Verlenging Michiel de Ruyter is ook een held voor Schouwen Stad en Lande tegen hoogbouw bij 't Sas Eerste paal van Plan Agthoven gaat grond in 22 Woensdag 21 maart 2007 pzc S Tot Nut en Genoegen houdt toneelavond dreischor - De Vereniging Tot Nut en Genoegen uit Dreischor houdt vrijdag een toneelavond in het dorpshuis in Dreischor. Toneel vereniging Baarland voert een blij spel op. „Heel leuk", oordeelt Henk Dek ker van Tot Nut en Genoegen, die samen met wat leden van zijn club op 'vooronderzoek' uitging. Zowel leden als niet-leden kunnen deze voorstelling bijwonen. De avond begint om 19.30 uur. BIJ NADER bruinisse - In het artikel 'Een klus club voor saamhorigheid', dat giste ren in de PZC stond, is een fout ge slopen. De naam van de man die zich in zet voor schone straten in Bruinis- se is verkeerd vermeld. Zijn naam is Cor Verver. Hij wil samen met dorpsgenoten een klusclubje oprichten om Brui- nisse schoon te houden. Weinig begrip voor subsidieweigering Michiel de Ruyterjaar. door Cornelleke Blok zierikzee - Er is weinig begrip voor het besluit van de gemeente Schouwen-Duiveland om geen subsidie te verlenen aan de festivi teiten rond het vierhonderdste ge boortejaar van Michiel de Ruyter. „Ik vind het heel jammer. We slui ten onszelf op deze manier buiten van wat er in Zeeland gebeurt", vindt voorzitter P. Huybrecht van Stichting Museumhaven in Zierik- zee. „We hebben als Schou wen-Duiveland inderdaad niet di rect een band met Michiel de Ruy ter, maar we zijn wel een stukje Zeeland." John van Dalsen, voor zitter van Zeilvloot De Zeeuwse Hoogte van Zierikzeese graansilo is van begin af aan omstreden. zierikzee - Prima als 't Sas en om geving in Zierikzee worden aange pakt, maar het plaatsen van een woontoren is uit den boze. De Ver eniging Stad en Lande van Schou wen-Duiveland heeft er geen moei te mee als de karakteristieke graan silo verdwijnt. Tegen vervangende hoogbouw is de club echter zwaar gekant. Hoogbouw hoort in de visie van Stad en Lande sowieso niet op het eiland thuis. „Onze regio is één van de weinige gebieden waar der gelijke bebouwing ontbreekt. En dat is een kwaliteit die wat ons be treft zo moet blijven", geven voor zitter H. Erbrink en secretaris R. Keizer in een brief aan het ge meentebestuur aan. Zij lopen daar Lezing over beroerte bij NPV in Zierikzee zierikzee - J. Dekker van het CVA Zeeland houdt morgen een lezing over 'na een beroerte een beroerde tijd' in het Multifunctioneel Cen trum in Zierikzee. Dat doet hij tij dens de jaarvergadering van de Ne derlandse Patiënten Vereniging (NPV) Schouwen-Duiveland. De ze club behartigt de belangen van gebruikers van gezondheidszorg, in het bijzonder van haar leden op het eiland. De avond begint om 19.30 uur. Havenbedrijf verdiept Slijkgat tot 5,5 meter coedereede - Het Havenbedrijf Rotterdam laat het Slijkgat, de aan- vaarroute voor de Stellendamse vissers, verdiepen tot 5,5 meter. Dat is burgemeester Van der Velde overeengekomen met het Havenbe drijf Volgens onderzoek is verdie ping niet van invloed op het ge plande zeereservaat. Voor vissers is de extra halve meter van belang. Stromen, is het met Huybrecht eens. „Ik kan natuurlijk niet in de portemonnee van de gemeente kij ken, maar het argument dat we geen directe band met hem heb ben vind ik niet sterk. Michiel de Ruyter is een held voor heel Ne derland en zeker voor Zeeland." Gedeputeerde I. Suurmond (WD): „Het is jammer, want dit is natuurlijk een fantastisch evene ment. Maar, de gemeente is volle dig vrij in de afweging om wel of geen subsidie te verlenen." H. Uil, archivaris bij de gemeente Schouwen-Duiveland weet zeker dat Schouwen-Duiveland geen his- Het is jammer dat de gemeente Schouwen-Duiveland