PZC Imagoschade Brouwersdam m '0; 21 27 30 en 31 Met de wielen in de golven Reimerswaalse kattenjacht wekt woede van Dierenbescherming Ascontainer SGB hersteld Pws Onopvallende rampenoefening bij kerncentrale Tip? redzzee@pzc.nl Woensdag 21 maart 2007 Genootschap onderzoekt fossiele botten WESTENSCHOUWEN - Hoogwater gistermiddag tijdens spring tij zorgde ervoor dat het strand bij Westenschouwen vrijwel helemaal onder de golven verdween. Onhandig voor de strand paviljoenbouwers bij C'est la vie bij overgang De Punt. Het wa ter spoelt tot onder de wagens waarin alle spullen van het pa viljoen liggen opgeslagen. „En elke keer als de golven er onder komen zakken de wielen wat dieper weg in het zand", vertelt eigenaar L. Fennet. „Eerst konden we vanuit de wagen de spul len zo het paviljoen in dragen. Nu is het wel een heel schuin plankje geworden." Het hoge water heeft verder geen vertra ging opgeleverd voor de opbouw en Fennet verwacht over een week klaar te zijn. foto Marijke Folkertsma In Duitsland doet verhaal de ronde dat surfen verboden wordt. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Toeristische bedrij ven rond de Brouwersdam hebben nu al imagoschade door de hele discussie over beperkende maatre gelen in het zeereservaat, voor de kust van Schouwen-Duiveland. Dat zegt wethouder A, Verseput. „Zeker naar de Duitsers toe. Die melden zich bij de campings met het verhaal dat er niet meer ge- surfd mag worden." De bedrijven rond de Brouwersdam trekken tra ditioneel veel surfers, kiters en kite- buggyers. N. Coomans van cam ping De Vliedberg in Scharendijke hoorde vorig jaar ook al van een van de gasten uit Duitsland dat dit verhaal daar de ronde doet. „Dat is een professioneel surfer en die ver telde dat in Duitsland een surfbe- weging op gang was gekomen om protest aan te tekenen. Ik weet al leen niet in hoeverre dat doorge gaan is." Verseput wil dat zo snel mogelijk wordt ingegrepen zodat de imago schade beperkt blijft. Hij pleit er voor dat het Havenbedrijf Rotter dam eerder gemaakte afspraken na komt. Het Havenbedrijf heeft in het ver leden toegezegd zich in te zetten voor de promotie van het zeereser vaat. „Om onduidelijke redenen heeft het Havenbedrijf dit gestopt en daar zijn wij ontstemd over", zegt Verseput. Hij laat een glossy tijdschrift zien als voorbeeld hoe de voorlichting misgaat. Het tijdschrift is een uitga ve van een platform waarin onder meer het ministerie van Verkeer en Waterstaat en de provincie Zuid-Holland participeren. „Kijk, hier staat te lezen dat in dit gebied (het zeereservaat, red.) na tuur de voorrang krijgt boven vis serij, toerisme en andere economi sche activiteiten. Maar daar klopt dus helemaal niets van." Mocht het Havenbedrijf de afspra ken niet nakomen dan wil Verse put extra geld om zelf promotie te maken. Toen de discussie over het zeere servaat als compensatie voor de aanleg van de Tweede Maasvlakte op gang kwam was er inderdaad sprake van dat veel activiteiten ver boden zouden worden. Gaande weg de discussie is dit echter radi caal veranderd. Vrijwel alle toeris tische activiteiten op het strand en in zee kunnen gewoon doorgaan. Alleen in speciale rustgebieden gel den wel beperkende maatregelen. door Luc Oggel HANSWEERT - De gemeente Rei- merswaal heeft de Dierenbescher ming op haar dak gekregen naar aanleiding van het voornemen om verwilderde katten in Hansweert te vangen en vervolgens een spuit je te geven. Bewoners van de Oude Polder straat en omgeving hebben ge klaagd over verwilderde dieren. Om te voorkomen dat de 'plaag' groter wordt, wilde de gemeente volgende week een kattenvanger GOES - De Stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) kan met in gang van het nieuwe seizoen weer gebruikmaken van een zo goed als nieuwe ascontainer. Leerlingen van de bedrijfsschool van Heere- ma in Vlissingen hebben de door geroeste container hersteld. Heere- ma overhandigt de ascontainer vrijdag aan de SGB. De container wordt gebruikt voor het verzame len en afvoeren van de as van de locomotieven. De as is altijd nat, omdat die vooraf wordt geblust. op pad sturen om de beesten te kooien en bij een dierenarts te la ten inslapen. Dat voornemen kwam de gemeente gisteren op een boos telefoontje van de Die renbescherming te staan. „Er zijn namelijk ook diervriendelijke me thodes om overlast aan te pak ken", zegt I. Zweedijk van de afde ling Noord- en Midden-Zeeland. „Je kunt ze bijvoorbeeld castre ren." Reimerswaal bekijkt nu of het probleem op een andere ma nier kan worden opgelost. Tip? redactie@pzc.nl Pws. Het is onder middelbare scholieren in de bovenbouw een gekende afkorting. Voor de leken onder u: pws staat voor profiel werkstuk. Deze dagen moeten ze voor het eindexamen worden in geleverd. Dat wordt stressen, zou je denken, maar niets is minder waar. Uitzonderingen daargela ten, de gemiddelde middelbare scholier maakt zich niet druk. Hij haalt een boekje uit de bieb en googiet vooral op de compu ter. Maar het kan altijd erger, blijkt, als een vriend op bezoek komt. „Heb jij nog een boek ge haald?", hoor je hem zeggen. „Al les staat toch op internet." Stuur dan een sollicitatie naar zeeland@mdis.nl of haal een sollicitatieformulier bij één van de restaurants!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31