Meningen OR Seaports kiest handig moment voor aanval Kamer land in over Europa Profiteer nu, kies uw ballon en bepaal daarmee uw korting! bij TMC Woonwinkels en HappyWoonStory! Deze week bovendien Extra koopavonden tot 21 uur! Dinsdag 20 maart 2007 PZC De ondernemingsraad van Zeeland Seaports wil twee vliegen in één klap slaan. Weg met voorzitter Le Roy en weg met Rotterdam. Wie nog veronderstelde dat Maria le Roy haar voorzitterschap van ha venschap Zeeland Seaports de ko mende jaren zou kunnen voortzet ten, moet zo langzamerhand toch wel bij zinnen zijn gekomen. Na het vernietigende oordeel dat de ondernemingsraad van Zeeland Seaports over de voorzitter heeft uitgesproken, is het wel duidelijk dat dit er niet meer in zit. Gevoel voor timing kan de OR van het havenschap niet worden ontzegd. Deze week komt de stoe lendans om een plek in het dage lijks provinciebestuur pas goed op ANALYSE door Ben Jansen gang. Handig op zon moment een scherp oordeel over een van de kandidaten voor een GS-zetel te vellen en het advies waarin dat is vervat breed te verspreiden, zodat het zeker niet binnenskamers zal blijven. Wat dat betreft doen de OR-leden hetzelfde als waarvan ze de voorstanders van de Verbrugge Container Terminal beschuldigen: op een tactisch welgekozen tijd stip met informatie naar buiten ko men. Afgezien van de bejegening van voorzitter Le Roy zijn de opvattin gen van de ondernemingsraad niet opzienbarend. De OR heeft terdam; ook niet uitsluitend voor de Westerschelde Container Ter minal (WCT). Die kan het Zeeuw se havenschap volgens de OR best op eigen kracht aanleggen, des noods bijgestaan door een andere financier. Dergelijke suggesties zijn tot nu de samenwerking van Zeeland Seaports met het Havenbedrijf Rotterdam nooit zien zitten. Vijf jaar geleden verzette de OR zich al fel tegen een uitbreiding van die sa menwerking. Pogingen van de directie om eron der uit te komen, konden steeds re kenen op steun van het mede- p>e OR heeft de samenwerking van Zeeland Seaports gaam Daarbij het Havenbedrijf Rotterdam nooit zien zitten moet worden aangetekend dat Rotterdam daar zelf ook alle aanleiding voor gaf. Behalve niet echt noodzakelijke fi nanciële steun bij aanleg van ha vens en kaden heeft Zeeland vrij wel niets aan tien jaar samenwer king gehad, iets wat in Rotterdam sinds vorig jaar ook ruiterlijk wordt toegegeven. De ondernemingsraad gaat nog een stap verder dan de Zeeuwse politiek in zijn mening over de toe komst van Zeeland Seaports. Niks geen samenwerking meer met Rot- toe vaak met meewaren ontvan gen. Zeker, er is misschien wel een an dere partij te vinden die geld wil steken in de WCT, maar er komt meer bij kijken om die container kade aan te leggen. Kennis, erva ring en overtuigingskracht. De OR is zich daar ook van bewust, maar meent dat de inbreng op deze ter reinen niet van Rotterdam hoeft te komen. Kennis en ervaring in de container branche zijn in zeer ruime mate aanwezig bij PSA/Hesse Noord-Na tie, de beoogde exploitant van de WCT. In commissaris van de koningin Karla Peijs en haar voorganger Wim van Gelder - sinds enige tijd voorzitter van de Nationale Haven- raad - beschikt Zeeland Seaports over personen met politieke overtui gingskracht, zo rede neert de onderne mingsraad. Kan wel zijn, maar als aan havens gerela teerde investeringen moeten wor den gesubsidieerd door de rijks overheid, wordt toch gauw geke ken wat Rotterdam ervan vindt. Die haven is nu eenmaal een van de belangrijkste gangmakers van de Nederlandse economie. Je kunt als ondernemingsraad best de voorzitter van je bedrijf laten vallen. Het is de vraag of het verstandig is dat ook te doen met een zeer in vloedrijke partner. Status hoorzittingen voor burgers over EU is onduidelijk. door Hans de Bruijn BRUSSEL - TXvee jaar na het 'nee' te gen de Europese grondwet vraagt de Tweede Kamer de Nederlan ders alsnog wat er nu wél moet ge beuren met de EU-hervorming. Nog niet via een referendum, maar via regionale hoorzittingen. Het is volgens Harm Waalkens (Pv dA), voorzitter van de Kamercom missie voor Europese Zaken, daar bij de bedoeling dat niet belangen groepen en organisaties hun stem laten horen maar de burgers. De hoorzittingen moeten worden gehouden vóór de topconferentie van 21 juni waar de EU-regerings- leiders besluiten over hoe het ver der moet met de grondwet. Ook kunnen de burgers zich dan uit spreken over het standpunt van het kabinet terzake. Staatssecreta ris Frans Timmermans (Europese Zaken) stuurde daar gisteren de Tweede Kamer een brief over. Waalkens erkende gisteren dat de hoorzittingen erg laat komen. Ook is onduidelijk wat de status van de bijeenkomsten wordt en of de uit komst ervan beslissend wordt voor het stemgedrag van de Ka mer. „We zijn te laat begonnen met na te denken over wat voor Europa we wél willen", zegt Mariko Peters (GroenLinks), voorstander van de EU-grondwet. Esmée Wiegmans (Christenunie), tegenstander, vindt dat de Kamer niet al stand punten moet innemen vóór de hoorzittingen. Maar Henk Jan Or- mel (CDA) waarschuwt dat niet de indruk moet worden gewekt „dat we nog aan het begin van de discussie staan". Volgens hem „rijdt de Europese trein en moe ten we oppassen dat Nederland niet van de achterste wagon valt". Het CDA vindt de hoorzittingen dan ook niet nodig. eze week is het extra voordelig woonwinkelen Iedere ballon is prijs, dus u krijgt gegarandeerd korting! het laatste woonnieuws vele voorjaarsaanbiedingen een culinaire omlijsting om het feest compleet te maken Deze korting krijgt u op al onze afdelingen, u kunt nu dus extra voordelig bij ons terecht voor tapijt, parket, gordijnen, verf, behang, meubelen, bedden, bedtextiel etc, Bergen op Zoom Van Konijnenburgweg 13 C01641 27 44 77 Goes Marconistraat 1 3 C01 13) 22 41 02 Kruiningen Zandweg 1b C01 1 3} 38 28 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8