maar wat voorzichtiger Omwonenden plan La Dune Dishoek in het ongelijk gesteld Staatscircus Moskou-Holiday doet Middelburg aan 22-31 maart Trendhopper Middelburg Wpzc Woensdag 21 maart 2007 23 Volksmuziek uit Hulst in dorpshuis Ritthem ritthem - Het dorpscomité Rit them houdt vrijdag een muzieka vond. De band Ambras uit Hulst zal voor de muzikale invulling zorgen met volksmuziek. In streektaal worden er 'ondeugende liedjes' en ballades gezongen. De zaal van dorpshuis Ons Dorps leven aan de Dorpsstraat 22-24 gaat om 19.15 uur open. Reserveren is mogelijk via 0118-472670. Vrolijke Tippelaars houdt voorjaarstocht middelburg - De wandelsportvere- niging de Vrolijke Tippelaars houdt zaterdag een voorjaarstocht. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5,10,15, 25 en 40 km. De start is bij het clubhuis van Zee land Sport in Vlissingen. De 40 ki lometer begint om 9.00 uur, deel nemers aan de 25 kilometer kun nen tussen 9.00 en 10.00 terecht. Overige afstanden tussen 9.00 en 13.00 uur. Yeliz en Melissa, en op de achtergrond Sven en Gennaro, delen groene kaarten uit aan bestuurders die netjes dertig rijden, maar gele aan automobilisten die het gaspedaal iets te diep intrappen. foto Lex de Meester den snelheid aangeven. Die bor den staan steeds op een andere plek om de bestuurders met hun gedrag te confronteren. Volgens Streng werkt de totale aan pak van 30-kilometerzones en de handhaving echt in het voordeel van de veiligheid van fietsers en voetgangers. Wat hem betreft mag er nog vaker gecontroleerd wor den op te hard rijden. „Dat kan mij niet vaak genoeg gebeuren." Ook de campagne Gewoon 30 gaat volgend jaar daarom door, kondigt hij aan. Sven en Gennaro merken dat het helpt om gele kaarten uit te delen. Sven: „Die mensen zijn blij met de waarschuwing en beloven dan be ter te zullen opletten." Campagne Gewoon 30 De snelheidscampagne Gewoon 30 vindt voor het derde jaar plaats in Middelburg. Uit metingen bij vijf scholen in Middelburg en Arnemuiden blijkt dat 30 procent van de automobilisten zich aan de snelheid houdt, dat 49 pro cent iets te hard rijdt en dat 21 procent zo veel te hard rijdt dat de politie een boete moest geven. De politie wil het aantal boetes terugdringen naar 10 procent. Koor Nut en Genoegen geeft concert aactekerke - Zangvereniging Nut en Genoegen geeft vrijdag een con cert in zaal Amicitia in Aagtekerke. Het koor zingt onder leiding van Gerard Wortman. Het concert be gint om 19.30 uur. Na de pauze voert de Wasschap- pelse toneelploeg een toneelstuk op. Avond van de Franse film in Schuttershof middelburg - Filmtheater Het Schuttershof in Middelburg houdt vandaag de Avond van de Franse Film. Vanaf 20.00 uur draait het oorlogsdrama Indigenes. Dat ver telt het verhaal van vier Algerijnse soldaten die in de Tweede Wereld oorlog meevechten aan de frontli nies in het Franse leger. Hierbij krijgen ze te maken met discriminatie binnen het leger en achteraf miskenning van hun da den. door Selma Osman dishoek - De gemeente Veere wijst het gros van de zeventien be zwaren tegen de bouw van appar tementencomplex La Dune in Dis hoek van de hand. Twee omwo nenden hebben volgens de ge meente wel een punt als het gaat om balkons die buiten de bouw- grenzen van het perceel uitsteken. Het college van burgemeester en wethouders besluit deze week of de bouwvergunning wordt aange past. Projectontwikkelaar Van Gar deren en Dekker wil aan de Ver lengde Dishoekseweg oude appar tementen vervangen door nieuw bouw. De twee gebouwen die de projectontwikkelaar wil neerzet ten, stuiten op protest van omwo nenden. Zij vinden de twaalf me ter hoge bouw te kolossaal en niét passen in de omgeving. Ook wij zen ze op de grote zolderverdiepin gen, die als derde bouwlaag kun nen worden gezien en in strijd zijn met het bestemmingsplan. Nadat de buurt eerder door de Middelburgse rechtbank in het ge lijk was gesteld, diende de project ontwikkelaar met succes een nieu we bouwaanvraag in. Daarin wordt de zolder, zonder vloer, bij de tweede bouwlaag getrokken. De hoogte van de gebouwen blijft ongewijzigd. Ook tegen die vergun ning is de buurt in opstand geko men. Nu de meeste bezwaren op zij zijn geschoven, is de kans groot dat de tegenstanders opnieuw naar de rechter stappen. Buurtbe woner P. Kambier kon daarover nog niets zeggen. Hij had de stuk ken nog niet gezien. middelburg - Het Staatscircus Moskou-Holiday geeft op 13,14 en 15 april vijf shows op het Hof van Tange. De show, onder het motto 'Circus, zoals circus hoort te zijn', bevat een scala aan internationale circusacts. Zo staan een paarden- dressuur uit Tsjechië, een trapeze show uit Roemenië, een Bengaalse tijgerdompteur uit Nederland, clowns uit Rusland en een motor- acrobatengroep uit Duitsland op het programma. Het geheel zal be geleid worden door een circusor kest, onder leiding van een Poolse orkestleider. De optredens vinden plaats in een verwarmde circustent die plaats biedt aan circa 1200 bezoekers. Toe gangsprijzen variëren per rang van €12 tot €28 voor volwassenen en 9 tot €26 voor kinderen, studenten en 65-plussers. Kinderen tot 3 jaar mogen gratis naar binnen. Infor matie over openingstijden en voor verkoop staat op www.moskoucircus.nl. ■XTRA EUUrM»"'»" aanbiedingen; alleen geldig op deze avond. Buitenruststraat 20 - Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43