Reed de bus Zeeland Zorgen voor hennepteler na brand in woning Vlissingen zet verhuizing asiel naar pension Meliskerke door Matroos vindt geliefde op feestje bij dominee Terneuzen toch met delegatie naar Efteling 22 Woensdag 21 maart 2007 pzcW Middelburgse moet rekening houden met zeer hoge kosten. door Emile Calon MIDDELBURG - Na de brand in haar woning aan de Diamant in Middel burg zit de bewoonster fors in de problemen. Vooral omdat op haar zolder een hennepkwekerij is ont dekt. Als gevolg daarvan zit ze met een schadepost van vele tiendui zenden euro's die ze nergens kan verhalen. Om te beginnen kan ze geen be roep doen op haar opstalverzeke ring. Daarin staat uitdrukkelijk dat er niet uitgekeerd wordt als blijkt dat er illegale activiteiten hebben plaatsgevonden, verzekert direc teur M. Schroevers van ZLM-verze- keringen in Goes. In de regel wordt na zo'n incident de contrac ten ook eenzijdig opgezegd en kan ze alleen nog maar tegen een veel hogere premie een nieuwe verzeke ring elders afsluiten. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen houdt vast aan het vertrek van het dierenasiel van het Bunkerter rein. Het college van B en W heeft besloten om 50.000 euro te reser veren voor tijdelijke opvang van de honden in het asiel in dieren- pension Elzenoord in Meliskerke. Als het asiel niet wil meewerken aan het vertrek, stapt de gemeente naar de rechter, stelt wethouder E. Walrave. Begin deze maand ontstond op schudding toen bekend werd dat Vlissingen van plan was om de subsidie voor het dierenasiel Wal cheren - een gezamenlijk project van Vlissingen en Middelburg - te halveren. Na een woningbrand schakelt de brandweer ook de stichting Salva ge in om te helpen bij het weer op orde maken van de woning en het opvangen van de bewoners. Brand weercommandant D. te Paske vond dat maandagavond niet no dig omdat de bewoonster, door het kweken van die hennep, zich schuldig had gemaakt aan illegale activiteiten. „Zoiets gaan we niet belonen." Hij benadrukte dat de woning nog wel enigszins bewoon baar was. Anders had hij wel die stichting ingeschakeld. Nu moet die bewoonster, zonder die hulp van die specialisten, zelf haar huis weer op orde krijgen. Ze mag zich binnenkort ook ver antwoorden voor de politierech ter. Gezien het aantal van 164 hen nepplanten kan ze rekening holl is Een bewoonster aan de Diamant is haar verzekering kwijt, krijgt een naheffing van Delta, een strafblad, en kan haar schadekos- ten bij niemand meer verhalen. Door de korting op het budget kan volgens de gemeente Middel burg en het bestuur van het asiel geen nieuwe opvang aan de Poor- tersweg worden gebouwd. Het asiel zoekt al bijna tien jaar naar een nieuwe locatie voor een geza menlijk dierenasiel. Het huidige asiel op het Bunkerter rein staat door al de vertraging met het zoeken naar een nieuwe locatie inmiddels in de weg. Met de projectontwikkelaar is afgespro ken dat het verdwenen zou zijn als de nieuwe bewoners in hun appar tementen zouden trekken. Vooral de blaffende honden zouden voor overlast zorgen. De gemeente Middelburg dringt er in een brief op aan dat Vlissin- den met een strafblad en een werk straf van tachtig tot honderdtwin tig uur. Als het de politie lukt te be wijzen dat ze meerdere oogsten heeft gehad, zal de rechter moge lijk nog wat hoger gaan. De offi cier van justitie zal dan ook alles in het werk stellen om de winst van die eerdere oogsten te ontne men. De bewoonster heeft ook illegaal stroom afgetapt en kan een forse navordering van Delta tegemoet zien. Tevens moet ze straks de nieuwe aansluitkosten betalen. Daarnaast is ze, gezien de omvang van de kwekerij, voor zeker 5000 euro aan apparatuur kwijt. Vol gens de politie was haar hennep bijna oogstrijp. Dat betekent nog eens een verliespost van