PZC Dinsdag 20 maart 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31, 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (maximaal 150 woorden). Lintje Ex-Statenlid Jiklcie van der Gies- sen verdiende voor haar weigering om een haar toebedeelde ridderor de in ontvangst te nemen een rid derorde (PZC, 14-03). Eindelijk eens iemand voor wie geldt dat ge woon het werk doen waarvoor je bent ingehuurd, met eraan gekop peld een maandelijks honorarium, niets hoogdravends is, maar een vanzelfspekende burgerplicht. Blij ben ik, dat deze kandidate mani festeerde niet te geloven in extra beloning, award. Eindelijk eens geen flauw glimlachende ridder of lid, geen hielenlikker, geen jaknik ker, bij wiens maatschappelijke meerwaarde men vraagtekens zet, maar een mens zoals een mens be hoort te zijn, van de goeie hout soort. Als er maar voldoende voordragen de mensen zijn, kan men in princi pe iedere dorpsgek voorzien van dit stukje edelmetaal. De mensen met de echte merites, die hoeven niet zo nodig op een piëdestal, alstublieft geen humane hiërarchie. Monique Sturm Turkeye 10, Waterlandkerkje Rookverbod Waar gaat dit nu eigenlijk over? Men zegt in dit artikel dat mensen juist naar koffieshops gaan om te roken /'blowen' en dat zo de over last beperkt wordt (15-03). Dit is een slimme uitspraak, klink lo gisch, had ik ook kunnen verzin nen. Dit geldt voor de 'gewone' ho reca ook; daar gaan mensen heen om iets te drinken/eten en de ro kers onder ons, die roken er. Een algeheel rookverbod in de ho reca zal er wel komen, maar wordt erg moeilijk. Vele bedrijven zullen hun omzet zien dalen/failliet gaan. Kijk maar naar de landen waar dit verbod reeds van kracht is. De on dernemers zijn creatief In Ierland bijvoorbeeld schieten de 'beergar- dens' (terrassen) de grond uit. Ik denk dat in veel horecabedrijven al gauw een rooklokaal zal ont staan. Dan zijn we weer terug bij af en kunnen we weer zelfstandig bepalen wat er in onze bedrijven mag en niet mag. Trouwens, het rookverbod in de horeca is ont staan omdat de werknemers een rookvrije werkplek moeten heb ben. Het hele verhaal is weer zwaar overtrokken. J. Izeboud Noordeinde 11, Koudekerke Zondagsrust Adri Mogge stelt in de PZC van 12 maart dat onze onderzoeksresulta ten niet de mening van alle Zeeuw se burgers weergeven. Dat klopt, wij hebben immers alleen de kie zers ondervraagd. Wat niet klopt, is dat het onderzoek niet represen tatief zou zijn voor de Zeeuwse kiezer. Bij de selectie van de zes onderzoekslocaties is ervoor ge zorgd dat onze resultaten zo goed mogelijk te generaliseren zijn. Hier door hoeven we inderdaad maar 740 mensen te ondervragen om toch een uitspraak te kunnen doen. Grote onderzoekbureaus ge bruiken dezelfde methodes. Als men de stemuitslagen volgens onze steekproef vergelijkt met die van Zeeland, wijken die daar niet veel van af, en voor zover dat wel zo is, kan dat gecorrigeerd worden. Dit draagt mede toe aan de be trouwbaarheid van ons onder zoek. Op de conclusie dat de meerder heid van de burgers voor zondags rust is (artikel 9 maart), kan wel wat worden afgedongen, omdat het hier slechts om 44 procent van de kiezers ging. Firmijn van Kroonenburg Studenten Comparative Politics Roosevelt Academy, Middelburg Bomenkap 2 Zeeuws-Vlamingen houden niet van bomen, schreef'nieuwkomer' Leeflang in de PZC (17-03). In ie der geval houden Zeeuwse be stuurders niet van bomen. Elders plant men bomen omdat ze CO, binden en fijnstof filteren. In Mid delburg leggen bomen het af tegen de auto. Op de Bolwerken, langs het Tangent waar regelmatig te veel fijnstof hangt, vielen 150 bo men. Op het tracé van de N57 sneuvelen er 600. Asfalt-gedepu- teerde Poppelaars wil langs de Koudekerkseweg een ventweg voor bestemmingsverkeer. Het alternatief, een maximum snel heid van 60 km, is niet bespreek baar. Dan duurt de rit 3 minuten langer, aldus Poppelaars. Het be wuste traject is echter maar 1800 meter lang en duurt bij 60 kilome ter per uur nog geen twee minu ten. Werkelijke tijdwinst ten koste van honderden bomen en hagen: dertig seconden. Zeeuwse bestuur ders houden niet van bomen. En de Zeeuwen wellicht ook niet an ders zouden ze toch wel van zich laten horen. Peter Lievense Seislaan 6, Middelburg Pensioen