Nederlander blijft ongezond leven 'Kamp en Rutte moeten uit Kamer' Gijzeling in Den Haag na mislukte beroving winkel 4 Woensdag 21 maart 2007 pzc Oud-minister Van Ardenne haalt uit naar WD'ers. den haag - De WD'ers Mark Rut- te en Henk Kamp moeten vertrek ken uit de Tweede Kamer omdat zij de loyaliteit van PvdA-politici Nebahat Albayrak, Ahmed Abouta- leb en Khadija Arib in twijfel heb ben getrokken. Dat vindt Agnes van Ardenne, voormalig CDA-minister van Ont wikkelingssamenwerking, nu per manent vertegenwoordiger voor Nederland bij de FAO, de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties. In een vraagge sprek met de Volkskrant zegt ze dat de liberalen Rutte en Kamp 'de democratische rechtsstaat ver krachten'. Van Ardenne haalt hard uit naar de WD, de voormalige coalitiepartij van het CDA. Zij neemt het de partij zeer kwalijk dat de Partij voor de Vrijheid van Geert Wilders met de steun van de WD onlangs een aantal spoed debatten over de dubbele nationali teit kon houden. De WD dreigt volgens Van Arden ne in extreem vaarwater te ko men. „Juist mensen van wie ik het niet verwacht, halen stenen weg onder het fundament van de rechtsstaat." Kamp en Rutte zijn 'verworden tot bange mensen'. „Politiek is niet voor bange men sen, zegt oud-WD-leider Frits Bol- kestein. Daarom vind ik dat Rutte en Kamp de politiek moeten verla ten." De WD meldt in een reactie verbaasd te zijn over de uitspraken van Van Ardenne. De liberalen zeg gen al vele jaren voorstander te zijn van één nationaliteit. Kamerlid Kamp gaat in schriftelij ke vragen opheldering vragen aan premier Balkenende. Die zei in een reactie niet vooruit te willen lopen op de beantwoording van de Kamervragen. PETER Geding De Roy tegen Margarita van de baan amsterdam - Het kort geding van Edwin de Roy van Zuydewijn te gen Margarita de Bourbon de Par- me is van de baan. Naar eigen zeg gen heeft De Roy bericht gekregen van de advocate van zijn voormali ge echtgenote waarin zij het beslag op zijn spullen opheft. Die ophef fing was de inzet van het geding. Expositie geroofde kunst levert claims op amsterdam - De expositie Ge roofd, maar van wie? in de Holland- sche Schouwburg in Amsterdam leidde tot drie claims van vermeen de eigenaren. De expositie toonde werken die in bezit waren van joodse particulieren en in de Twee de Wereldoorlog zijn geroofd. Milieugroep wil heffing van 85 cent op vlees amsterdam - Om de veehouderij milieu- en diervriendelijk te ma ken moet er een milieuheffing van 85 cent komen op elke kilo vlees. Ook dienen boeren die stoppen met het houden van vee op grote schaal daarvoor financiële steun te krijgen. Dat stelt Milieudefensie in de notitie 'Boeren met toekomst'. Connexxion kiest voor biodiesel in Friesland leeuwarden - Vanaf 15 april gaat 25 procent van alle bussen van Connexxion in Friesland op bio diesel rijden. De vervoerder ge bruikt daarvoor op de 27 belang rijkste busverbindingen zuivere koolzaadolie. Connexxion rijdt nog nergens anders op biodiesel. Steeds meer te zware mensen, drinken en roken nemen niet af. den haag - Nederlanders trekken zich weinig aan van overheidscam pagnes om gezonder te leven. Vo rig jaar is het aantal personen met overgewicht verder gestegen. Het aantal rokers nam niet af, net zo min als het aantal zware drinkers. Tegelijkertijd nam het aantal men sen dat voldoende beweegt niet toe. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). In 2006 kampte 46 procent van de volwassenen met overgewicht. Dat is meer dan in 2005. Toen leek het aantal te dikke mensen juist af te nemen. Te zwaar is momenteel 13 procent van de vrouwen en 10 pro cent van de mannen. Ook het rookgedrag verbeterde niet vorig jaar. Ondanks waarschu wingen op sigarettenpakjes en de hogere accijnzen bleefbijna 30 pro cent van de bevolking van 12 jaar en ouder roken. Dat percentage is de laatste jaren vrijwel constant. Ook jongeren zijn niet minder gaan roken, terwijl de laatste jaren een dalende trend leek te ont staan. Wel nam het aantal zware rokers iets af Zwaar roken bete kent: twintig sigaretten of meer per dag. Van alle Nederlanders dronk 11 procent vorig jaar te veel: minstens zes glazen alcohol op mi nimaal een dag in de week. Voorlichting over meer bewegen sorteert tot nu toe weinig effect. Van de Nederlanders van 12 jaar en ouder bewoog 45 procent vorig jaar onvoldoende. Jongeren tot 18 jaar zouden dagelijks minimaal een uur actief moeten zijn, volwas- Overheidscampagnes om gezon der te leven tijken geen resultaat te hebben, stelt het CBS. En TNO stelde gisteren dat Nederland te weinig vette vis eet. senen minimaal een half uur per dag. Actief zijn is niet alleen spor ten, maar bijvoorbeeld ook fietsen of stofzuigen. Jongeren zouden ook wat vaker een haring, makreel of paling mogen eten. ionge man nen krijgen dagelijks nog geen kwart van de door de Gezond heidsraad aanbevolen visvetzuren binnen, vrouwen zelfs nog iets minder, blijkt uit een gisteren ge presenteerd onderzoek van TNO in opdracht van het Voorlichtings bureau Margarine, Vetten en Oli ën. Onderzoeken wijzen uit dat vette vis zeer waarschijnlijk helpt bij het voorkomen van hart-en vaatziekten. Politie pakt verdachten van moord op bakker rotteroam - De politie heeft drie Rotterdammers van 17, 18 en 19 jaar aangehouden die worden ver dacht van betrokkenheid bij de ge welddadige dood van de Rotter damse banketbakker Albert de Heer. Mede dankzij beelden van bewakingscamera's kon de politie hun identiteit vaststellen. Onderzoek naar dood baby in ziekenhuis DEN haag - De politie voert een verdachte af van een gijzelingsactie in een Haagse woning. Een arrestatie team viel gistermorgen een woning aan de De La Rey- weg binnen, waar zich overvallers schuilhielden na een mislukte beroving van een winkel. De overvalpoging voltrok zich in een winkel aan de Die- renselaan. De rovers losten daar enkele schoten en gin gen er vandoor toen de politie verscheen. Toen ze wilden wegrijden op een brommer kwamen de overvallers ten val. Daarop vluchtten ze de woning bin nen, waar ze overgingen tot de gijzeling. foto Evert-Jan Daniels/ANP groningen - Een negen weken oude baby uit Hoogezand die on langs in een ziekenhuis in Gronin gen overleed, is vermoedelijk een niet-natuurlijke dood gestorven. Het kind - een jongen - overleed op 11 maart nadat het thuis onwel was geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4