eten waar ik zin in heb' Vrijheid, rust en regelmaat Terneuzen licht doopceel van projectontwikkelaars nog niet 'Ik kijk uit naar meer privacy in een grote kamer' ZPZC Woensdag 21 maart 2007 23 door Raymond de Frel hulst - Hij voelt zich echt niet te groot om het toe te geven. Ja, de aanstaande verhuizing naar een groepswoning maakt cliënt Ro nald Boddaert (58) van verzor gingscentrum De Blaauwe Hoeve best een beetje zenuwachtig. Maar tegelijkertijd kan hij haast niet wachten tot het zover is. „Ik kijk er echt naar uit, vooral om dat ik een ruimere eenpersoonska mer krijg. In tegenstelling tot de meeste mensen (die met twee of vier op een kamer slapen) heb ik nu ook al een eenpersoonskamer, maar een beetje meer ruimte en privacy is volgens mij zeker niet weg", vertelt Boddaert, die sinds 2004 in De Blaauwe Hoeve huist. Al was het alleen maar omdat Bod daert een muziekliefhebber is. „Ik hoop dat al mijn spulletjes de ver huizing zonder schade overleven. Vooral mijn stereoset, dvd's en cd's zijn mij lief Ik verwacht dat het straks nog makkelijker wordt om voor mijzelf een countryplaat- je of een cd'tje van Blof op te zet ten. Misschien kan ik de nieuwe woning de volumeknop wel wat extra opendraaien. Ik ben heel nieuwsgierig hoe het straks alle maal zal gaan. Hoe de verzorging zal zijn, hoe de leefomstandighe den veranderen... spannend." Bewoners Blaauwe Hoeve in september naar groepswoningen. door Harold de Puysseleijr hulst - Het terrein van de Blaau we Hoeve is al een aantal jaren één grote bouwput. Na de bouw van vijf flats worden in september een aantal groepswoningen en een medisch centrum opgeleverd. Die uiterlijke metamorfose is voor de buitenstaander nog wel te volgen. Veel minder bekend is de aanlei ding voor al die bouwactiviteiten. Die vinden hun oorsprong in ver anderde opvattingen over de oude renzorg. „De traditionele oude renzorg was voor de cliënten als een warme deken", schetst project leider Sandra den Exter de oude si tuatie. „Wij wilden alles doen wat goed was, soms zonder ons af te vragen of de cliënt daar wel op zat te wachten. In die zin kon die war me deken ook wel eens verstik kend werken." De moderne ouderenzorg gaat er van uit dat senioren zeer gesteld zijn op hun privacy en mans ge noeg zijn om zelf aan te geven wel ke zorg ze willen krijgen, vertelt manager Bieke Weemaes van de Blaauwe Hoeve. Zowel cliënten als medewerkers zijn volgens Wee maes tevreden over het nieuwe zorgsysteem. Rust en regelmaat zijn er samen met extra aandacht dé grote voordelen van. Dezelfde voordelen zijn van toepassing op de komende ontmanteling van het oude verpleeghuis. In de eerste week van september vindt de ver huizing naar zes huiselijke groeps woningen plaats. Dertig demente renden blijven voorlopig op een aangepaste afdeling in het oude ge bouw, in afwachting van nieuw bouw op plaatsen buiten het ter rein van de Blaauwe Hoeve. Nu sla pen de meeste cliënten met vieren op één slaapkamer. Straks delen acht bewoners een grote woonka mer en woonkeuken en heeft ie dereen een eigen slaapkamer. Parkeerschijf centrum Hulst is geen succes HULST - De parkeerschijf die vorig jaar in Hulst bij wijze van proef is ingevoerd om het bezoek aan de binnenstad te stimuleren, is am per een succes te noemen. De ge meente verkocht er vorig jaar 28 en dit jaar zeven stuks. Tegelijk met de schijf is ook een parkeer- kraskaart ingevoerd, die meer af trek vindt. Daarmee kan een dag deel geparkeerd worden voor €1,50 Steun voor breed ontwikkelingsplatform CADZAND-BAD - Het CDA steunt het verzoek