Maxeda verkoopt Hema BOVAG-occasions.nl OCCASION MET GARANTIE? China verbiedt speculatie «dl MEER DAN 75.000 OCCASIONS MET BOVAG-GARANTIE. B0VAG. ZEKER VAN JE ZAAK. Koopkracht neemt toe Voorlopig winnen aandeelhouders bij ABN Amro Ultravers geperst fruitsap ligt straks in schappen Super de Boer pzc Woensdag 21 maart 2007 13 Winkelketen wil onder nieuwe eigenaar flink uitbreiden. amsterdam - Het detailhandels concern Maxeda zoekt een koper voor Hema. Diverse geïnteresseer den hebben zich al gemeld, uit Ne derland en daarbuiten. Er lopen nog geen onderhandelingen, maar Hema-directeur Ronald van Zet ten heeft al wel een eis neergelegd. „De Hema-identiteit moet blijven bestaan. Voor de consument moet er niets veranderen." Dit betekent volgens hem niet dat de winkelke ten per se in Nederlandse handen moet komen. Zolang de koper vol- België claimt primeur met betalen via gsm brussel - De Belgische banken en telefoniebedrijven claimen een we reldprimeur: volledig veilig beta len via de mobiele telefoon. „Geen enkel ander land heeft een gelijkwaardig systeem", aldus de di recteur van Banksys, de Belgische interbancaire organisatie. Het sys teem werkt via de zogenoemde m-banxafe-technologie. Er geldt een minimumbedrag van 6 euro per betaling. Consument ergert zich aan lokkertjes den haac - De klant ergert zich het meest aan goedkope aanbiedin gen die in de winkel niet verkrijg baar zijn. Dat blijkt uit de reacties bij een meldpunt van de Consu mentenbond. In februari konden mensen aangeven wat zij als oneer lijke handelspraktijken beschou wen. De 'lokkertjes' staan op één. Op de tweede plaats staan 'gratis' producten waar uiteindelijk toch voor moet worden betaald. Rosneft leent miljarden voor aankopen Yukos moskou - Het Russische staatsolie concern Rosneft heeft bij westerse banken leningen afgesloten van in totaal 16,5 miljard euro om de res terende bezittingen van het ter zie le gegane oliebedrijf Yukos te ko pen. Yukos, eens het grootste olie concern van Rusland, werd op 1 augustus failliet verklaard omdat het nog 26 miljard dollar belasting moest betalen. Rosneft is samen met het staatsgasbedrijf Gazprom de grootste schuldeiser van Yukos. ledig achter de huidige strategie van Hema staat, is Van Zetten te vreden. Maxeda droeg in het verleden de naam Vendex KBB. Dit concern werd in 2004 van de beurs gehaald door een groep investeerders. He ma heeft zich sindsdien beter ont wikkeld dan verwacht, zei direc teur Tony DeNunzio van Maxeda. Afgelopen jaar boekte de winkelke ten een omzet van 1,3 miljard euro bij een dubbelcijferige groei van het bedrijfsresultaat. Een prima moment om Hema te verkopen, zei Van Zetten, want de investeerders achter Maxeda kun nen er nu een goede prijs voor vangen. De Hema-directeur verwacht on der een nieuwe eigenaar de groei van het bedrijf door te kunnen zet ten. Nu telt Hema nog meer dan driehonderd winkels, waarvan het overgrote deel zich in Nederland bevindt. Ook in Duitsland, België en Luxemburg is de winkelketen aanwezig. Het aantal winkels zal dit jaar, in binnen- en buitenland, fors groeien, is de verwachting van Van Zetten. „We staan klaar voor expansie in het buitenland." Directeur Van Zetten wil de He ma-identiteit behouden. De ke ten mag wel in buitenlandse han den komen maar voor de consu ment moet niets veranderen. Maxeda-topman DeNunzio ziet de toekomst van Hema (in 1926 be gonnen onder de naam Holland- sche Eenheidsprijzen Maatschap pij Amsterdam) ook met vertrou wen tegemoet. Zijn concern heeft het afgelopen jaar onder meer geïnvesteerd in nieuwe marketing en winkelvernieuwing. De periode onder Maxeda is inder daad goed geweest voor Hema, gaf Van Zetten toe. „Onder Maxeda zijn we professioneler geworden." Maxeda heeft overwogen om He ma naar de beurs te brengen, maar acht de kans daarop niet groot. Er is volgens hem voldoende interes se. De verkoop van Hema moet voor deze zomer zijn afgerond. - '-<1 Bedrijven moeten hun opbrengsten investeren in eigen bedrijf. peking - China verbiedt bedrijven de opbrengsten uit hun beursgang te gebruiken voor aankopen en speculatie op de aandelenmarkten. De maatregel