Plan voor aparte turnhal in Goes heeft geen kans Een klusclub Naast elkaar in de sloot Drie Zeeuwse poptalenten in Brogum s 22 Dinsdag 20 maart 2007 pzc Gemeente en Sportpunt zien geen heil in aparte accommodatie. door Luc Oggel goes - Er komt in Goes geen apar te accommodatie voor turntalen- ten. Het is te duur en bovendien is er geen aanleiding voor. Dat stel len de gemeente en Sportpunt Zee land. Gymnastiekvereniging For- za-Gymnastica ziet juist een kans voor Goes. Het plan voor een turnhal bij Sportpunt Zeeland kwam zo'n vier jaar geleden van Forza en sportopleiding Cios, die er geza menlijk gebruik van wilden gaan maken. Veel schot zat er niet in, maar nu is het als het aan de gemeente en Sportpunt Zeeland ligt, dus hele maal van de baan. Die laatste heeft inmiddels plannen om het Sport punt in samenwerking met het Cios binnen niet al te lange tijd om te vormen tot een sportkennis- centrum. Het Cios wil de oplei ding daartoe overhevelen van de Bessenstraat naar de Kattendijkse- dijk. „De bestaande hallen zullen wor den aangepast zodat ze beter ge schikt zijn om in te turnen", zegt directeur D. van de Velde van Sportpunt Zeeland. „Een aparte hal is niet haalbaar vanwege de kosten. En tegenwoor dig ben je niet meer afhankelijk van een gat in de vloer (een val kuil, red.) om goed te kunnen trai nen." Ook projectleider sport E. Ter Wis- scha van de gemeente Goes laat weten dat een topsportlocatie voor turners in Goes en misschien ook voor de rest van Zeeland uitge sloten is. „Het rommelt wel, maar dan voor in De gemeente Goes en Sportpunt Zeeland zien niets in het plan voor een sporthal voor turntalen- ten. Het plan is niet haalbaar van wege de kosten. al vanuit de verenigingen zelf Maar ze moeten eerst met een goed onderbouwd plan komen waarom het nodig zou zijn. Niet schermen met het aantal leden, want niet elk lid is per definitie een talent of toptalent." Volgens voorzitter E. Dijkhuizen van Forza-Gymnastica (6oo leden) kijkt de gemeente alleen maar naar de bezettingsgraad. Daarom is een provinciale visie nodig, zegt hij. „Voor topsport moet je een front vormen. Samenwerken dus. Wat mij betreft komt de (Vlissing- se) Turnschool Zeeland in Goes, want daar gaat toch al het Zeeuw se talent naartoe. Alleen moet ie mand het voortouw willen ne men." De bouw van accommodatie voor turntalent is wel onderwerp van gesprek in Vlissingen. De gemeente en Turnoverleg Vlis singen (TOV) zijn er echter nog niet over uit of er compleet nieu we hal moet komen of dat de be staande sporthal wordt uitgebreid. KERKWERVE - Bij een botsing tus sen een bedrijfswagen en een per sonenwagen in Kerkwerve zijn gis teren aan het einde van de och tend beide voertuigen zwaar be schadigd geraakt. Een 52-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duiveland reed met zijn bedrijfswagen over de Duiven- dijkseweg in de richting van Serooskerke. Bij de kruising met de Heuvelsweg verleende hij geen voorrang aan een 36-jarige man uit Zierikzee die met zijn personenwagen van rechts kwam. Een aanrijding was het gevolg en beide wagens belandden naast el kaar in de sloot langs de Heuvels- weg. Beide automobilisten kwamen met de schrik vrij. foto Eric Noordermeer Cor Visser uit Bruinisse gaat strijd aan met zwerfvuil. door Cornelleke Blok bruinisse - Hij kan het niet laten. Als Cor Visser (71) uit Bruinisse langs een leeg blikje of een propje papier op straat loopt, dan móet hij het oprapen. „Mensen zijn te genwoordig gewend om alles maar op straat te gooien. Zulke dingen zijn het begin van het verval." Een paar keer in de week gaat Vis ser de straat op om het rondzwer vend afval op te ruimen. „Het is absoluut niet mijn hobby hoor, maar er ligt zo'n hoop rotzooi. Mijn buurman van drie deuren verder helpt me. Hij werkt bij de gemeente. Van hem heb ik zo'n tangetje gekregen, want ik raap het vuil liever niet met m'n han den op. Vorige week gingen we sa men naar het plantsoen bij ons in de Casembrootstraat. We haalden drie volle aanhangers uit dat klei ne strookje!" Maar, Visser wil het groter aanpak ken. Hij roept iedereen op mee te helpen om de straten in Bruinisse schoon te houden. „Ik boks tegen een grote muur op. Mijn werk zet geen zoden aan de dijk. Als ik op geruimd heb, liggen er de volgen de dag alweer sigarettenpakjes. Het liefst zou ik een klussenclubje oprichten. Gewoon, om de saam horigheid te vergroten. Behalve het opruimen van afval kunnen we bijvoorbeeld ook hulpbehoe vende mensen helpen met het knippen van de heg of het repare ren van een lekkende kraan." Met zo'n clubje wil Visser niet al leen meer vuil opruimen, hij hoopt ook andere mensen te moti veren om hun afval in de prullen bak te gooien. „Ik hoop eigenlijk dat de gemeente een wagen be schikbaar kan stellen. Dan moet er heel groot op staan dat wij vrijwil ligers zijn. Misschien gaan mensen dan denken: hé, die mensen rui men mijn rotzooi op. Hopelijk dur ven ze dan niks meer op straat te gooien. En ja, als mensen niks meer op straat gooien, hoeven wij niks meer op te ruimen." Schone straten in Bruinisse, dat is het ideaalbeeld van Visser. „Vroe ger kon je in zulke dorpjes van de straat eten. Toeristen verbaasden zich over de schone straatjes en de mooie tuinen in Nederland. Moet je zien hoe het er nu uitziet. Als ik bij de bushalte in Bruinisse sta, word ik gewoon depressief omdat het daar zo'n zootje is." 