van dorpelingen en ondernemers uit Cadzand-Bad om meer belangengroepen in het nieuwe ontwikkelingsplatform op te nemen. Als huurders of bewo ners en neringdoenden van wij ken worden uitgesloten, kan nooit echt draagvlak voor nieuwe ont wikkelingen worden verkregen. Ook de WD meldt tijdens de raadsvergadering vragen te stellen. Reumapatiënten vieren 25-jarig bestaan KAMPERLAND - De Reumapatiën tenvereniging Midden-Zeeland viert het 25-jarig bestaan met een forumdiscussie in de studio van Zeelandnet in Kamperland. Siem Buijs opent zaterdag 24 maart om 10.00 uur de discussie die onder leiding staat van Bert van Leerdam. In de middag treden Engel Reinhoudt en de streetdan- cers van Veldo uit Middelburg op. Informatieavond over nieuwbouw scholen TERNEUZEN - Door de bouwplan nen van de Stedelijke Scholenge meenschap De Rede en basis school De Oude Vaart zal de ver keerssituatie rond de scholen ver anderen. Om omwonenden en an dere belanghebbenden hierover te informeren, beleggen de gemeente Terneuzen en beide scholen maan dag 26 maart een informatieavond. De bijeenkomst is in de aula van De Rede en begint om 19.15 uur. Toepassen BIBOB blijft beperkt tot horeca en seksinrichtingen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen gaat voorlopig nog niet contro leren of aanvragers van bouw- en milieuvergunningen een crimineel verleden hebben. Burgemeester en wethouders zeg gen dat in de evaluatie van het BI- BOB-beleid (Bevordering Integri- teitsbeoordeling door het Open baar Bestuur). Terneuzen werkt nu een jaar met de wet BIBOB. Die wordt toegepast bij het verle nen of intrekken van vergunnin gen voor horecazaken, seksinrich tingen en speelautomatenhallen. Terneuzen zet de wet BIBOB al leen in bij de vestiging van een nieuw bedrijf of wijziging van de ondernemingsvorm. Vanwege de specifieke aard van koffieshops en seksinrichtingen is besloten die zaken aan een Bl- BOB-toets te onderwerpen. De ex ploitanten van de koffieshops heb ben een vragenlijst moeten invul len. Die lijsten worden momenteel gecheckt op de herkomst en ach tergronden van investeringen. De seksinrichtingen moeten nog worden doorgelicht. De speelauto matenhallen zijn niet overgeno men en ook de ondernemings vorm is niet gewijzigd, zodat er volgens B en W nog geen reden is voor een BIBOB-toets. In totaal werden vorig jaar dertig horeca-etablissementen geopend, door andere exploitanten overge nomen of de zaken kregen een an dere ondernemingsvorm. Het in vullen van de BIBOB-vragenlijsten leidde één keer tot weigering van de vergunning. 1\vee keer werd na der onderzoek verricht zonder ver dere gevolgen en één geval wordt op dit moment nog nader beke ken. Voor de bouw van het vrijetijds centrum is voor de verlening van een bouwvergunning een BI- BOB-vragenlijst ingevuld. Dat le verde geen informatie op om een vergunning te weigeren. Maar door nieuwe ontwikkelingen rond om te vestigen bedrijven is een na der onderzoek in gang gezet. Dit jaar worden de BIBOB vragen lijsten aangepast om betere infor matie te krijgen. Als daarmee goe de ervaringen zijn opgedaan komt een uitbreiding van het toe- passsingsgebied tot bijvoorbeeld bepaalde milieu- en bouwvergun ningen aan de orde. Maar tot die tijd worden aanvra gen voor bouw- en milieuvergun ningen niet aan een BIBOB-proce- dure onderworpen, meldt het Ter- neuzense college. Irene Leenknegt (89) is weer helemaal eigen baas. Zo gaat ze als het haar uitkomt naar het internetcafé, om te e-mailen met haar kleinkinderen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39