Een uitje voor het hele gezin Apotheek verstrekt pillen uit automaat Hoornbeeck haalt tweede prijs Reimerswaal wil in tien jaar tijd Provincie akkoord 1296 nieuwe huizen bouwen met Oude Vreeland II VOLVO OCCASIONDAGEN Derde stek op ->n ->/■ Skills Masters ZU t/m Z4 maart 22 Dinsdag 20 maart 2007 pzc Chris de Neeff bij het Finse chalet: „We vragen vijftig euro, zodat mensen het niet alleen als liefdadigheid zien." foto Dirk-Jan Gjeltema Gehandicapte kinderen kunnen met familie in chalet in Stavenisse. door Rob Paardekam stavenisse - Hij is eindelijk klaar: de voor gehandicapten aangepaste Finse woning op camping 't Oude dorp in Stavenisse. „Nu de gezin nen nog", zegt Chris de Neeff van de stichting Happy Days. „Tot nu toe loopt het niet echt storm." Aan het chalet is meer dan een jaar gewerkt, maar sinds enkele we ken is het klaar om gebruikt te worden. De Thoolse stichting Hap py Days, die speciaal voor het pro ject is opgericht, zoekt nu gezin nen met een gehandicapt kind die in het huisje willen verblijven. „We hebben al enkele tehuizen be naderd, want je moet ergens begin nen", vertelt De Neeff „Er werd positief gereageerd, maar we heb ben er nog geen boekingen aan overgehouden." Hij kan dat best begrijpen. Het is voor mensen een hele stap om zich aan te melden. De stichting richt zich vooral op gezinnen die het niet zo breed hebben en vraagt hen om dat aan te tonen, zodat misbruik kan worden onge il Zeeuwse gezinnen met gehandi- capte kinderen kunnen komende zomer voor weinig geld terecht in een chalet op camping 't Oude dorp in Stavenisse. sloten. „Het is niet gemakkelijk om je op die manier bloot te ge ven. Bovendien wordt het vaak ge zien als liefdadigheid en dat willen veel mensen niet. Om die reden la ten wij ze vijftig euro betalen voor de schoonmaak. Dan hebben ze toch het idee hun vakantie deels zelf betaald te hebben. Alle andere kosten neemt onze stichting voor zijn rekening." Maar voor het zover is, heeft Hap py Days nog heel wat werk te ver zetten. De eigenaren van de cam ping hebben hun nek uitgestoken door het chalet te bouwen. Nu is de stichting haast wel verplicht om hem gedurende het hele zo merseizoen vol te krijgen. Ze richt zich daarbij in eerste instantie op Zeeuwse gezinnen. „We hebben er ook aan gedacht om het tot Tho- len te beperken, maar dat gaat niet lukken. Voor een gezin uit Tholen is een verblijf op een camping in Stavenisse niet echt vakantie." De Neeff benadrukt dat het zijn stichting niet alleen om het gehan dicapte kind te doen is. „Wij stre ven er echt naar om het hele gezin eens een leuk uitje aan te bieden. Zeker de 'andere' kinderen in zo'n gezin krijgen vaak net wat minder aandacht. Dat is heel erg logisch natuurlijk, maar het is wel heerlijk als ze zich hier een weekje hele maal kunnen uitleven." Informatie over aanmelden is te vinden op de website van de stich ting: www.happydaystholen.nl. Tholenaren kunnen medicijnen straks na openingstijd ophalen. door Rob Paardekam THOLEN - Over een aantal maan den kunnen klanten van de apo theek in Tholen hun medicijnen na openingstijd uit een automaat halen. „Het gaat heel erg lijken op geld pinnen bij de bank", legt apo theker K. Werkman uit. Volgens hem zullen er in de toe komst alleen maar meer mensen in Tholen wonen die tijdens de re guliere openingstijden niet in staat zijn hun medicijnen te komen ha len. „Tholen is een groeikern, waar veel mensen komen wonen uit de omgeving van Rotterdam. Die blij ven daar vaak wel werken. Is het dan niet ideaal als je, nadat je uit de file bent gekomen, 's avonds je medicijnen nog kunt halen?" De medicijnenautomaat wordt ge plaatst in De Vliethof waar de apo theek zich over een maand of drie vestigt. Er komt een soort robot die de medicijndoosjes in een bak je laat vallen. Op het moment dat de klant zijn medicijnen komt 'pin nen' worden ze via een lopende band naar de automaat gebracht. Het is nadrukkelijk de bedoeling dat het systeem ook 'binnen' ge bruikt gaat worden. „Nu lopen we meteen van de klant weg om ach ter in de zaak de medicijnen klaar te maken", aldus Werkman. „Dat is behoorlijk klantonvriendelijk. Door ook binnen gebruik te ma ken van het lopende band-sys teem kunnen de medewerkers blij ven staan en in de tussentijd voor lichting geven over de medicijnen of desnoods een praatje maken over het weer." WJ Als eerste in Nederland gaat de apotheek in Tholen medicijnen verstrekken via een soort pinau tomaat. De huidige diensten blij ven daarnaast gewoon bestaan. Pas als het systeem binnen goed blijkt te werken, wordt ook de 'pin automaat' in werking gesteld. „En echt niet eerder", belooft Werk man. „We gaan niet onder tijds druk toegeven aan de kwaliteit. Als het systeem voor 99,9 procent werkt, doen we het nog