Aan ons pensioen kleeft het bloed van clusterbommen (maandag, 19 maart). Nederlandse pensioen fondsen beleggen in wapenbe- drijven, die onder meer cluster- bommen en landmijnen pro duceren. Grote pensioenfondsen ABP, PGGM en het Spoorweg pensioenfonds beleggen zeer vele miljoenen in de Amerikaanse wa penindustrie. Ook gaat veel geld naar bedrijven die het niet zo nauw nemen met kinderarbeid en het milieu. De reactie van de directeur beleggingen van het ABP was, dat er geen richtlijnen waren die hem verboden daarin te beleg gen. De voorzitter van het Spoorweg pensioenfonds verklaarde op voor hand geen bedrijven uit te sluiten. Als je spreekt over waarden, zoals naastenliefde, volgen daaruit van zelf normen, richtlijnen en dat is niet het doden en verwonden van onschuldige burgers met cluster- bommen en landmijnen. P. Bakx Niers 19a, Tilburg Respect Werkzaam zijnd in de zorg voor mensen met een (ernstige) licha melijke dan wel psychogeriatri sche zorgbehoefte, was het een buitengewoon feest om de voorpa gina van de PZC van vrijdag 16 maart onder ogen te krijgen (de menten gedrogeerd). Los van de inhoud van het artikel: zullen we dan met zijn allen in Nederland eens proberen om de meest kwetsbare mensen in onze sa menleving het respect te betonen dat ze verdienen? Dus ook de pers, in dit geval de PZC? Ik weet niet welke koppensneller of redacteur hiervoor verantwoordelijk ge UW MENING Vlaanderen vindt dat Nederland haast moet maken met de verdieping van de Westerschelde. De Nederlandse overheid houdt zich bezig met 'wel of niet ontpolderen'De Vlamingen we ten het wel: ontpolderen, en snel een beetje. Met die stelling was een meerder heid het oneens: 67 procent. Liefst 22 lezers plaatsten een schriftelijke bijdrage. Enkele reacties: „Het lijkt mij niet nodig om land te rug te geven aan de zee. Als België dat wil, kunnen zij ook zelf hun ri vierarm breder maken. We hebben in Zeeland daar in de zak een ver domd mooi stukje natuur." René Minderhout „Ontpolderen zal niet doorgaan. Er zijn genoeg alternatieven die het na- tuurherstel kunnen bevorderen. Eén ervan is de scheepvaart naar Antwer pen terugdringen. Alternatieven als het voorstel van prof. Geuze om ei landen aan te leggen voor de kust zijn zeer goede aantrekkelijke plan nen, die een toevoeging zullen heb ben voor natuur, recreatie en econo mie." Magda de Feijter „We hikken hier al heel lang tegen aan, maar er zijn nu eenmaal afspra ken gemaakt met Vlaanderen en daar zullen we aan moeten vol doen." J. Kamerling „We moeten van Vlaanderen de Wes terschelde verdiepen. We moeten van Vlaanderen ontpolderen. En dan mo gen we straks ook betalen om door België te rijden. Denken ze daar nu dat we helemaal gek zijn?" H. Nelisse houden kan worden, maar wie meent met dergelijke bewoordin gen een bijdrage te leveren aan een betere zorg, slaat de plank werkelijk totaal mis. Óf men heeft geen sikkepit respect voor deze mensen, óf men weet werkelijk totaal niet waarover men schrijft. Johan Geerse De Meijstraat 6, Serooskerke Sluis Wat doen we toch zielig. Eerst pro jecten bouwen die nergens op slaan, zoals het 'prachtige' planten- park in Oostburg en nu een super- dure verbouwing van het gemeen tehuis in Oostburg (PZC, 19-03). Is het Belfort niet mooi genoeg? En nu heeft Sluis in verhouding de hoogste personeelskosten. Dat was in de jaren 1963/1973 wel anders. Het waren de gouden ja ren voor de winkeliers, maar niet voor het personeel dat daar ge werkt heeft. Wij werkten zes da gen in de week en bijna elke zon dag, die je ook nog moest werken kreeg je een extraatje van 25 gul den. Maandelijks kreeg ik een honger- loontje en weet tot nu toe nog niet of er voor mij AOW is be taald. 's Avonds werd de kassa op gemaakt en de biljetten van 1000 Belgische frank vlogen rond je oren. De kassa was te klein, de ba zen leefden in luxe. Die tijden zijn voorbij, ik geniet hiervan: de mees ten hebben het verdiend, maar we gaan niet zielig doen hoor. Zon dags kan je nog over de koppen lo pen, maar nu is het meer kijken dan kopen, want voor hoge prij zen kan je in België ook terecht. Maar eens kijken of we met 65 jaar onze centjes krijgen. I. Posthuma Lijsterbesstraat 16, Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9