Cliënt tobt met betalingen Vragen over groenbeheer door particulieren SCHOUWEN-DUIVELAND Studio Sanérie Misdragingen op rijksweg A58 Nieuwe inwoners oriënteren zich Van houten tobben naar snelwasmachine Dinsdag 20 maart 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Herman Brusselmans te gast in Middelburg Thuiszorg De Wieken wil cliënt helpen met administratie rond zorg. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Thuiszorg De Wieken onderzoekt of klanten geholpen kunnen worden met de admini stratieve rompslomp rond de nieu we huishoudelijke zorg. „Dat blijkt nu voor veel ouderen een groot probleem te zijn", zegt M. J. Kroot, manager thuiszorg van De Wieken. „Mensen die nu ge bruikmaken van een zogenoemde alphahulp, zijn ineens werkgever geworden. Zij moeten de hulp zelf uitbetalen en daarover een admini stratie bijhouden en dat is voor veel ouderen gewoon moeilijk. Daarom willen wij kijken of we vanaf volgend jaar ondersteuning kunnen bieden bij die administra tie." Hoe dat vorm gegeven moet worden weet Kroot nog niet. „Maar we denken dat het wel mo gelijk is." Sinds de invoering van de WMO, afgelopen januari, is voor de huis houdelijke hulp van de thuiszorg het een en ander veranderd. Er wordt nu onderscheid gemaakt tussen iemand die alleen komt poetsen (een alphahulp) en ie mand die naast het poetsen ook wat zorg verleent om het huishou den draaiende te houden (de ver zorgenden). Deze laatste groep is in dienst van de thuiszorgorganisatie en daar heeft de cliënt geen omkijken Mensen die een poetshulp (alpha hulp) via de thuiszorg krijgen moeten deze zelf uitbetalen. Dat levert problemen op omdat de administratie hiervan lastig is. naar. De alphahulpen zijn dat niet. Zij zijn kleine zelfstandigen. Dat is ook de reden waarom deze men sen niet door de thuiszorgorganisa tie worden betaald, maar door de hulpvrager zelf (de persoon waar in huis wordt gewerkt). Aan deze werkgeverstaak zit de nodige admi nistratie vast voor onder meer de belastingdienst. Deze constructie betekent overi gens niet dat mensen die recht hebben op huishoudelijk hulp dit uit eigen zak moeten betalen. „Nee, dat valt onder de AWBZ Wij (de thuiszorgorganisaties, red.) betalen daarvoor een bedrag aan onze cliënten die alphahulp ontvangen, zodat de cliënten ver volgens de hulp kunnen uitbeta len." Hoeveel mensen op Schou- wen-Duiveland nu gebruikmaken van de alphahulp is niet bekend. Duidelijk is wel dat het aantal groeiende is, omdat het centraal in dicatieorgaan steeds vaker een goedkopere alphahulp voorschrijft in plaats de duurdere verzorgende. Een alphahulp kost 14,50 euro per uur, terwijl voor een verzorgende 22,50 euro gerekend wordt. Figuurcorrectie- en afslankcenter Wegens het succes van onze Studio breiden wij het aantal openingsuren uit. Dankzij onze infraroodtechnologie kunt u snel afslanken en de huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur. 3 BEHANDELINGEN GRATIS Deze aanbieding is geldig van 5-3-07 t/m 6-4-07 Openingstijden: (vanaf 1-3-2007) Ma. en do. 9.00-12.00 en 17.00-21.00 uur Di, wo en vr 9.00-15.00 uur Tel.: 0118 - 59 40 98 Fort den Haakweg 15 A, Vrouwenpolder info: www.studiosanerie.nl ZIERIKZEE - De CDA-ffactie in de gemeente Schouwen-Duiveland wil dat particulieren de kans blij ven houden om gemeentelijke stukken groen te onderhouden. De fractie vraagt hiervoor aan dacht naar aanleiding van protes ten van bewoners uit Burgh-Haam- stede. Zij onderhouden soms al dertig jaar gemeentelijk groen en dat wordt nu weggehaald omdat in een gemeentelijk actieplan staat omschreven dat ter plekke gras en bomen moeten staan. De CDA-fractie wil meer soepel heid in het beleid en wijst het col lege op afspraken die onlangs zijn gemaakt met bedrijvenpark Zuid in Zierikzee. Dit park neemt het onderhoud van groen in eigen be heer. De fractie wil weten of dit voor particulieren ook mogelijk is. MIDDELBURG - De politie zoekt mensen die op de A58 hebben ge zien hoe een blauwpaarse BMW door twee andere wagens bijna van de weg af is gereden. Dit gebeurde vorige week vrijdag rond kwart over drie 's middags op de zuidbaan van de rijksweg tussen Middelburg en het benzine station van Total bij 's-Heer Arendskerke. Volgens de politie werd de bestuur der van de BMW op dat stuk van de A58 gehinderd door twee ande re automobilisten, rijdend in een grijze Audi A3 en een zwarte Fiat Punto. Zij reden niet alleen hinder lijk, maar sneden de BMW ook de pas af en probeerden de bestuur der van de weg te drukken. Ook voor het andere verkeer leidde dit tot gevaarlijke situaties. De snelhe den liepen op tot 160 kilometer per uur. Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844. De politie houdt er vooralsnog geen rekening mee dat dit rijge drag te maken heeft met de auto mobilisten die onlangs hun mis dragingen op de A58 zelf filmden en waarvan het filmpje op inter net te zien was. gBKflBHi '•-<! Tip? redactie@pzc.nl Winst Het hele voetbalseizoen lang stapte hij met een brede grijns op maandagochtend het kantoor binnen. Zijn favoriete dub PSV boekte immers de ene zege na de andere, stond fier aan kop én doet Europees nog mee. Na het zware verlies tegen Ajax had de Middelburger gisteren aanmerke lijk minder spatjes. Schichtig be woog hij zich over de werkvloer, vooral die collega uit Wol- phaartsdijk, een fervent Ajacied, ontwijkend. Toen ze elkaar toch tegen het lijf liepen, blikte de Aja cied alvast pijnlijk hoopvol voor uit naar de komende wedstrijd van PSV tegen NAC. „Geen pro bleem", hield de Middelburger zich groot. „Die wedstrijd win ik sowieso. Want mijn moeder komt uit Breda." ZIERIKZEE - Nieuwe inwoners van Schouwen-Dui veland kijken rond op de informatiemarkt gistera vond in het gemeentehuis. Burgemeester J. Assel- bergs heette daar zo'n 140 nieuwe inwoners wel kom. De wethouders stelden zich voor en er Zij vinden hier dingen terug die ze in de Rand- werd een promotiefilm vertoond. „Velen van u stad misten, zoals sociale veiligheid." Eén van de komen uit de Randstad," zei Asselbergs. „Onder nieuwe inwoners sprak van 'een ontvangst die u ook jonge mensen met schoolgaande kinderen, een warm gevoel geeft.' foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95