zo'n zes tot zevenduizend euro. Tot slot mag ze rekening houden met op- ruimkosten. De Zeeuwse gemeen ten hebben immers afgesproken dat alle kosten die gemoeid zijn met het opruimen van hennep plantages verhaald worden. gen het standpunt over het asiel wijzigt. „Wij zouden het ten zeer ste betreuren dat als gevolg van uw opstelling de plannen voor een gezamenlijk dierenasiel totaal zou den stranden", schrijft het Middel burgse college aan de collega's in Vlissingen. Walrave heeft de brief nog niet gelezen. „Maar we weten wat de opstelling van Middelburg is." Walrave zegt 'binnenkort' een ge sprek te hebben met het bestuur van het asiel. Als het asiel weigert te vertrekken, kan de gemeente een kort geding aanspannen. „We kunnen de situatie niet eeuwig la ten voortduren", stelt Walrave. „Maar een kort geding is niet het eerste waar we aan denken." Snelheidscampagne Gewoon 30 krijgt volgend jaar vervolg. door Maurits Sep middelburg - Gennaro en Sven fietsen-elke dag naar school, de Be- verburch in de Middelburgse Stro- menwijk. En dat is vaak best ge vaarlijk. „Vooral die bussen komen rakelings langs", vertelt Sven. Zou den ze dan niet liever te voet naar school gaan? „Neuh", reageert Sven ad rem, „ik heb liever dat die bussen wat voorzichtiger rijden." Bussen, auto's, alles wat een mo tor heeft en zich niet aan de maxi mumsnelheid van dertig kilome ter per uur houdt, kreeg gisteren van Sven een gele kaart. Bleven ze keurig onder de dertig, dan ver scheen Gennaro aan het raampje met een groene kaart én een oran je sjaal met het gemeentelogo van Middelburg - een bedankje voor keurig gedrag. Sven en Gennaro deden met Melis- sa en Yeliz namens basisschool de Beverburch mee aan de campagne Gewoon 30, een samenwerking van de gemeente, de politie en Vei lig Verkeer Nederland. De actie van gisteren was de laatste in een serie van vijf die sinds januari afge werkt is. In de Grevelingenstxaat staan tus sen acht uur en kwart voor negen 's ochtends agenten met radarappa- ratuur paraat om de snelheid van aankomende auto's te meten. Ie dereen gaat aan de kant; overtre ders maar ook wie zich netjes ge draagt. Maar die groep blijkt wel flink in de minderheid. In drie kwartier tijd krijgen tien bestuur ders een groene kaart, 24 ontvan gen een gele. Dat is een waarschu wing omdat ze iets te hard rijden, tussen de 30 en 40. De politie deelt ook nog zeven be keuringen uit. De hoogste voor een taxichauffeur die met 62 per uur door de Grevelingenstraat scheurde - gecorrigeerd naar 59 omdat de apparatuur een afwij king kan hebben. De bekeuring had wel effect. De taxichauffeur reed rustig verder en hield zich in ieder geval in de rest van de straat keurig aan de limiet. Ook op andere campagnedagen zijn soms fikse boetes uitgedeeld. „In de Churchilllaan pakten we een scooter die zeventig reed", her innert Anja Jonkman van de ge meente zich. Die dag werden nog zes hardrijders bekeurd; tien be stuurders gedroegen zich keurig, veertien gingen net over de schreef. Vergelijkbare resultaten lie ten de acties zien in de Spoor straat in Arnemuiden (negen groe ne, vijftien gele kaarten en vijf boe tes), de Roozenburglaan (negen groene, zestien gele kaarten en acht boetes) en de Berkenlaan (veertien groene, veertien gele kaarten en acht boetes). Wethouder Frank Streng van ver keer snapt best dat het soms lastig 'In de Churchilllaan pak ten we een scooter die ze ventig per uur reed' is je precies aan die dertig kilome ter te houden, maar doet een drin gend beroep op de discipline van de bestuurders. „Hoe moeilijk dat ook is, vooral voor mensen uit de buurt zelf die de omgeving goed kennen, is het wel heel belangrijk. Het is drukker geworden op de weg. Niet alleen met auto's, ook met fietsers en kinderen. Daar moeten we zuinig op