Brandweerzorg in gevaar Boos over jacht op katten Raadslid wil afspraak Debat over zeereservaat over bruggen zeesluis v surftoerisme Flatwoning onbewoonbaar door brand WPZC Woensdag 21 maart 2007 25 Middelburg wacht te lang met keuze voor nieuwe kazerne. door Emile Calon MIDDELBURG - De brandweerzorg voor een kwart van Middelburg loopt gevaar omdat de gemeente te lang heeft getalmd bij de keuze voor een nieuwe kazerne in het noordwesten van de stad. Per sep tember moet er een nieuwe uitruk- post zijn omdat de post aan de Veerseweg dan gesloopt wordt. Het dagelijks gemeentebestuur wil die nieuwe post opzetten aan de Rooseveltlaan, maar moet nog be ginnen met alle procedures. Er hoeft maar één iemand bezwaar te maken en die post is nooit op tijd klaar, constateerde E. Heringa gis teravond uiterst bezorgd tijdens een bijeenkomst van een gemeen telijke adviescommissie. In dat ge val kan de brandweer na alarme ring 's avonds, 's nachts en in de weekeinden niet tijdig in het cen trum en het noordwesten van de stad zijn, zo bleek uit een over zicht van brandweercommandant R. Maljaars. Burgemeester K. Schouwenaar gaf ruiterlijk toe dat de gemeente te lang heeft gestudeerd op alternatie ve locaties voor die uitrukpost. Hij erkende ook dat als er ook maar één bezwaar door een omwonen de wordt ingediend, die kazerne vele maanden te laat in gebruik kan worden genomen. Volgens hem is de gemeente nogal In het noordwesten van Middel burg moet uiterlijk september een nieuwe uitrukpost komen omdat de post aan de Veerseweg dan gesloopt wordt. verrast door de eis van Rijkswater staat dat in september de huidige post gesloopt moet worden. Die ligt precies op de route van de nieuwe N57. Hij liet doorschemeren dat hij hoopt op begrip bij Rijkswater staat zolang de nieuwe uitrukpost niet gereed is. Heringa hield de burgemeester echter voor dat de plannen voor de N57 allang be kend zijn. Wat hem betreft is er veel te lang getalmd waardoor de brandweerzorg voor een kwart van de stad onnodig in gevaar komt. Maljaars vertelde dat de berekenin gen van de uitruktijden uitgaan van theoretische gemiddelden. Desondanks erkende hij dat de ge meente geen enkel oponthoud kan hebben bij het uitwerken van de plannen en de daadwerkelijke bouw. De gemeente denkt dat binnen zes maanden die uitrukpost er kan staan. Lukt dat niet, en geeft Rijks waterstaat geen uitstel voor de sloop, dan moet er een andere op lossing gezocht worden. Maljaars: „Want we moeten die brandweer zorg wel leveren." Dierenbescherming uit kritiek op aanpak overlast Reimerswaal. hansweert - De gemeente Rei- merswaal heeft de Dierenbescher ming op haar dak gekregen naar aanleiding van het voornemen om verwilderde katten in Hansweert te vangen en vervolgens een spuit je te geven. Bewoners van de Oude Polder straat en omgeving hebben ge klaagd over verwilderde dieren. Ze houden bewoners uit de slaap met krols gekrijs, ze bevuilen tuinen en scheuren vuilniszakken open. Volgens de gemeente huizen er ne gen wilde katten, waarvan er twee zwanger zijn. Om te voorkomen dat de 'plaag' groter wordt, wilde de gemeente volgende week een kattenvanger op pad sturen om de beesten te kooien en bij een die renarts te laten inslapen. Dat voornemen kwam de gemeen te gisteren op een boos telefoontje van de Dierenbescherming te staan. „Er zijn namelijk ook dier vriendelijke methodes om overlast aan te pakken", zegt I. Zweedijk van de afdeling Noord- en Midden Zeeland. „Je kunt ze bijvoorbeeld castreren." Reimerswaal bekijkt nu of het probleem op een andere ma nier kan worden opgelost. VLISSINGEN - In een