot; je geeft ze een vinger (een verkeerd gesitu eerde rondweg) en je krijgt de hele hand (transportas Maasvlakte -Gent). Nu het asfalt er nog niet ligt, kan wethouder Streng misschien nog eens naar de door het Platform N57 aangedragen al ternatieven kijken. Deze voor komen een heleboel ellende voor de Middelburgers en de inwoners van de dorpen aan de Dammen- route. Leo Dalebout Gapingseweg 6, Gapinge Ontpolderen kabinet. Hopelijk houden zij reke ning met de Zeeuwse belangen. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Ontpolderen 2 Vlaanderen eist ook al Nederland se ontpoldering (17/3)- Het moet niet gekker worden. Helaas, Van Zandbrink (PvdA), Poppelaars met Peijs (beiden CDA) willen ont polderen. Peijs ondertekende het Verdrag zelf. Bijna elke politieke beweging is vóór. Ik wilde Karla Peijs 8 maart stevig bevragen over haar bewering 'dat het Zeeland niet door de strot was geduwd', maar ik kreeg de kans niet. We stonden om 15.15 uur met negen fractievoorzitters voor het stad huis, maar ze liet verstek gaan en wij dropen om 16.00 uur onver- richterzake af Deze bestuurders hebben een zekere feeling om op kritieke momenten afwezig te zijn. Poppelaars heeft het bestuursrech telijk onmogelijk gemaakt de ont poldering terug te draaien vanwe ge de vele miljoenen euro's en as faltwegen voor zijn regie. Poppel aars wordt informateurHij zal zijn mannetjes echt wel uitzoeken. Met partijgenote Peijs, uiteraard. Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Euthanasie Bij het lezen van 'Doden of laten sterven' (PZC 17-03) zie ik drie vra gen waarop met mij wellicht ook andere lezers antwoorden zoeken. Allereerst: welke ethische motie ven houdt de christen politiek leider, die deel uitmaakt van de minderheid van het Nederlandse volk (bij het maken van wetge ving) de anders gelovige meer derheid voor om aan te tonen dat euthanasie (doden!) in de meeste gevallen verkeerd is? Ten tweede: welke geestelijke actie kan de christen aan de doodzieke gelovige of ongelovige die palliatie- 'Vlaanderen eist ontpolderen', kop te de PZC op 17 maart. Graag enige nuancering bij het maken van 'nieuws'. Het is toch niet verwon derlijk dat parlementsleden die en kele weken geleden ingestemd heb ben met een overeenkomst, ver wachten dat deze ook uitgevoerd zal worden? Wat is echter voor hen de hoofdzaak (waaraan ook ontpolderen ondergeschikt is)? De bereikbaarheid van Antwerpen! Bij de behandeling van de Schelde- verdragen in het Vlaams parle ment was er teleurstelling dat de verruiming maar tot 13,1 m ging en niet tot 15 m. Ook werd er aan gedrongen op het starten van de onderhandelingen voor de volgen de verruiming tot 16 m. En daarna weer ontpolderen? Is hier in Ant werpen ook over gesproken? Voor lopig is het woord aan ons nieuwe GroenRik Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 Middelburg Mortiereboulevard 2*0118-470400 En als extra: Een demonstratie van barbecuespecialist Weber. ve sedatie ondergaat (laten ster ven!) nog aanbieden, zodat er nog hoop is op een wonder? Dit won der kan genezing zijn, maar ook voorspoedig inslapen zonder 'op zettelijk verlagen van het bewust zijn' (palliatieve sedatie). Ten derde: als we dan uiteindelijk de juiste wetgeving voor mensen denken gevonden te hebben, hoe zit het dan met de dieren, immers staat geschreven: 'Mens en dier ver lost Gij, Here' (Psalm 36:7b). Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Kunstwerk In de PZC van 17 maart stond op pagina 6 een artikel over het kunst werk voor Theo van Gogh met een foto. Wellicht zullen meerdere dagbladen deze foto van het ANP hebben geplaatst; ik kreeg er een raar gevoel bij. De omschrijving geeft aan wat het moet voorstellen maar het kunstwerk is nog inge pakt. Ik vergelijk het met een kunst werk van Christo; je kunt raden wat het is maar je ziet het niet. In mijn ogen was het beter geweest na de onthulling een foto te plaat sen zodat men ziet wat het werke lijk is. Rechts staat een man waar bij geen uitleg wordt gegeven, dus denk je dan, dat zal gewoon ie mand zijn die daar in de buurt stond. Maar nee, dat is de kunstenaar, Jeroen Henneman. Als achter zijn naam, die in het artikel gelukkig wel wordt genoemd, had gestaan 'rechts op de foto', had de afbeel ding zin gehad. J. Rentmeester Hoofdstraat 56, Ovezande Koningin Elizabeth Het was maar een klein berichtje, in de PZC van 19 maart. Links on derin, op pagina 10: 'de Britse koningin Elizabeth mag dan gel den als icoon voor de omgangs vormen van de Britse bovenklasse, ze gaat toch met haar tijd mee'. Wel, Betsy, zoals ze door iedere (oudere) Brit wordt genoemd, verwisselde zelf band en wiel van haar kwart-ton legerauto toen tijdens WO II Londen zwaar ge bombardeerd werd. Ze lag zelf on der het carter om de olie-dop los te maken. 'Met haar tijd mee'; wel ke royalty deed dergelijke vieze karweitjes zelf? Zonder allerlei elektrische moersleutels van deze tijd. Max van Loon Voorstad 38, Goes Wetsvoorstel: afspraken op papier over zorg en opvoeding kinderen. door Floor Ligtvoet DEN HAAG - Mensen die willen scheiden, moeten afspraken over de opvoeding en de verzorging van hun kinderen op papier zet ten. Doen ze dat niet, dan wordt het huwelijk nog niet ontbonden en is de scheiding voorlopig van de baan. Dit staat in een wetsvoor stel dat vandaag door de Tweede Kamer wordt besproken. Het zogeheten ouderschapsplan moet een eind maken aan soms eindeloze ruzies over de kinderen. Te>vdak wórdt het któbst nu de'ddJ pe van de persoonlijke vetes tus sen de ouders, vindt de regering. Er worden ook nu al ouderschaps plannen gemaakt, maar alleen vrij willig. De afspraken zijn soms bij zonder gedetailleerd. Ouders leg gen naast de dagelijkse zorg voor hun kinderen in het document ook vast bij wie ze de vakanties en feestdagen doorbrengen, wie hen ophaalt van het sporten en wat de gezamenlijke ouderlijke mening is over piercings en tatoeages bij de kinderen. Er staat soms ook in hoe en door wie het huiswerk wordt gecontroleerd en wie voor de kin deren afspraken bij de kapper maakt. Kortom: alles in de opvoe ding waarover ruzie kan ontstaan, kab» WoVdenAmstgelegd: „Beide ouders gaan zich hierdoor realiseren dat er bij een scheiding meer geregeld moet worden dan al leen de weekendomgangsregeling en alimentatie", zegt Kyra Pijls, voorzitter van de vereniging voor De ene ouder"kan de ander met een ouderschapsplan onder druk zetten Familierechtadvocaten en Schei dingsbemiddelaars (FAS). Familierechters, die de huwelijken ontbinden, plaatsen kanttekenin gen bij het wetsvoorstel. Zij vrezen dat de ene ouder de ander ermee onder druk-kan zetten: „lé geeft ouders een pressiemiddel in han den om de scheiding te traineren. Ze kunnen dreigen dat ze niet in stemmen met het ouderschaps plan, en dus niet met de schei ding," zegt Rogier Hartendorp van de Raad voor de Rechtspraak. Scheiden gaat doorgaans om meer dan alleen de voogdij over de kin deren en ook daarover kunnen ru zies omstaan. „De praktijk leert dat ruzie geen basis is om goede afspraken te ma ken", aldus Hartendorp. De rech ter kan echtgenoten die elkaar de tent uitvechten en zelf niet tot een akkoord komen naar een mediator (bemiddelaar) doorverwijzen. „Maar voor het slagen van de be middeling is.welfiodig dat beiden bereid zijn mee te werken." Een ander probleem is volgens Harten dorp dat onwillige ouders zich na de scheiding eenvoudig aan de ge maakte afspraken kunnen onttrek ken. „Wij vragen ons dus echt af of zo'n verplicht plan ervoor zorgt dat kinderen niet toch gewoon het slachtoffer blijven van ouders die elkaar niet kunnen luchten of zien." Houdt de ene ouder zich niet aan de afspraken, dan moet de ander hem of haar voor de rech ter slepen. Die neemt dan alsnog een besluit over de voogdij van de kinderen. De Raad voor de Recht spraak voorziet met de invoering van het ouderschapplan een wachtlijst bij rechters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9