zijn." In alle Middelburgse wijken zijn nu 30-kilometerzones ingevoerd. Meestal gebeurde dat op verzoek van mensen uit die wijken zelf Daarop besloot de gemeente de he le stad 'duurzaam veilig' te maken. Bordjes bij het inrijden en het uit rijden van de wijken geven aan dat de rem ingetrapt moet wor den. Maar dat was, vonden wijk- verenigingen of buurtbewoners, niet genoeg. Ook de wegen zelf moesten worden aangepakt om au tomobilisten te dwingen langza mer te rijden. En dus kwamen er witte cirkels op de kruispunten die aangeven dat rechts voorrang heeft. En de gemeente schafte ver plaatsbare borden aan die de gere- Vlissings echtpaar Van Lieshout-Guidon 65 jaar getrouwd. door Selma Osman VLISSINGEN - Het klikt al meer dan 65 jaar. Dat vierden Frans van Lies hout (89) en Suzanne Guidon (88) deze week met hun nageslacht in het Vlissingse woonzorgcomplex Ter Reede. Het briljanten paar, dat net een week geleden is verhuisd, leerde el kaar kennen in Engeland. „Mijn vrouw, een Zwitserse van geboor te, was naar dat land gekomen als gouvernante. Ze werkte voor een rijke herenboer. Maar toen de oor log uitbrak moest 'mademoiselle' van die landheer uitzien naar iets anders", blikt Van Lieshout terug. 11 „Ze kon niet meer terug naar Zwit serland. Een veilige overtocht naar Portugal of Spanje konden de Duit sers niet garanderen." Zelf was hij matroos op een Nederlandse mij nenveger, die dienst deed op de Ierse Zee tussen de plaatsjes Fish guard en Milford Haven. „We heb ben maar één mijn geveegd", weet Van Lieshout nog. Een grotere vangst deed hij op een partijtje bij de plaatselijke domi nee. „We waren uitgenodigd voor een glaasje en een dansje. Limona de en stukken Engelse cake, dat fietste d'r wel in. In mijn 'kaai-En- gels' raakte ik met haar aan de praat. Het klikte meteen." Het stel trouwde in 1942 in Mil ford Haven. „Met twee matrozen en haar tante als getuigen." TWee zoons werden in Engeland gebo ren. De derde in Vlissingen, waar de Brabander in 1949 zijn oude ambt van schilder oppakte bij De Schelde. In een nieuwe dienstpe- riode in Indië had hij geen trek. Het zit de oorlogsveteraan nog al Frans en Suzanne van Lieshout-Guidon. tijd dwars dat de woningcorpora- 1 tie in Den Bosch hem na de oor- log beschouwde als buitenlander. Zijn vrouw was met de twee kin- 1 deren vooruitgegaan. „We kregen geen woning. Uw man had maar in Engeland moeten blijven, werd 1 gezegd." Suzanne van Lies hout-Guidon liet het er niet bij zit ten. „Dan is uw koningin ook geen Nederlandse meer", ripos- 1 foto Ruben Oreel teerde zij. „Ze zijn tegelijkertijd vertrokken." In de jaren zestig begon Van Lies hout een eigen schildersbedrijf in Bilthoven. Na twaalf jaar kwamen ze terug naar Vlissingen om dich ter bij de kinderen te wonen. Zij vond haar lust en leven altijd in handwerken. Tot een val en een medische misser daar jaren gele den een eind aan maakten. TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen is met een bescheiden delega tie zaterdag toch present bij de offi cieuze ingebruikname van de nieuwste Efteling-attractie: De Vliegende Hollander. In De Vlie gende Hollander ervaart de bezoe ker binnen vier minuten de sensa tie van een donker doolhof, een achtervolging in een achtbaan en een stormachtige vaartocht. De at tractie zou vorig jaar al opengaan, waarbij ook een rol voor Terneu- zen was weggelegd. De gemeente werd nu aanvankelijk niet uitgeno digd voo.r de perspresentatie, maar op de valreep maakt een kleine de legatie toch haar opwachting, on der wie burgemeester J. Lonink en de wethouders J. Bos, F. van Hulle en C. Liefting. Later in het seizoen zet een buslading Terneuzenaren de stad van De Vliegende Hollan der nog steviger op de kaart in het pretpark.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24