Digitale nieuwsbrief politie Vlissingen KORTING TILROE OPTIEK Vlissinger 'slachtoffer complot' Celstraf voor mensensmokkelaar Visserijmuseum verraadt alle geheimen van de Schelde File op A58 na aanrijdingen B PZC Dinsdag 20 maart 2007 25 Andere Zeeuwse politieteams volgen binnenkort. door Emile Caion vlissingen - De Vlissingse politie heeft een nieuw middel om te communiceren met de inwoners; een digitale nieuwsbrief. Gisteren werd die e-brief na een jaar van voorbereidingen gelanceerd. Districtschef Kasse van de Wal- cherse politie verwacht dat binnen niet al te lange tijd ook de teams van Middelburg en Veere, alsmede de andere Zeeuwse eenheden, op die manier in contact treden met de inwoners. De politie wil die e-brief niet al leen inzetten om eigen nieuwtjes te verspreiden. Maar met name ook om gericht informatie te verga ren na een misdrijf of te waarschu Tweede plaats voor Zeeuwse bij NK nail-art heinkenszand - Willeke Wijntje uit Heinkenszand is het afgelopen weekend als tweede geëindigd op het Nederlands Kampioenschap nail-art. De nagelstyliste behaalde één punt minder dan de winnaar. „Ik heb een stomme fout gemaakt door uitsteeksels aan de punt van een nagel te zetten. Dat mocht dus niet. Ik baal er best van, want an ders had ik misschien gewonnen." wen voor bijvoorbeeld auto-inbre kers als die in een buurt zeer actief zijn. Volgens projectleider J. Kodde kun nen bijvoorbeeld per postcode- nummer berichten verstuurd wor den aan de abonnees. Op die ma nier kan de politie heel gericht in formatie verspreiden. Na bijvoor beeld een verkrachting kan op die manier een selecte groep buurtbe woners om informatie gevraagd worden. „Dat kan dan per straat, per blok, per buurt of per wijk, af hankelijk wie we willen bereiken." De ervaring bij andere korpsen leert volgens Kodde dat de belang stelling voor een digitale nieuws- De politie wil de nieuwsbrief niet alleen inzetten om eigen nieuw tjes te verspreiden, maar ook om heel gericht informatie mee in te winnen na een misdrijf. brief van de politie groot is. Ze ver wacht dan ook dat binnen niet al te lange tijd ook in Zeeland velen zich gratis aanmelden voor de e-brief Ook inwoners van buiten Vlissingen kunnen zich namelijk aanmelden. Andere korpsen werken al langer met een digitale nieuwsbrief En andere organisaties en bedrijven soms al vele jaren. Kodde kwam een jaar geleden in aanraking met de e-nieuwsbrief van een ander korps. Ze was daar zo enthousiast over dat ze het plan opvatte zoiets ook binnen het Zeeuwse korps op te zetten, om te beginnen voor Vlissingen. Volgens plaatsvervan gend korpschef M. Siderius is het goed mogelijk om zonder al te veel problemen ook digitale nieuwsbrieven te beginnen voor andere gemeenten. „De capaciteit is daarvoor aanwezig." terneuzen - Een 31-jarige man uit Bangladesh is in hoger beroep voor mensensmokkel veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden. De straf van het Haagse gerechts hof is gelijk aan het eerdere vonnis van de rechtbank in Middelburg. De man is op 4 januari vorig jaar aangehouden toen hij met zes landgenoten in het bezit van valse zeepaspoorten naar Nederland door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 36-jarige Vlissin ger wijt zijn eerdere veroordeling tot drieënhalf jaar gevangenisstraf wegens seksueeel misbruik van zijn stiefdochter en twee andere vrouwen aan een door zijn ex-vriendin opgezet complot. Gis teren probeerde hij het Haagse ge rechtshof te overtuigen van zijn onschuld. De hofaanklager kwam de Vlissin ger gedeeltelijk tegemoet. Hij vond het bewijs voor de verkrachting van de buurvrouw van zijn ex-vriendin niet bewezen. Voor het seksueel misbruik van de stief dochter en een minderjarige be woonster van de leefgemeenschap Arduin in Aagtekerke, waar de man als verzorger werkte, eiste de hofaanklager een gevangenisstraf van drie jaar. Ook zou de Vlissin ger zijn beroep vijf jaar lang niet meer mogen uitoefenen. De Vlissinger had vanaf 2001 tot voorjaar 2004 een 'knipperlichtre latie' met de moeder van het meis je. Het misbruik zou al op haar achtste zijn begonnen. De Vlissin ger zei dat hij nog nooit iemand tot seks had gedwongen. „Mijn ex-vriendin heeft zelf een verleden van incest en heeft dit op haar dochter geprojecteerd." Een jaar later volgde de beschuldi gingen van een minderjarige vrouw uit Aagtekerke. Ook hier zag de man zijn ex-vriendin als kwade genius. Advocaat mr. S. Koller pleitte voor vrijspraak van alle beschuldigin gen. Uitspraak over dertien dagen. kwam. De mannen zeiden dat zij zeelieden waren, die in Terneuzen aan boord van het schip de Onder neming zouden gaan. De rederij kreeg argwaan, omdat de Onderneming een binnenvaart schip is en waarschuwde de poli tie. De zes 'zeelieden' zijn uitgewezen. De 31-jarige man, die een verblijfs status heeft aangevraagd, zit sinds 4 januari vorig jaar in detentie. UW VOORDEEL BEGINT HIER.... OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) UW VOORDEEL GAAT VERDER BIJ UW ZORGVERZEKERAAR. In de meeste gevallen kunnen wij uw vergoeding direct verrekenen met uw zorgverzekeraar INFORMEER NAAR DE VOORWAARDEN EN MOGELIJKHEDEN Maandelijkse tocht voor scootmobielen goes - Op de A58 vonden gister middag drie aanrijdingen plaats. Door de aanrijdingen ontstond een file. Rond half drie raakte ter hoogte van 's-Heer Arendskerke een auto in de slip. De auto kwam tot stil stand in het talud. Niemand raak te gewond. Rond half zes vonden nog eens twee aanrijdingen vlak achter el kaar plaats ter hoogte van Goes. Bij de eerste aanrijding waren vier auto's betrokken. Doordat het plot seling hard begon te sneeuwen en te hagelen, remden veel automobi listen af Als gevolg hiervan ontstond een kopstaartbotsing waarbij vier au to's beschadigd raakten. Eén be trokkene werd ter plaatse door am bulancepersoneel onderzocht, maar hoefde niet naar het zieken huis. Even later raakten nog eens drie auto's betrokken bij een kopstaart botsing. Voor zover bekend vielen ook hier geen gewonden. breskens - Vrijwilligers werken hard aan de in richting van het Visserijmuseum in Breskens. De officiële opening van het museum is pas half april, maar zaterdag 31 maart moeten de 'patrijs poorten' al open voor de echte nieuwsgierigen. Die kunnen dit jaar veel nieuws zien én beleven: 845 opgezette vogels in de Tijs Verschoorzaal, een expositie rond visserij ten tijde van De Ruy- ter en het Schelde-informatiecentrum. In dat cen trum zijn onder meer de scheepvaartbewegingen en de natuur in, op en om de Schelde te volgen. foto Camile Schelstraete goes - De Goese Mobiele Eenheid start vandaag met een maandelijk se tocht voor mensen in een scoot- mobiel. De route heeft een lengte van ongeveer 20 km. De tocht begint bij Sportpunt Zee land om 14.00 uur. Meer informa tie via 0113 - 220695. WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 WWW.TILROE.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 91