'Openheid pensioenen wethouders' Oud-wethouder: Parkeerbeleid Knokke voorbeeld voor Cadzand CLEAN DIESEL POWER! Strand verdwijnt onder de golven PA CAPPENDIJK TOYOTA V 1 TERNEUZEN ZPZC Woensdag 21 maart 2007 25 Gemeente Sluis moet inzicht geven in forse verhoging pensioenen. door Frank van Cooten SLUIS - De ex-wethouders Adri Ros- endaal, Jacky Boogaard en lohan Provoost roepen het dagelijks ge meentebestuur van Sluis op in zicht te geven in de forse verho ging van de pensioenen voor de wethouders. Wethouder Henk Lui- jendijk zei vorige week in de verga dering van de raadscommissie Mid delen dat de gemeente 641.000 eu ro meer kwijt is aan deze pensioe nen. Rosendaal, Boogaard en Provoost krijgen op straat te horen dat zij mede debet zijn aan deze forse bij raming. „In de commissie werd ge sproken over 'de pensioenvoorzie ning voor de wethouders'. Hierbij wordt de schijn gewekt dat deze forse bijraming ook voor onderge tekenden zou dienen", stellen de drie voormalige wethouders in een brief aan het college en aan de gemeenteraad. „Het lijkt ons bijzonder onwaar schijnlijk dat voor de korte perio de dat wij hebben gefunctioneerd als wethouder, terwijl wij boven dien niet full-time waren inge schaald, dergelijke forse bij ramin gen noodzakelijk zijn." Rosendaal, Boogaard en Provoost waren wet houder in de periode van 11 april tot en met 7 december 2006. Het is volgens hen onmogelijk dat zij voor deze korte periode een dik wethouderspensioen opstrijken. Er moet dus iets anders aan de hand zijn, vermoeden ze. De drie ex-wethouders willen daar om dat het college in een open baar stuk duidelijkheid en inzicht geeft over het hoe en waarom van de grote bij raming." Rosendaal, Boogaard en Provoost roepen ook de raadsleden op kriti sche vragen te stellen. „Het gaat per slot van rekening over het be stemmen van gemeenschapsgeld." De pensioenen en wachtgelden van de wethouders en de hoge per soneelskosten zijn de belangrijkste oorzaak van de tekort op de jaar- ekening 2006. WESTENSCHOUWEN - Hoog water gistermiddag water spoelt tot onder de wagens waarin alle gen de spullen zo het paviljoen in dragen. Nu is tijdens springtij zorgde er voor dat het strand bij spullen van het paviljoen liggen opgeslagen. „En het wel een heel schuin plankje geworden." Westenschouwen vrijwel helemaal onder de gol- elke keer als de golven er onder komen, zakken Het hoge water heeft geen problemen veroor- ven verdween. Onhandig voor de strandpaviljoen- de wielen wat dieper weg in het zand", vertelt ei- zaakt in Zeeuws-Vlaanderen. bouwers bij C'est la vie bij overgang De Punt. Het genaar L. Fènnet. „Eerst konden we vanuit de wa- foto Marijke Folkertsma Looptraining voor beginners in Hulst HULST - Atletiekvereniging RK- HAV uit Hulst probeert meer men sen enthousiast te maken voor hardlopen. Voor de tweede keer houdt de vereniging vanaf dinsdag 3 april een 'start to run clinic' waar onervaren lopers kennis kunnen maken met de atletieksport. De training vindt gedurende twaalf opeenvolgende dinsdagen vanaf 18.30 uur plaats op het terrein van de atletiekvereniging aan de Wil lem Alexandersstraat 6 in Hulst. Kwisavond voor Kenia in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - De stichting Buru Nyakwere Nederland (SBNN) houdt zaterdag 31 maart de jaarlijk se kwisavond. De opbrengst komt ten goede aan de Keniaanse bevol- king. De kwisavond vindt plaats in De Warande en begint om 19.30 uur. Er wordt gespeeld in teams van maximaal vier personen. Inschrijven is mogelijk via info@sbnn.nl of 0114-310385 0114-315313. Beurs Sfeer voor tuin, zwembad en interieur CENT - In Flanders Expo in Gent is vrijdag 23 tot zondag 25 maart de beurs Sfeer 07 te zien, een evene ment voor interieur, tuin en zwembad. Sfeer is bezig aan zijn tiende editie. Meer dan 275 expo santen laten de combinatie zien tussen drie woonwerelden. De beurs is vrijdag en zaterdag open van 14.00 tot 21.00 uur en zondag van 10.00 tot 19.00 uur. Meer info op www.sfeer.be. Van Daele adviseert minder parkeerplaatsen aan te leggen. door Frank van Cooten SLUIS - Het gemeentebestuur van Sluis doet er verstandig aan zich goed te laten informeren door het gemeentebestuur van buurgemeen te Knokke over het parkeerbeleid. Oud-wethouder Guido van Daele pleit hiervoor in een brief aan het Sluise gemeentebestuur. Van Daele vreest dat in Cad- zand-Bad te veel parkeerplaatsen worden aangelegd. Het gemeente bestuur hanteert volgens hem een norm van 1,5 parkeerplaats per ap partement. Van Daele ziet tevens de mogelijke bouw van een par keergarage voor 250 auto's niet zit ten. „Het stapelen van auto's in het centrum staat haaks op de kwali teitswens Cadzand-Bad aantrekke lijk te maken voor de toeristen. In Knokke hanteert men één parkeer plaats per appartement. Daar is men overigens ook overgegaan op het verbieden van het bouwen van parkeergarages langs drukke straten zoals de Lippenslaan van wege de verkeersdrukte en de lelij ke toegangen", aldus de oud-wet houder. Van Daele vindt de norm van 1,5 parkeerplaats per appartement ook veel te hoog gegrepen. Het gaat volgens hem grotendeels om vakantieappartementen. „De om liggende parkeerterreinen bieden volop mogelijkheden." Ook voor de bouw van de parkeer garage vindt Van Daele het raad zaam opnieuw bij Knokke te rade te gaan. „Ondanks alle inspannin gen kosten de parkeergarages Knokke nog elk jaar handen vol geld. En Cadzand-Bad is qua ver keersaanbod geen Knokke." Denken dat projectontwikkelaars een parkeergarage bij hun investe ringen in Cadzand-Bad zullen be trekken is een utopie, stelt Van Daele. „Het daarbij gemoeide geld zal nooit renderen." Toyota Verso 2.2 D-4D D-CAT. Nieuwe revolutionaire dieseltechnologie. Krachtig, efficiënt en superschoon. Deze Toyota Verso heeft 177 pk/130 kW met een koppel van maar liefst 400 Nm. Kom nu testrijden. today tomorrow toyota Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41