PZC 33 Keuze tussen routine en talent Henk Fraser dubt over aanvechten van ontslag 35 Ajax en PSV in één auto Geen problemen bij start Oranje Doelpunt Grün Basketballende broers kijken uit naar finale in Amsterdam Maarten Stekelenburg (links) en Henk Timmer vechten om een plaats onder de lat bij het Nederlands elftal. foto CPD/ProShots Stekelenburg of Timmer vervangt geblesseerde keeper Van der Sar. door Dick Sintenie NOORDWIJK - Oranje-doelman Edwin van der Sar kan zaterdag niet keepen in het belangrijke EK-kwalificatieduel met Roeme nië. Hij heeft een kuitblessure. Aan Maarten Stekelenburg of Henk Timmer de taak de meest onvervangbare international (118 interlands) te vervangen. Een ver gelijking. Henk Timmer (35) is een goede lijnkeeper, sterk in de persoonlijke duels met de spitsen, minder goed Blessure van Opdam lijkt mee te vallen alkmaar - De knieblessure van Barry Opdam lijkt mee te vallen. Mogelijk kan de AZ-verdediger binnen een maand weer aanslui ten bij de groep. Opdam viel zon dag tegen Heracles uit. Onderzoek liet een beschadiging zien aan de binnenband van de linkerknie. Negende plaats zusjes Van der Velden op WK Melbourne - De zusjes Bianca en Sonja van der Velden zijn bij de WK synchroonzwemmen als ne gende geëindigd in de finale van de technische routine. De Nijmeeg se tweeling behaalde een totaal van 90,167 punten. Het goud ging voor- de derde keer op rij naar Rus land, voor Spanje en Japan. bij voorzetten van de flank en wat minder soepel en snel dan zijn elf jaar jongere collega. Hij heeft wel het voordeel dat hij ervaren is en niet gebukt gaat onder spanning. Timmer stapte aan het begin van dit seizoen over van AZ naar Feye- noord. Hoe zat dat ook alweer? AZ-trainer en SBS-analyticus Louis van Gaal merkte op dat Oranje een groot probleem zou hebben als Van der Sar eens gebles seerd zou raken. Timmer was vol gens hem niet van het niveau van Van der Sar. Wat vindt bondscoach Marco van Basten? Hij maakte voor de rol van tweede doelman steeds een keuze tussen Timmer en Stekelen- Sevilla houdt stand in een leeg stadion MADRID - Sevilla heeft de halve fi nale bereikt van de Spaanse beker. De club verdedigde de i-o-voor- sprong tegen rivaal Betis. De re turn werd eind februari gestaakt nadat Sevilla-coach Ramos was ge veld door een fles. Het restant werd zonder publiek afgewerkt. Heister niet naar de Olympische Spelen DUSSELDORF - Danny Heister zal niet deelnemen aan de Olympi sche Spelen van 2008. De tafelten nisser (35) heeft al geruime tijd last van zijn beide achillespezen. „Dit zijn in principe mijn laatste EK en WK", zegt hij over de toer nooien die voor 24 maart (EK) en mei (WK) op de kalender staan. burg en hij nam beiden mee naar het WK 2006 in Duitsland. Zater dag zal de bondscoach moeten kie zen tussen routine en talent Tim mer: „Dat zou je zo kunnen zeg gen." Wat zou je zelf kiezen? „Ge lukkig ben ik geen bondscoach." Maarten Stekelenburg (24) heeft fantastische reflexen en is vrij atle tisch en snel. Zijn lengte is een voordeel, hoewel Stekelenburg ook niet overtuigend anticipeert op hoge voorzetten. Hij is links- FJ1 Bij afwezigheid van Edwin van der Sar staat zaterdag een ande re doelman onder de lat bij Oran je. Kiest Marco van Basten voor Stekelenburg of Timmer? Oud-verdediger geraakt door mededeling van zijn club Feyenoord. door Hans Leber ROTTERDAM - Henk Fraser verkeert in dubio: vecht hij zijn ontslag bij Feyenoord aan of niet. De voorma lige international (zes keer) kreeg recent te horen