Voetbalmuseum later open Middenstand loopt niet warm voor buurtsparen actie tegen seksstrand Wozoco Rilland leurt met appartementen Schap ill Gewonde bij ongeluk met scootmobiel in Goes PZC Woensdag 21 maart2007 25 Projectontwikkelaar blijft vasthouden aan openingsdatum ZEP. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het voetbalmuseum - officieel Voetbal Experience - in de Middelburgse Mortiere gaat niet met Pasen 2008 open. Ver moedelijk is de opening pas een jaar later. Dat komt doordat de pro cedures rond de bouw van amuse mentscentrum ZEP, waar het voet balmuseum onderdeel van uit maakt, vertraagd zijn. De bouw kan op zijn vroegst dit najaar be ginnen. „Het is onmogelijk om binnen die tijd een gebouw neer te zetten en het in te richten", zegt J. Kouwer, directeur van de stichting Voetbal Totaal. „Wij rekenen toch zeker op een jaar bouwtijd, dus wij denken dat het voorjaar 2009 wordt. Alles wat eerder kan, is meegenomen." „Het is natuurlijk jammer dat we de datum niet halen. Aan de ande re kant vind ik dat de start van het voetbalmuseum echt goed moet zijn. Dat mensen fatsoenlijk kun nen parkeren en niet met modder- schoenen naar binnen moeten." De eigenaren van Miniatuur Wal cheren gaan er nog wel steeds van uit dat ze dit jaar hun laatste sei zoen op het Molenwater draaien. „Als de planning doorgaat zoals nu is aangegeven, gaan we volgend jaar open", zegt directeur E. Angeli- ni. „En mocht het niet lukken, dan blijven we nog een jaar." w» De bouw van het voetbalmu- seum is vertraagd doordat proce dures langer duren dan ver wacht. De opening is vermoede lijk in het voorjaar 2009. De ontwikkelaar van ZEP, TCN, houdt vol dat hij de geplande ope ningsdatum haalt. „U moet zich geen zorgen maken", zegt project leider P. Palm. „Pasen 2008 halen we zeker. Hoelang de bouwtijd is? Daar ga ik het toch niet over heb ben? Dat vinden uw lezers toch niet interessant?" ZEP (Zeeuws Evenementen Po dium) bestaat uit verschillende on derdelen: het voetbalmuseum, Mi niatuur Walcheren, een muziekpo- dium en winkels. Bovendien ko men er bij het amusementscen trum nog een vestiging van het ROC en een hotel. Het voetbalmu seum heeft volgens Kouwer over eenstemming bereikt met de KN VB over samenwerking. Dat bete kent dat het museum de beelden van Oranje mag gebruiken. Ook de eredivisieclubs zouden het ini tiatief steunen. Binnenkort is in Middelburg een voorproefje te zien van het voetbal museum. Op 25 april opent KN- VB-voorzitter j. Sprengers de ten toonstelling Topvoetbal Toen en Nu, over de gloriedagen van Zee- landia Middelburg en de komst van het voetbalmuseum. Vlissingen krijgt hulp bij aanpak uitwassen van naaktrecreatie. door Maurits Sep RITTHEM - De gemeente Vlissingen ziet zelf geen kans naaktrecreatie en daaruit voortvloeiende seksu ele contacten in de duinen bij Rit- them te verbieden. Daarom vraagt zij het waterschap Zeeuwse Eilanden een groter duin gebied tot verboden terrein te ver klaren. Via deze omweg kan naak trecreatie dan alsnog worden voor komen. Het dagelijks gemeentebestuur schrijft dit in een voorstel aan de gemeenteraad. Die besloot vorig jaar om naaktrecreatie volledig te verbieden in de gemeente Vlissin gen. Volgens het college van burgemees ter en wethouders kan alleen de rechter mensen verbieden ergens bloot te zonnen. De kans dat de rechter de duinen bij Ritthem tot verboden gebied zal verklaren, is volgens de gemeente klein. Het waterschap zal het afgesloten gebied uitbreiden tot aan het strand, inclusief de eerste rij dui nen waar de meeste seksuele con tacten plaatsvinden. Dat is volgens het schap de beste manier om overlast tegen te gaan. GOES - Een 61-jarige man uit de gemeente Kapel- Ie is gistermiddag gewond geraakt toen hij met zijn scootmobiel te water raakte op de Groeweg in Goes. Passanten troffen de man rond half drie aan in het water. Hij lag met zijn onderlichaam on der zijn scootmobiel, maar met zijn hoofd boven water. Hulpdiensten konden de man bevrijden. Hij is met onbekend letsel per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. De precieze toedracht van het ongeluk is niet duidelijk. De po litie zoekt naar getuigen. Zij kunnen zich melden via 0900-8844. foto Roland de Jong door Luc Oggel RILLAND - Woonzorgcentrum De Vliedberg in Rilland leurt met se niorenappartementen. De stich ting kampt met leegstand nu oude deren sinds een aantal jaar ook te rechtkunnen in de luxere wozo- co's Blauwe Reiger en Oostkil- hoek. De Vliedberg heeft daarom een ad vertentie in een huis-aan-huisblad geplaatst, waarin de appartemen ten te huur worden aangeboden. Opmerkelijk, aangezien er in de re gel juist een tekort is aan senioren woningen. Beheerster P. van de Parel denkt dat de leegstand te maken heeft met de bouw van twee nieuwe woonzorgcentra in Rilland, enkele jaren geleden. „Onze appartemen ten zijn aan de kleine kant, met na me echtparen kiezen toch liever voor wat meer ruimte. We horen vaak van mensen dat ze allang bij ons hadden gewoond als het wat groter zou zijn." Van de 54 appartementen worden er nu vier niet bewoond. Tot voor kort waren dat er zes, maar er zijn er onlangs weer twee verhuurd. Of dat naar aanleiding van de ad vertentie is gebeurd, weet Van de Parel niet. De leegstaande woningen verhu ren aan jongeren is geen optie. Wel is de minimumleeftijd ver laagd, van 55 naar 45 jaar. Winkeliers in Tholen tonen weinig interesse voor spaarsysteem. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De invoering van het zogeheten buurtsparen in de gemeente Tholen en het dorp Halsteren is uitgesteld tot na de zo mer, omdat de winkeliers het laten afweten. „We hebben onze hoop nu gevestigd op de gemeenten en de provincie", zegt P. Bakx van wo ningstichting Castria. De stichting geeft al enkele jaren cheques aan zijn trouwe huurders. Die kunnen besteed worden bij de lokale middenstand. Toch heeft het systeem niet tot de gehoopte meeromzet geleid. Castria wijt dat aan het feit dat slechts een kleine dertig procent van de bewoners in haar werkgebied (Tholen en Hal steren) een huis huurt. Ruim ze ventig procent van de mensen be zit een eigen huis en krijgt om die reden geen cheques. Om toch iets voor de midden stand en daarmee de leefbaarheid te betekenen, wil Castria de uitgif te van cheques vervangen door een systeem met zegeltjes: het zo geheten buurtsparen. Het voordeel daarvan is dat de hele bevolking mee kan doen. Bij elke besteding krijgen mensen een aantal zegels met een waarde van twee cent en als ze een pagina in hun boekje hebben volgeplakt kunnen ze de waarde ervan (twee euro) inzetten als betaalmiddel. Tot nu toe hebben 53 winkeliers uit Tholen en Halsteren zich aange meld en dat is veel te weinig vol gens woordvoerder Bakx. Hij zegt er nog steeds van overtuigd te zijn dat het systeem een succes kan worden, maar volgens hem heb ben veel winkeliers angst om in te stappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35