Sport Het ukkie meet 1 meter 85 #c I A- fi PZC PZC Vlissingen buigt na rust voor Roosendaal I i p i X Ju >CiT, «flU t ri' i 7/ Wij zoeken in MIDDELBURG (Stromenwijk) een VERDEELPLAATS PZC Woensdag 21 maart 2007 35 Vlissingse broers spelen zondag bekerfinale jeugd in Amsterdam. door Martijn de Koning vlissingen - Het is heel bijzonder, geven ze toe. Maar dat de drie Vlis singse broers De Jong zondag de bekerfinale van het landelijke jeugdbasketbal spelen, komt niet uit de lucht vallen. „We zijn ook in de competitie best lekker bezig. Alleen valt dat minder op." Het Zeeuwse basketbal zit voor zichtig in de lift. Dat is vooral te danken aan de recente prestaties van het jongensteam onder 20 jaar. De ploeg speelt in de eredivi sie en kwam vorige maand in het nieuws door de finale van de lan delijke beker te halen. Opvallend is dat de ploeg zondag tijdens de finale in Amsterdam drie broers in de gelederen heeft. Wytse (19), Menno (17) en Allard (16) de Jong. „Een jaar of zes geleden wilden we gaan sporten", vertelt Wytse. „Mijn vader, die zelf ook heeft ge basketbald, stuurde ons hierheen om eens een kijkje te nemen. We zijn niet meer weggegaan." Basketbal is eigenlijk een logische keuze, gezien de lengte van de broers. Wytse en Allard zijn bijna twee meter. Menno is met zijn 1,85 het 'ukkie' van de drie. „Maar dat kan zondag mooi van pas ko men", weet zijn oudere broer. „De De basketballende broers Wytse, Menno en Allard de Jong vinden het bijzonder dat ze zondag met z'n drieën in Amsterdam de be kerfinale spelen. Wytse, Menno en Allard de Jong (vlnr) kwamen via hun vader bij BC Vlissingen terecht en zijn nooit meer wegge gaan. foto Ruben Oreel tegenstander, Landstede uit Zwol le, bestaat vooral uit kleine jon gens, die hun gebrek aan lengte compenseren met agressief spel. Menno speelt ook zo. Die kan daar mooi tegengas aan bieden." Wytse en Menno zitten al jaren in dezelfde ploeg. Allard heeft altijd een categorie lager gespeeld, maar kwam dankzij zijn goede presta ties in het team onder achttien jaar een stapje hoger terecht. „Dat is erg mooi", vindt hij. „Om dat de selectie erg sterk is, maar ook omdat ik nu met mijn broers speel." Hoewel het succes van BC Vlissin gen U20, zoals de ploeg officieel heet, voor de buitenwacht mis schien onverwacht komt, zijn de broers niet erg verrast door het suc ces. Wytse: „Het zat er al een poos je aan te komen. In de competitie kunnen we ons nog plaatsen voor de final four, de play-offs met de vier beste ploegen. Dat zegt ge noeg over hoe we dit jaar bezig zijn." Dat neemt niet weg dat de bekerfi nale al weken in het achterhoofd van iedere speler zit. Menno: „Hoe verder je in zo'n toernooi komt, hoe meer het gaat leven. De beker was bijzaak. Nu is het een hoofd doel. Bovendien is het echt een be loning om in Amsterdam, vlak vóór de bekerfinale van de man nen, te mogen spelen. De sfeer zal fantastisch zijn." Aan het Zeeuwse publiek zal het niet liggen. De plekken in een inge huurde supportersbus zijn al een week vergeven. Tientallen aanhan gers reizen met eigen vervoer. Menno: „Tijdens de halve finale waren er driehonderd toeschou wers, uit de hele provincie. Dat was echt gaaf" De broers leven voor hun sport, ge ven ze aan. Ze trainen drie of vier keer per week en spelen daarnaast één of twee wedstrijden. „Met school houden we er rekening mee. Ie moet vooral goed plannen. En als we op zondag moeten spe len, gaan we zaterdag niet op stap", zegt Wytse beslist. Hebben ze dan nog wel tijd voor andere dingen? „)a, hoor. We zijn vaak met zijn drieën te vinden op het pleintje voor ons huis. Om te basketballen." De bekerfinale tussen Vlissingen en Landstede Zwolle wordt zon dag gehouden in de Sporthallen Zuid in Amsterdam en begint om 11.00 uur. Zondag-tweedeklasser in vijfde ronde beker met 4-1 onderuit. door onze sportredactie roosendaal - Nadat HW'24 zon dag al werd uitgeschakeld door Steenbergen, kwam ook voor Vlis singen gisteren een einde aan het bekeravontuur. De zondag-tweede klasser, die strijdt tegen degrada tie, ging in de vijfde ronde in en te gen Roosendaal met 4-1 onderuit. De formatie van trainer Ruud Pen- nings kwam nog wel op voor sprong. Mark Minderhoud schoot vlak voor rust diagonaal raak: 0-1. Lang kon Vlissingen echter niet ge nieten van die voorsprong. Vanaf de aftrap stoomde Roosendaal op naar het Vlissingse doel. Peter de long beging een overtreding, Kees Flipse zorgde vanaf de strafschop stip voor de gelijkmaker. Na rust liet Roosendaal de bezoekers ko men en wachtte rustig op een mo gelijkheid. Die kwam na 53 minu ten bij een corner. Terry lager kop te de 2-1 binnen, waardoor Vlissin gen in de achtervolging moest. De thuisploeg besliste het duel vervol gens met twee treffers kort achter elkaar, via Remko Broos en op nieuw lager: 4-1. Roosendaal-Vlissingen 4-1 (1-1). 43. Mark Minderhoud 0-1, 44. Kees Flipse 1-1 (strafschop), 53. Terry Jager 2-1, 77. Remko Broos 3-179. Terry Jager 4-1 Scheidsrechter: H. Tempelaar (Dor drecht). Gele kaart: Peter de Jong (Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 50. I -V -XI De Heerenstraat verliest contact rilland - Het driebandenteam van De Heerenstraat is door het 4-4-gelijkspel tegen Hoog Laag Keukens het contact met leider Welkom/Sijmens kwijtgeraakt. De Rillanders hebben nu met nog vier wedstrijden te gaan drie ver- liespunten meer. André Karelse en ]an Westdorp wonnen hun partij, terwijl R,inus Rijk en Jean Louis 3ntulc]er ,verlpren. Gemakkelijke winst voor poolbiljarters vlissingen - Cue Action 1 nestelde zich door een eenvoudige 7-2-over- winning op Scooby's Part Two in het rijtje dat voor de play-offs in aanmerking komt in de regionale eerste klasse. Atong Wu zette twee partijen in winst om, Johan van Oorschot en Jeroen Koopman één. Mark van Wijngaarden en Abel van de San- de verloren elk hun partij., Voor het aanleveren van de ochtendkranten en als afhaal- en insteekplaats voor de bezor gers heeft PZC behoefte aan een ruimte, die voldoet aan de geldende ARBO-normen, over dekt is, goed bereikbaar en ca. 50m2 aan oppervlakte heeft. Verzoek om informatie en/of aanbiedingen kunt u richten aan: afdeling binnendienst Distributie, 076-531 23 14. Vooral voor scholen, jeugd- en sportcentra is deze verhuuroptie aantrekkelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55