PZC Fietspad door Poel ver weg m 30 en 31 21 27 Gewonde bij ongeluk met scootmobiel in Goes Reimerswaalse kattenjacht wekt woede van Dierenbescherming Ascontainer Pws Genootschap onderzoekt fossiele botten Onopvallende rampenoefening bij kerncentrale Woensdag 21 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl GOES - Een 61-jarige man uit de gemeente Kapelle is gister middag gewond geraakt toen hij met zijn scootmobiel in de sloot terecht kwam op de Groeweg in Goes. Passanten troffen de man rond half drie aan in het water. Hij lag met zijn onderli chaam onder zijn scootmobiel, maar met zijn hoofd boven wa ter. De hulpdiensten rukten met groot materieel uit. Toen de eerste hulpverleners arriveerden, bleek dat de inzet van eem duikwagen en een traumahelikopter niet nodig was. De 61-jari ge man is van onder zijn scootmobiel bevrijd en met onbe kend letsel per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De precieze toedracht van het ongeluk is niet duide lijk. De politie zoekt getuigen. foto Roland de Jong Waterschap wacht af, fietsersbond dringt aan op snelle aanleg. door Frank Balkenende GOES - Een vrijliggend fietspad door de Poel tussen Goes en Hein- kenszand lijkt op dit moment nau welijks haalbaar. Het waterschap Zeeuwse Eilanden talmt, want het zegt er geen geld voor te hebben en wil bovendien de effecten van andere verkeersingrepen afwach ten. Een nieuwe snelwegafslag bij Heinkenszand bijvoorbeeld. De afdeling De Bevelanden van de Fietsersbond begint het getreuzel beu te raken. Ze vreest dat van uit stel afstel komt en pleit daarom bij de commissie waterkeringen en wegen van het waterschap voor een snelle aanleg van een vrijlig gend fietspad langs een deel van de Noordhoekweg en de Sinouts- kerkseweg. Dagelijks rijden honderden fiet sers over de route. Mensen die in Goes werken, maar ook jongeren uit de Zak van Zuid-Beveland die in Goes naar school gaan. De we gen zijn er relatief smal en er rijdt behoorlijk wat auto- en landbouw- verkeer. Volgens tellingen gaat het om tweeduizend voertuigen en ne genhonderd fietsers per dag. Het waterschap heeft in het verleden wel geprobeerd het autoverkeer te beteugelen, onder meer met een slagboomsysteem dat auto's drup- pelgewijs doorliet, maar dat heeft volgens de fietsersbond allemaal niets geholpen. Vervolgens is het vrijliggende fiets pad op de agenda gekomen. Zo'n verbinding kost twee tot drie mil joen euro. De provincie is bereid twee ton bij te dragen, de gemeen ten Goes en Borsele elk tiendui zend euro. Het waterschap zelf heeft er nog geen cent voor opzij gezet. Nu blijkt dat het waterschap de kosten grotendeels zelf zal moeten dragen, lijkt het project naar de achtergrond te raken. Waterschaps bestuurder B. van de Hoef liet eer der al weten dat het niet zeker is ofhet fietspad er moet komen. In januari zei hij een onderzoek naar de verkeersstromen in de ge hele Poel af te wachten. Gisteren deelde een woordvoerster van het waterschap echter mee dat er geen verkeersmetingen worden verricht en dat het fietspad in het najaar weer op tafel komt. Bovendien wil het waterschapsbe stuur ook het effect van de nieuwe A58-afslag bij Heinkenszand af wachten. Die staat pas gepland VOOr 2012. door Luc Oggel HANSWEERT - De gemeente Rei- merswaal heeft de Dierenbescher ming op haar dak gekregen naar aanleiding van het voornemen om verwilderde katten in Hansweert te vangen en vervolgens een spuit je te geven. Bewoners van de Oude Polder straat en omgeving hebben ge klaagd over verwilderde dieren. Om te voorkomen dat de 'plaag' groter wordt, wilde de gemeente volgende week een kattenvanger GOES - De Stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) kan met in gang van het nieuwe seizoen weer gebruikmaken van een zo goed als nieuwe ascontainer. Leerlingen van de bedrijfsschool van Heere- ma in Vlissingen-Oost hebben de doorgeroeste container volledig hersteld. Heerema overhandigt de ascontainer vrijdag aan de SGB. De container wordt gebruikt voor het verzamelen en gescheiden af voeren van de as van de stoomlo comotieven. De as is altijd nat, om dat die vooraf wordt geblust. Tip? redactie@pzc.nl op pad sturen om de beesten te kooien en bij een dierenarts te la ten inslapen. Dat voornemen kwam de gemeente gisteren op een boos telefoontje van de Die renbescherming te staan. „Er zijn namelijk ook diervriendelijke me thodes om overlast aan te pak ken", zegt I. Zweedijk van de afde ling Noord- en Midden-Zeeland. „)e kunt ze bijvoorbeeld castre ren." Reimerswaal bekijkt nu of het probleem op een andere ma nier kan worden opgelost. ZbEU Pws - het is onder middelbare scholieren in de bovenbouw een gekende afkorting. Voor de leken onder u: pws staat voor profiel werkstuk. Deze dagen moeten ze voor het eindexamen worden in geleverd. Dat wordt stressen op de valreep, zou je denken, maar niets is minder waar. Uitzonde ringen daargelaten, de gemiddel de middelbare scholier maakt zich niet druk. Hij haalt een boekje uit de bieb en googiet vooral op de computer. Maar het kan altijd erger, blijkt, als een vriend een keer op bezoek komt. „Heb jij nog een boek gehaald", hoor je hem zeggen. „Alles staat toch op internet." Enthousiaste medewerkers voor McDonald's" Goes, Middelburg en Terneuzen Stuur dan een sollicitatie naar zeeland@mdis.nl of haal een sollicitatieformulier bij één van de restaurants!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25