PZC Voetbalmuseum later open 30 en 31 21 27 Kruising Souburg wordt veiliger Pws Vlissingen roept hulp waterschap in tegen naaktrecreatie Ritthem Michiel-musical in Arsenaaltheater Genootschap onderzoekt fossiele botten Onopvallende rampenoefening bij kerncentrale Woensdag 21 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Pro j ectontwikkelaar blijft Vasthouden aan openingsdatum ZEP. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het voetbalmuseum - officieel Voetbal Experience - in de Middelburgse Mortiere gaat niet met Pasen 2008 open. Ver moedelijk is de opening pas een jaar later. Dat komt doordat de pro cedures rond de bouw van amuse mentscentrum ZEP, waar het voet balmuseum onderdeel van uit maakt, vertraagd zijn. De bouw kan op zijn vroegst dit najaar be ginnen. „Het is onmogelijk om binnen die tijd een gebouw neer te zetten en het in te richten", zegt J. Kouwer, directeur van de stichting Voetbal Totaal. „Wij rekenen toch zeker op een jaar bouwtijd, dus wij denken dat het voorjaar 2009 wordt. Alles wat eerder kan, is meegenomen." „Het is natuurlijk jammer dat we de datum niet halen. Aan de ande re kant vind ik dat de start van het voetbalmuseum echt goed moet zijn. Dat mensen fatsoenlijk kun nen parkeren en niet met modder- schoenen naar binnen moeten." De eigenaren van Miniatuur Wal cheren gaan er nog wel steeds van uit dat ze dit jaar hun laatste sei zoen op het Molenwater draaien. „Als de planning doorgaat zoals nu is aangegeven, gaan we volgend jaar open", zegt directeur E. Angeli- ni. „En mocht het niet lukken, dan De bouw van het voetbalmu seum is vertraagd doordat proce dures langer duren dan ver wacht. De opening is vermoede lijk in het voorjaar 2009. blijven we nog een jaar." De ont wikkelaar van ZEP, TCN, houdt vol dat hij de geplande openingsda tum haalt. „U moet zich geen zor gen maken", zegt projectleider P. Palm. „Pasen 2008 halen we zeker. Bouwtijd? Daar ga ik het toch niet over hebben? Dat vinden uw le zers toch niet interessant?" ZEP (Zeeuws Evenementen Po dium) bestaat uit verschillende on derdelen: het voetbalmuseum, Mi niatuur Walcheren, een muziekpo- dium en winkels. Bovendien ko men er bij het amusementscen trum nog een vestiging van het ROC en een hotel. Het voetbalmu seum heeft volgens Kouwer over eenstemming bereikt met de KN VB over samenwerking. Dat bete kent dat het museum de beelden van Oranje mag gebruiken. Ook de eredivisieclubs zouden het ini tiatief steunen. Binnenkort is in Middelburg een voorproefje te zien van het voetbal museum. Op 25 april opent KN- VB-voorzitter J. Sprengers de ten toonstelling Topvoetbal Toen en Nu, over de gloriedagen van Zee- landia Middelburg en de komst van het voetbalmuseum. OOST-SOUBURG - De kruising Ka- naalstraat-Bermweg-Spoorstraat in Oost-Souburg wordt veiliger. Als het aan wethouder T. Croné ligt wordt de voorrangssituatie zo ver anderd dat fietsers die vanaf het station komen en de Kanaalstraat inrijden, voorrang hebben. Dat plan legt hij volgende week voor aan het dorpsplatform. Als dat akkoord gaat met het plan wordt de aanpassing binnen een aantal weken uitgevoerd. De wet houder sluit echter niet uit dat het platform met nog betere sugges ties komt. In dat geval wil hij die bestuderen om te kijken of ze een nog groter effect hebben op de vei ligheid. In ieder geval wil hij dat voor de zomer de kruising veiliger is. Twee jaar geleden werd die krui sing ook al aangepast. Desondanks overleed vorig jaar een 58-jarige fietsster nadat ze daar op dat be wuste kruispunt was aangereden. Omdat bleek dat het kruispunt niet veilig was, heeft de gemeente nog eens goed naar de verkeerssi tuatie gekeken, aldus de wethou der. In het nieuwe ontwerp wordt benadrukt dat de Kanaalstraat de doorgaande fietsroute is. De verkeerspolitie is geraadpleegd en gaat akkoord met de plannen. zEEuwse EEnnn^K Tip? redactie@pzc.nl Pws. Het is onder middelbare scholieren in de bovenbouw een gekende afkorting. Voor de leken onder u: pws staat voor profiel werkstuk. Deze dagen moeten ze voor het eindexamen worden in geleverd. Dat wordt stressen op de valreepzou je denken, maar niets is minder waar. Uitzonde ringen daargelaten, de gemiddel de middelbare scholier maakt zich niet druk. Hij haalt een boekje uit de bieb en googiet vooral op de computer. Maar het kan altijd erger, blijkt, als een vriend een keer op bezoek komt. „Heb jij nog een boek gehaald?", hoor je hem zeggen. „Alles staat toch op internet." door Maurits Sep RITTHEM - De gemeente Vlissingen ziet zelf geen kans naaktrecreatie en daaruit voortvloeiende seksu ele contacten in de duinen bij Rit them te verbieden. Daarom vraagt zij het waterschap een groter duin gebied tot verboden terrein te ver klaren. Via deze omweg kan naak trecreatie dan alsnog worden voor komen. Het dagelijks gemeentebestuur schrijft dit in een voorstel aan de gemeenteraad. Die besloot vorig jaar om naaktrecreatie volledig te verbieden in Vlissingen. Volgens het college kan alleen de rechter mensen verbieden ergens bloot te zonnen. De kans dat de rechter de duinen bij Ritthem tot verboden gebied zal verklaren, is volgens de gemeente klein. Het waterschap zal het afgesloten gebied uitbrei den tot aan het strand, inclusief de eerste rij duinen waar de meeste seksuele contacten plaatsvinden. Dat is de beste manier om overlast tegen te gaan. VLISSINGEN - Met een brutaal joch dat de kerkto ren opklautert, ging gisteren in het Vlissingse Ar senaaltheater Michieltjes Mega Musical in premiè re. De hele Vlissingse Schoolvereniging zingt en danst mee in het stuk over het leven van Hol lands beroemdste zeeheld. Van de elfjarige Michiel Bouten in de hoofdrol tot de vierjarige Sa rah van der Werff als piraat. Sarah is een heuse nakomeling van De Ruyter (vijftiende generatie) en tegenwoordig maar wat trots als zij het beeld van haar over-, over-, over-, over-, over- (..^over grootvader op de boulevard passeert. In anderhalf uur tijd laten de VSV-leerlingen zien hoe de Vlissingse belhamel opklimt van bootsjon gen tot admiraal. De musical wordt deze week nog vijf keer opgevoerd. Alleen vanmiddag kan publiek aanschuiven. De andere dagen is de zaal gevuld met trotse familieleden, foto Ruben Oreel Stuur dan een sollicitatie naar zeeland@mdis.nl of haal een sollicitatieformulier bij één van de restaurants! /V Wil jij werken in een dynamische omgeving? Full- of parttime?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23