woning op de bovenste eta ge van een flat aan de Troelstraweg in Vlissingen heeft gisteravond een brand gewoed. Omdat bu ren de brand snel ontdekten, bleef de schade be perkt tot de woonkamer. Door de rook en de hit te raakte toch de hele woning onbewoonbaar. De schade loopt in de tienduizenden euro's. De be woner was tijdens de brand niet thuis, omdat hij iemand naar huis bracht. Volgens de brandweer is de brand ontstaan in de tv, die standby stond. De brandweer, die elders in Vlissingen bezig was met een oefening, was snel ter plaatse. Het pro bleem was dat de brand op de elfde etage woed de. Er moest een stijgleiding door het trappen huis worden gemaakt om water boven te krijgen. Eén van de buren is naar het ziekenhuis gebracht omdat hij veel rook had ingeademd. foto Lex de Meester terneuzen - De gemeente Terneu- zen moet nu al afspraken maken met Rijkswaterstaat en de Bel gische havenautoriteiten over de vervanging van de bruggen over de zeesluis. Het raadslid G. van Boom (Top/Gemeentebelangen) dringt daar bij het college van bur gemeester en wethouders op aan. De twee sluisbruggen worden in 2008 vervangen door nieuwe exemplaren, die om schadevarin- gen voortaan te voorkomen op gro tere afstand van de sluiswand wor den geplaatst. Eind februari vorig jaar raakte de noorderbrug zwaar beschadigd bij een aanvaring met een roroschip. De stremmingen, die dat veroorzaakte, bezorgden met name het wegverkeer veel eco nomische schade. De plaatsing van de bruggen gaat straks opnieuw gepaard met maan denlange verkeershinder. Van Boom vindt dat moet worden voorkomen dat alleen het wegver keer daarvan opnieuw de dupe wordt, terwijl het scheepvaartver keer onbelemmerd doorgang wordt verleend. Het raadslid be pleit betere afspraken met water staat en de Belgische instanties over een gelijke verdeling van de hinder en het oponthoud. „Waarom moet de scheepvaart voorrang krijgen, terwijl die de problemen zelf heeft veroor zaakt?!" In Duitsland doet verhaal de ronde dat surfen verboden wordt. door Melita Lanting scharendijke - Toeristische bedrij ven rond de Brouwersdam hebben nu al imagoschade door de hele discussie over beperkende maatre gelen in het zeereservaat voor de kust van Schouwen-Duiveland. Dat zegt wethouder A. Verseput. „Zeker naar de Duitsers toe. Die melden zich bij de campings met het verhaal dat er niet meer ge- surfd mag worden." De bedrijven rond de Brouwersdam trekken tra ditioneel veel surfers, kiters en kite- buggyers. N. Coomans van cam ping De Vliedberg in Scharendijke hoorde vorig jaar ook al van een van de gasten uit Duitsland dat dit verhaal daar de ronde doet. Verseput wil dat zo snel mogelijk wordt ingegrepen zodat de imago schade beperkt blijft. Hij pleit er voor dat het Havenbedrijf Rotter dam eerder gemaakte afspraken na komt. Het Havenbedrijf heeft in het verleden toegezegd zich in te zetten voor de promotie van het zeereservaat. „Om onduidelijke re denen heeft het Havenbedrijf dit gestopt en daar zijn wij ontstemd over", zegt Verseput. Mocht het Havenbedrijf de afspraken niet na komen dan wil Verseput extra geld om zelf promotie te maken. Toen de discussie over het zeere servaat als compensatie voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte op gang kwam was er inderdaad sprake van dat veel activiteiten ver boden zouden worden. Gaande weg de discussie is dit echter radi caal veranderd. Vrijwel alle toeris tische activiteiten op het strand en in zee kunnen gewoon doorgaan. Alleen in speciale rustgebieden gel den wel beperkende maatregelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45