is volgens de Chine se regering nodig om oververhit ting van de financiële markten te gen te gaan. China wil dat het geld wordt geïn vesteerd in het eigen bedrijf of als dividend wordt uitgekeerd aan de aandeelhouders. Beursgenoteerde bedrijven moe ten nu voortaan vooraf aangeven waarvoor ze de opbrengst uit de verkoop van aandelen willen ge bruiken. Als ze meer dan 10 pro cent van de opbrengst willen aan wenden voor uitgaven anders dan oorspronkelijk bedoeld, moeten ze hiervoor toestemming vragen aan het bestuur. De Chinese overheid kondigde vorige maand nog aan dat ze een nieuwe toezichthouder in het leven roept om fraude en andere illegale activiteiten op de fi nanciële markten tegen te gaan. Ook treedt de regering sinds begin dit jaar hard op tegen banken die leningen verstrekken voor specula tie op de beurs. den haag - Huishoudens gaan er dit jaar gemiddeld 1,75 procent in koopkracht op vooruit. Dat is een half procent hoger dan eerder voor speld. Dat bleek gisteren uit nieuwe eco nomische voorspellingen van het Centraal Planbureau (CPB). Verder neemt de spanning op de arbeidsmarkt toe. Tot 2008 stijgt de werkgelegenheid volgens het CPB sneller dan het arbeidsaan bod. Gemiddeld bedraagt de werk loosheid volgend jaar waarschijn lijk 4 procent van de beroepsbevol king. Minister Wouter Bos van Financi ën benadrukte dat het CPB te opti mistisch is over de stijging van het begrotingsoverschot in 2008. De PvdA-minister verwacht finan ciële tegenvallers door lagere aard gasbaten en door het overnemen van schulden van de Nederlandse Antillen. Koers grootste bank Nederland blijft stijgen door fusiegesprekken. amsterdam - Wat de ontwikkelin gen de komende dagen en weken omtrent ABN Amro ook zijn, de aandeelhouders van de Nederland se bank zijn voorlopig de grote winnaars. Dat stelden analisten gis teren, nu bekend is dat ABN Amro en de Britse branchegenoot Bar clays exclusieve fusiegesprekken voeren. Maandag steeg de koers van het aandeel ABN Amro al met bijna 10 procent tot 29,86 euro, het hoogste niveau ooit. Gisteren ging de koers verder omhoog met ruim 2,5 tot 30,71 euro. Een bundeling van de twee ban ken zou leiden tot de op een na grootste bank in Europa en de vijf de bank wereldwijd. Of de fusie slaagt, valt nog te bezien. „De aan deelhouders zijn voorlopig de gro te winnaars", aldus FBS Bankiers. Volgens die bank liggen er andere banken op de loer waar meer kos tenvoordelen mee zijn te behalen. Barclays en ABN Amro kennen weinig overlappende activiteiten. Aandeelhouders van Barclays zijn bang voor verwatering van hun aandeel als een eventueel bod deels in aandelen wordt uitge bracht. Ook zien sommige waarne mers dat ontevreden aandeelhou ders bij ABN Amro hun kans grij pen om een biedingsoorlog te or kestreren. De bank ligt al geruime tijd onder vuur van activistische aandeelhouders die vinden dat ABN al jaren ondermaats presteert in vergelijking met concurrenten. Vakbond De Unie is blij met de be sprekingen over een fusie. Bestuur der Joop Hofland verwacht dat de personele gevolgen van de samen- gang beperkt zullen zijn. den bosch - Het huiselijk geknoei met vers geperst sinaasappelsap be hoort mede dankzij de provincie Noord-Brabant binnenkort tot het verleden. Voedselproducent Friss- land in Uden ontwikkelt met pro vinciale subsidie technieken om vers fruitsap zonder conserverings middelen binnen 24 uur in de win kelschappen te krijgen. Dat heeft Frissland-directeur Ben Beniers gisteren gezegd. Zijn bedrijf gaat de nieuwe technieken ontwikke len en toepassen in samenwerking met de landbouwuniversiteit in Wageningen. De provincie steunt het innovatieve project met maxi maal 161.500 euro. Behalve ultra- vers sinaasappelsap werkt het Udense bedrijf ook aan mixdran ken, groentesappen en zogeheten smoothies, de wat dikkere sappen met zuivelproducten en bananen. Beniers verwacht voor Pasen de eerste producten uit te venten via de keten van Super de Boer en ze ventig grotere pompstations van Shell. De markt voor ultraverse sappen is sinds 2005 ieder jaar me twintig procent toegenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13