geen subsi die geeft aan het Michiel de Ruy terjaar. „We zijn toch een stukje Zeeland", vindt P. Huybrecht. mee vooruit op de ontwikkeling van een masterplan over gebied 't Sas. Stad en Lande wil graag mee praten over de herinrichting. Voor deze club is bescherming van het stadsbeeld van Zierikzee rode draad. Dat betekent niet dat de grijze graansilo bewaard moet blijven. Deze toren is altijd, zo blijkt uit een door Stad en Lande aangele verd historisch overzicht, omstre den geweest. Al op 19 september 1954 repte de Centrale Dienst voor bouw-, woning- en welstandstoe zicht en gemeentewerken van 'es thetische conflicten die kunnen ontstaan tussen het silhouet van Zierikzee en dit formidabele bouw werk van 46 meter hoogte'. De to ren mag van Stad en Lande dan ook best tegen de vlakte, mits hij niet voor een woontoren verruild wordt. In dat geval zal het bouwwerk, Rioolrenovatie met kous scheelt overlast scharendijke - Tot en met vrijdag is waterschap Zeeuwse Eilanden bezig met de renovatie van een stuk transportriool tussen Scharen- dijke en Ellemeet. Dat gebeurt door middel van een kous en met behulp van onder meer een robot camera. Door deze aanpak is de overlast (van opengebroken we gen) tot een minimum beperkt. De kous rolt af door waterdruk, zet zich door warmte en verhardt vervolgens tot polyesterbuis. Plattelandstoerisme heeft interesse Friezen zierikzee - Een delegatie van de ge meente Smallingerland komt zich morgen op de hoogte stellen van het Schouwse plattelandstoerisme. De Friezen willen weten welke al ternatieve inkomstenbronnen er zijn voor boeren. Er worden bezoe ken gebracht aan ondermeer land schapscamping Kijkuit en wijn boerderij De Kleine Schorre. torische band heeft met Michiel de Ruyter. „Ik zou heel graag wil len dat wij een lijntje met hem hadden, maar dat is nooit zo ge weest. Er zijn hier geen familiele den van hem en hij heeft ook nooit een Schouwse haven aange daan. Was er iets geweest, dan had ik er zeker op geattendeerd." Wat de reacties ook zijn, wethou der W. Renden (PvdA) blijft bij zijn standpunt. „Michiel de Ruyter staat te ver van Schouwen-Duive land. We moeten een afweging maken, want we krijgen heel veel subsidieaanvragen. We hebben be sloten alleen subsidie te verlenen als de activiteiten echt gerelateerd zijn aan Schouwen-Duiveland. We zijn praktisch tegen alles dat groter is dan Schouwen-Duiveland. Al leen in heel bijzondere gevallen maken we een uitzondering." door zijn woonfunctie, ook in de donkere uren - wat met de graansi lo niet het geval is - prominent bo ven de stad uittorenen. De kwali teit van de omgeving wordt aange tast, terwijl het economisch be lang uiterst beperkt is. De kwaliteit van gebied 't Sas zit 'm volgens Erbrink en medestan ders niet zozeer in de hoogte, maar in de aanwezigheid van wa Onhaalbare eisen schieten bestuur RTM in verkeerde keelgat. door Cornelleke Blok ouddorp - Het bestuur van de RTM (de voormalige Rotterdam- sche Tramweg Maatschappij) in Ouddorp is verontwaardigd over de werkwijze van de gemeente Schouwen-Duiveland. Die stelt in reactie op de aanvraag voor verlen ging van de trambaan tot Scharen dijke onhaalbare eisen, zo vindt het bestuur. „Acht weken moesten we wachten op het antwoord op onze aan vraag. Vorige week kregen we ein delijk antwoord en nu moeten we binnen twee weken tekeningen en foto's van de nieuwe trambaan in leveren. Als we niet aan die eis vol doen, komt er een advies aan het college van burgemeester en wet houders om het verzoek niet-ont- vankelijk te verklaren. Dan gaan de plannen dus niet door. Het was echt een klap in m'n gezicht toen ik die brief zag", vertelt bestuurs lid A. Baars. Dat ze zo lang op de brief