niet. Het moet voor honderd procent wer ken. Het mag niet voorkomen dat mensen de verkeerde medicijnen krijgen." Het is overigens de bedoe ling dat de automaat op termijn ook receptvrije middelen als para cetamol gaat verstrekken. Werkman zegt dat de automaat - de eerste in ons land - gemakkelijk in de bediening wordt. Hij gaat on geveer zo werken als de geldauto maat bij de bank. Klanten krijgen ook een pasje. De apotheker verze kert dat niet zal worden getornd aan de huidige dienstverlening. „Oude mensen, die niets met dit soort automaten hebben, kunnen hun medicijnen in de toekomst ge woon binnen blijven afhalen." goes - Studenten van het Goese Hoornbeeck College wonnen zater dag de tweede prijs op de Nationa le Marktdag. De ptijs werd vero verd in de categorie 'Beste klanten benadering'. Een tiental tweedejaars studenten van de sector Economie had een simback-up bedacht, een apparaat waarmee mobiele telefoonnum mers veilig kunnen worden opge slagen. Omdat de jongeren samen werkten met de Stichting Tegen Zinloos Geweld was het apparaat uitgevoerd in de vorm van het lo go van de stichting, een lieveheers beestje. Een deel van de opbrengst van de simback-up gaat naar deze stichting. De Nationale Marktdag werd georganiseerd door stichting Jong Ondernemen. Ruim 70 Volvo Used Cars CAR VILLAGE Uitgestelde betaling: VOLVO max. 25.000,- tot mrt. '08 www.degroene-goes.nl 0113-275000 KRABBENDIJKE - Peter Matthijse (19) uit Krabbendijke werd afgelo pen weekend derde tijdens een wedstrijd in sanitaire techniek. Tijdens de Skills Masters in de Ahoy' in Rotterdam namen scho lieren van verschillende vakgebie den het tegen elkaar op. De wedstrijd maakte deel uit van de beroepenmanifestatie Skills Masters. Het Opleidings- en Ont wikkelingsfonds voor het Tech nisch Installatiebedrijf (OT1B) or ganiseerde de manifestatie. Yerseke en Kruiningen krijgen er de meeste woningen bij. door Luc Oggel kruiningen - De gemeente Rei merswaal wil de komende tien jaar 1296 nieuwe huizen bouwen. Dat staat in de voorlopige plan- ninglijst woningbouw 2007-2017. Uit het overzicht blijkt dat de ge meente vooral inzet op de kern Yerseke. Daar worden tot 2017 in totaal 517 huizen gebouwd, met na me middeldure eengezinswonin gen. Ook in Kruiningen komen er behoorlijk wat huizen bij: 371, waarvan het overgrote deel (260) op het voormalig Veerplein in Kruiningen zal komen te staan. De meeste ervan, 186, worden vóór 20it gebouwd. De overige 74 vol gen in 2012 en 2013. Die woningen zijn vooral bestemd voor mensen met een grote portemonnee, want er worden alleen huizen in de mid deldure en dure prijsklassen neer gezet. 72 ervan zijn zogeheten nul- tredenwoningen, waarvan er weer 32 bestemd zijn voor verzorgd wo nen. Voor de overige kernen ziet de planning er als volgt uit: Oostdijk 33, Waarde 42, Hansweert 89, Krab bendijke 138 en Rilland 106. Voor de locatie-Bathsewegkerk in Ril land staan negen woningen ge pland. Dat zou betekenen dat het godshuis toch gesloopt gaat wor den, een plan dat al lang bestaat. De planning wordt opgesplitst in twee periodes van vijfjaar. Omdat op dit moment niet wordt vol daan aan de doelstelling dat zeven tig procent van alle woningen op de Bevelanden binnen de 'stedelij ke zone' Goes-Kapelle-'s-Graven- polder-Heinkenszand gebouwd moet worden, kan het zijn dat hui zen die gepland staan voor de pe riode 2007-2011 doorschuiven naar de volgende periode. De planninglijst komt op 3 april aan de orde tijdens de raadsverga dering. Die begint om 20.00 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. door Willem van Dam KWADENDAMME - Begin volgend jaar wordt in Kwadendamme be gonnen met de bouw van een nieuwe woonwijk: Oude Vreeland II. Het bestemmingsplan is recent door de provincie goedgekeurd. De gemeente Borsele heeft dat gis teren bekend gemaakt. Het plan omvat de bouw van ruim veertig woningen. Het nieuwe wijkje komt aan de oostkant van Kwadendamme en sluit aan op Oude Vreeland I. De gemeente Borsele werkt al sinds 2004 aan de plannen. De ont wikkeling daarvan kostte enige moeite. Zo moest de gemeente van het provinciebestuur aanto nen dat het uitbreidingsplan past binnen het Nationaal Landschap. Ook werd het gemeentebestuur ge confronteerd met bodemverontrei niging; op de plek waar Oude Vree land II wordt gebouwd, bleek DDT in de grond te zitten. Het schoonmaken kostte zo'n 100.000 euro. De provincie maakte de sane ring mogelijk door ongeveer vijftig procent van de kosten voor haar re kening te nemen. Op het gemeentehuis van Borsele wordt ervan uitgegaan, dat het wijkje over een jaar of vijftien is volgebouwd. In de dorpskern van Kwadendamme is ook nog ruimte voor de bouw van een stuk of tien woningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 88