'Vroeger kon je van de straat eten. Moet je zien hoe het er nu uitziet' Visser waarschuwt ook voor de toekomst. „De mens is bezig de na tuur te vernietigen. Ik hoef daar niet bang voor te zijn, want mijn tijd zal het wel duren. Maar Al Go re heeft gelijk: de mens krijgt het op zijn bordje terug. De grootste kwaal is dat we egoïstisch zijn. Vo rige week lag er een gebruikte con doom op straat. Ik heb 'm niet op geraapt, want dat vind ik vies. Maar ik denk dan: er spelen hier ook kinderen op straat. Ik vind, als je zoiets op straat gooit, dan ben je echt ver gezonken. De achteruit gang begint bij het weggooien van vuil. Als een paar man zich zou den inzetten, dan zou dat al heel wat schelen." ï&é'ry- Zwerfafval in Schouwen-Duiveland De gemeente Schouwen-Duiveland probeert het dumpen van zwerfafval onder meer tegen te gaan door boetes. Zo levert het weggooien van bij voorbeeld een leeg blikje cola een boete op van 75 euro. Deze week houdt de Stichting Nederland Schoon de 'Week van Neder land Schoon'. Komende vrijdag is het de Landelijke Opschoondag. In 185 gemeenten gaan vrijwilligers de straat op om hun gemeente schoon te houden. a,v I Zierikzeese kerken zetten al dertig jaar in op samenwerking De jonge zangeres Marlotte van 't Hof is te gast bij Zierik Zingt. IWZ viert samen met Zierik Zingt jubileum in Nieuwe Kerk. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hoewel de samenwer king tussen de verschillende ker ken in Zierikzee niet altijd vlotjes is verlopen, kan de Interkerkelijke Werkgroep Zierikzee (IWZ) na dertig jaar toch terugzien op enke le verworvenheden. Dat is reden voor een feestje vinden de betrok kenen. Dat gebeurt zaterdag met een bijeenkomst in de Nieuwe Kerk in combinatie met de zang manifestatie Zierik Zingt. Het initiatief tot interkerkelijke sa menwerking in deze stad werd in 1977 genomen door vertegenwoor digers van de hervormde en gere formeerde kerk, de Lutherse ge meente, het Leger des Heils en het Christelijk Jongeren Verbond (CJV). In de beginperiode kreeg de samenwerking gestalte met re gelmatige vieringen op de zondag middag, steeds in een ander kerk gebouw. Ook werden er op de woensdag avondgebeden gehou den onder leiding van diverse voor gangers. Een belangrijke verwor venheid werd de volkszangdienst op kerstavond in de Nieuwe Kerk. Ook nu nog worden enkele geza menlijke kerkdiensten gehouden, zoals de jaarlijkse dienst met de be woners van gezinsvervangend te huis Schouwenoord en de dienst in de Week voor de Eenheid. De leden van de IWZ hebben be sloten de viering van het dertig ja rig bestaan te combineren met de manifestatie Zierik Zingt. „Ook hier komen altijd liederen uit meerdere kerkelijke tradities aan de orde", zegt initiatiefnemer en muzikaal begeleider Mar van der Veer van Zierik Zingt. Als thema is dit keer gekozen voor 'Mensen Onderweg'. „Alle koren op het eiland hebben een uitnodiging gekregen om met zoveel mogelijk mensen een pro jectkoor te vormen, dat vanaf half zeven zaterdagavond gaat repete ren. Daarbij zijn natuurlijk ook niet-koorleden welkom om mee te doen", zegt Van der Veer. Het publiek is vanaf 19.30 uur wel kom in de Nieuwe Kerk. Speciale gast is de jonge zangeres Marlotte van 't Hoff die over een verras send stemgeluid beschikt. Organist Rinus Verhage begeleidt de samenzang. Verder worden er beelden ge toond van een gesprek met emeri tus pastoor A. Verdaasdonk over zijn ervaringen met 'mensen op weg'. Voorzitter Fokko Baakman van het IWZ spreekt een wens uit en Hillie Steenstra vertelt over haar ervaringen met de IWZ. ZIERIKZEE - De vier Zeeuwse pop podia wisselen onderling lokaal ta lent uit in het project Zeeuwsch Ge- broedt. Zaterdag treden in het Zierikzeese poppodium Brogum drie bands op. Het gaat om het Walcherse Re- znik, dat energieke, alternatieve rock speelt met sferische elemen ten. Uit Zeeuws-Vlaanderen komt Bluem, winnaar van de pu blieksprijs van het concours De Zeeuwse Belofte. Bluem brengt een rockende show die goed dans baar is. Uit Noord-Beveland komt The Majestic 12: vier muzikanten die stevig tegengas geven aan de Top 40-cultuur: harde rock dus. Brogum heeft de bands The Twis ted Animals, Side Walk Stone en Joop uitgezonden naar respectieve lijk Kalashnikov, De Piek en 't Beest. De gratis toegankelijke op tredens in Brogum beginnen zater dagavond om half tien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 96