moesten wachten, vindt Baars tot daar aan toe, maar de termijn van twee we ken is volgens hem onacceptabel. „Dat halen we nooit, dat kan ieder een op z'n vingers nagaan. Wij zijn allemaal vrijwilligers, ook de genen die de tekeningen en de fo to's maken. Die papieren op zich zijn geen probleem, maar niet bin nen twee weken. Dit was gewoon een principe-aanvraag. We willen de nieuwe rails binnen vijfjaar leg gen, maar voordat we eraan gaan werken, willen we eerst weten of het college in principe achter de plannen staat." De verlenging van de tramlijn is niet van vandaag of gisteren. Al en kele jaren wordt erover nagedacht. De tramrails, die nu stopt bij Mid delplaat, moet straks ongeveer een Het bestuur van de RTM Oud- dorp kan niet voldoen aan de eis van de gemeente om binnen twee weken met tekeningen van een nieuwe tramlijn te komen. ter. Een gebied met grote poten ties, een unieke plek - aldus Stad en Lande. „Naast woningbouw lig gen er kansen voor restaurants, ter rasjes en bijvoorbeeld een hotel. De planontwikkeling zou met na me daarop gericht moeten zijn." Dan wel mét behoud van histori sche elementen, waarmee comple te vernieuwing en verstening voor komen wordt. kilometer verder doorlopen tot Scharendijke. „Tót Scharendijke", benadrukt Baars, „als je nog ver der wilt, moet er een brug ge maakt worden. Dat is voor later." De RTM hoopt met de verlenging meer toeristen te trekken. „We krij gen steeds vragen van mensen wanneer de rails er komt. Het leeft dus kennelijk wel. Bovendien is het belangrijk dat de toeristische voorzieningen verbeterd worden. Het is jammer dat je zo'n strijd moet voeren." Inmiddels zijn enkele vrijwilligers van de RTM toch druk bezig om de foto's en tekeningen zo snel mo gelijk rond te krijgen. „Maar die termijn van twee weken halen we niet hoor." Het bestuur van de RTM heeft tot dusver nog geen contact opgeno men met de gemeente, maar wet houder R. van der Wekken (CDA) heeft er vertrouwen in dat het goed komt met de verlenging van de rails. „Die veertien dagen is de normale termijn. Als de RTM meer tijd no dig heeft, kan ze een verzoek voor uitstel indienen. Als ze een goede reden hebben, komt dat best goed. Ik ben niet helemaal inhoudelijk op de hoogte van deze gang van zaken, maar de RTM kan een af spraak maken, om de dingen eens op een rijtje te zetten. Ik denk ze ker dat er mogelijkheden zijn." nieuwerkerk - De eerste paal van Plan Agthoven in Nieuwerkerk gaat vrijdag de grond in. Een dag later wordt - tussen 11.00 en 14.00 uur - een informatiebijeenkomst over het nieuwbouwproject be legd. Met Plan Agthoven wordt het Dui- velandse dorp uitgebreid met een appartementencomplex, bestemd voor alle leeftijdscategorieën. De in twee gepotdekselde gebou wen ondergebrachte woningen aan de Weststraat lopen in op pervlakte uiteen van zo'n 70 tot 108 vierkante meter. Kopers heb ben de keuze uit tuin, balkon, log gia of dakterras. Twaalf van de 21 appartementen zijn inmiddels ver kocht. De eerste (officiële) paal gaat om 15.00 uur de grond in. Wethouder R. van der Wekken verricht de offi ciële handeling, met een verras singsvip. De Vissersdijk in Zierikzee met links de karakteristieke graansilo. foto Marijke Folkertsma RTM Ouddorp De RTM was tot 1966 één van de grootste interlokale tram wegmaatschappijen van Neder land. RTM Ouddorp vervoert per jaar ongeveer vijftienduizend mensen over het museumtra ject tussen Ouddorp en Middel plaat. In totaal werken er 45 vrijwilli gers bij RTM Ouddorp. De nieuwe rails van Middel plaat naar Scharendijke kosten minstens 250.000 euro. Op 9 april (Tweede Paasdag) begint het nieuwe zomersei zoen van RTM Ouddorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32