voor de saamhorigheid II IW Reizende tentoonstelling Zeeuwse klapbank in bibliotheek Zierikzee lp 1 VOLVO OCCASION DAG EN 20 t/m 24 maart Prosta Totaal: 3 halen 2 betalen! Prosta Totaal voor een gezonde prostaatfunctie. Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN s Spzc Dinsdag 20 maart 2007 23 Alzheimer Café in dorpshuis Kerkwerve kerkwerve - Familieleden, part ners en vrienden van mensen met Alzheimer kunnen elkaar zaterdag middag weer ontmoeten in een Al zheimer Café. Het thema van de middag is het landelijk dementie plan en mantelzorg. Wilma lan sen, coördinator vrijwillige thuis zorg, is spreker. De middag in dorpshuis 't Zuudende in Kerkwer ve begint om 14.00. uur en duurt tot 16.30 uur. Aanmelden is niet nodig. Hennep ontdekt bij brand in Middelburg middelburg - Bij een brand in een woning aan de Diamant in Middel burg is gisteravond rond zeven uur een hennepkwekerij ontdekt. In het huis waren twee personen aan wezig. Een van hen wist de brand te blussen. Hij is met ademhalings problemen overgebracht naar het ziekenhuis. Toen de brandweer ter plaatse kwam om te ontluchten, werd bij toeval "op de bovenverdie ping een professionele hennep kwekerij ontdekt. Goesenaar gewond na mogelijke beroving goes - Een 25-jarige Goesenaar is zaterdagochtend vroeg bij een mo gelijke beroving gewond geraakt. De politie heeft dat gisteren pas be kendgemaakt. De man werd zater dagmorgen rond vier uur door vrienden in bewusteloze toestand in de Wijngaardstraat in Goes ge vonden. In de ambulance op weg naar het ziekenhuis ontdekte hij dat hij zijn portemonnee en mo biele telefoon kwijt was. Coverband 70's en 80's in café Vlissingen Cor Visser strijdt tegen het zwerfvuil in Bruinisse. „Als ik bij deze bushalte sta, word ik gewoon depressief." vlissingen - Het vijfkoppige jack's on five uit Amsterdam speelt zater dag in het Vlissingse café De Con current. De band brengt een mix van rocksongs uit de jaren zeven tig en tachtig ten gehore. Liefhebbers kunnen vanaf 22.00 uur terecht aan het Bellamypark foto Marijke Folkertsma 22. Expositie laat bezoeker luisteren naar Zeeuwse dialecten vorige eeuw. door Ton van den Nouweland zierikzee - Een beusje is een praat huisje, maar er is ook nog zoiets als een klapbank. De Zeeuwse klapbank, zo heet de reizende expositie die deze en vol gende maand te zien is in de open bare bibliotheek van Zierikzee. De tentoonstelling omvat geluidsfrag menten, taalkaarten en foto's waar mee de verschillende Zeeuwse dia lecten en hun verspreiding wor den geïllustreerd. De geluidsfrag menten zijn in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw opge nomen. De naam 'klapbank' ver wijst naar de vele dorpsbanken waar mensen elkaar ontmoetten en de gebeurtenissen van alledag bespraken. Volgens het woorden boek der Zeeuwse dialecten is een klapbank 'de dorpsbank waar so ciëteit wordt gehouden'. Woorden boek Van Dale (van de Zeeuws- Vlaamse onderwijzer) omschrijft 'klappen' als 'keuvelen'. In het re pertoire van de Schouwse cabaret groep Kant'ooi is de klapbank een vertrouwde plek voor de karakters Wannes en lannekee om commen taar te leveren op de Schouwse sa menleving. De Zeeuwse klapbank reist tot eind volgend jaar langs de elf bibliotheken in Zeeland. Daar na wordt de expositie permanent ingericht in de vier regionale cul tuurhistorische musea. Ruim 70 Volvo Used Cars CAR VILLAGE Uitgestelde betaling: VOLVO max. 25.000,- tot mrt. '08 www.degroene-goes.nl 0113-275000 Nu 135 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk fihosta Krachtige prostaatformule met vitaminen en antioxidanten www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 97