dat de club hem niet langer als jeugdtrainer wil heb ben. Fraser weet zeker dat de per soonlijke antipathie van hoofd op leidingen Stanley Brard de reden is. „Maar bewijs dat maar eens als hij zegt dat dat niet zo is." en rechtsbenig, kan goed (mee)voetballen, maar neemt wel eens te veel risico bij diepteballen. Van Basten riep Stekelenburg on langs uit tot tweede doelman ach ter Van der Sar. Wat dat betreft zou het logisch zijn als Stekelen burg zaterdag keept tegen Roeme nië, Stekelenburg, gisteren na de training: „Daar kan ik niets over zeggen. Er zijn twee keepers gese lecteerd, er is nog geen gesprek ge weest. De beste moet op doel staan." De bondscoach moet een keuze maken tussen routine en talent? Stekelenburg: „Daar komt het wel op neer." Wat zou je zelf kiezen? „Dat vind ik een rare vraag." De oud-verdediger is er zeer door geraakt. „Ik ben van binnen bozer dan ik nu reageer." Nadat bekend werd dat de trainer van de Ai moet vertrekken heeft het publiek en de Feyenoord-omgeving zich geroerd. Afgelopen zondag liet (tij delijk) president-commissaris Ger ard Kerkum minstens één span doek uit de Kuip verwijderen waarop werd geprotesteerd tegen het vertrek van Fraser. „Dat vond ik een hele eer, die steun uit het publiek. Maar ik heb niet het recht de club te beschadigen, de club is altijd belangrijker dan individuele mensen. Daarom twijfel ik er aan Tip? sport@pzc.nl NOORDWIJK - Dat twee Utrechtse jongens samen in een auto naar het spelershotel van Oranje in Noordwijk komen is niet zo vreemd. Het wordt een stuk specialer als de chauffeur (Wesley Sneijder) bij Ajax speelt en de bijrijder (Ibra him Afellay) bij PSV. Zeker na de topper van afgelopen zondag. „We hebben het nog wel even over de wedstrijd gehad, maar gelukkig niet zo lang", lacht Afellay, die nog altijd geen rijbe wijs heeft. Afellay maakte gisteren voor het eerst deel uit van de selectie van het Nederlands elftal. NOORDWIJK - Het Nederlands elf tal is de voorbereiding op de EK- kwalificatiewedstrijd tegen Roeme nië zonder noemenswaardige pro blemen begonnen. Alleen lohn Heitinga, Arjen Rob ben en Tim de Cler trainden apart van de groep. Heitinga en De Cler hebben kleine pijntjes, terwijl Rob ben rust kreeg omdat hij de avond ervoor nog met zijn club Chelsea in actie kwam. De drie spelers slui ten normaal gesproken vandaag bij de selectie aan. BRUSSEL - Het Belgische Sport- Voetbal Magazine heeft het doel punt waarmee George Grün Bel gië in t985 ten koste van het Ne derlands elftal naar Mexico kopte uitgeroepen tot meest mythische goal ooit van de Rode Duivels. Door de treffer verloor België wel iswaar in De Kuip met 2-1 van Oranje maar plaatste het zich dankzij een t-o-zege in de heen wedstrijd alsnog voor het WK van 1986. Het doelpunt van Grün werd legendarischer bevonden dan de benutte strafschop van Leo Vande- relst in de kwartfinale van het WK 1986 tegen Spanje. of ik mijn ontslag ga aanvechten." Een procedure tegen zijn ontslag gaat ten koste van hemzelf, beseft Fraser, maar kan ook de club scha den. „Dat maakt het zo moeilijk. Bij zo'n zaak komen gegevens over mij op tafel, want wie zoekt zal al tijd iets tegen me vinden. En ik zal zelf dingen in de openbaarheid moeten brengen waarvan het de vraag is of dat in het belang is van Feyenoord. Dat maakt het heel moeilijk. Maar mijn rechtvaardig heidsgevoel zegt me dat ik iets moet doen, er zijn belangrijker za ken dan geld en werk, namelijk principes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53