Plan Goese turnhal kansloos Goesenaar gewond na mogelijke beroving BAS baalt van getreuzel Vrom Winst Appartementen 'Onder de Beuken' met graffiti beklad Studio Sanérie Gemeente en Sportpunt zien geen heil in aparte accommodatie. door Luc Oggel goes - Er komt in Goes geen apar te accommodatie voor turntalen- ten. Het is te duur en bovendien is er geen aanleiding voor. Dat stel len de gemeente en Sportpunt Zee land. Gymnastiekvereniging For- za-Gymnastica ziet juist een kans voor Goes. Het plan voor een turnhal bij Sportpunt Zeeland kwam zo'n vier jaar geleden van Forza en sportopleiding Cios, die er geza menlijk gebruik van wilden gaan maken. Veel schot zat er niet in, maar nu is het als het aan de ge meente en Sportpunt Zeeland ligt, dus helemaal van de baan. Die laat ste heeft inmiddels plannen om het Sportpunt in samenwerking met het Cios binnen niet al te lan ge tijd om te vormen tot een sport- kenniscentrum. Het Cios wil de opleiding daartoe overhevelen van de Bessenstraat naar de Kattendijk- sedijk. „De bestaande hallen zul len worden aangepast zodat ze be ter geschikt zijn om in te turnen", zegt directeur D. van de Velde van Sportpunt Zeeland. „Een aparte hal is niet haalbaar vanwege de kosten. En tegenwoordig ben je niet meer afhankelijk van een gat in de vloer (een valkuil, red.) om goed te kunnen trainen." Ook projectleider sport E. Ter Wis- scha van de gemeente Goes laat De gemeente Goes en Sportpunt Zeeland zien niets in het plan voor een sporthal voor turntalen- ten. Het plan is niet haalbaar van wege de kosten. weten dat een topsportlocatie voor turners in Goes en misschien ook voor de rest van Zeeland uitge sloten is. „Het rommelt wel, maar dan vooral vanuit de verenigingen zelf Maar ze moeten eerst met een goed onderbouwd plan komen waarom het nodig zou zijn. Niet schermen met het aantal leden, want niet elk lid is per definitie een talent of toptalent." Volgens voorzitter E. Dijkhuizen van Forza-Gymnastica (600 leden) kijkt de gemeente alleen maar naar de bezettingsgraad. Daarom is een provinciale visie nodig, zegt hij. „Voor topsport moet je een front vormen. Samenwerken dus. Wat mij betreft komt de (Vlissing- se) Turnschool Zeeland in Goes, want daar gaat toch al het Zeeuw se talent naartoe. Alleen moet ie mand het voortouw willen ne men." De bouw van accommodatie voor turntalent is wel onderwerp van gesprek in Vlissingen. De gemeen te en Turnoverleg Vlissingen (TOV) zijn er echter nog niet over uit of er compleet nieuwe hal moet komen of dat de bestaande sporthal wordt uitgebreid. kapelle - De Belangenvereniging Aanwonenden Spoorlijn (BAS) wil dat de rijksoverheid snel maat regelen neemt tegen de hinder door goederentreinen op de Zeeuwse spoorlijn. BAS vindt dat zij lang genoeg heeft gewacht. Het ministerie kwam in 2006 met een pakket maatregelen. Daartegen ging on der meer de belangenvereniging in beroep. De behandeling daarvan wordt steeds uitgesteld, klaagt BAS. On langs opnieuw tot 12 april. De vere nigde bewoners langs het spoor verwijten het ministerie van VROM incompetentie. Zij vinden het niet kies dat zij binnen zes we ken hun bezwaren moeten formu leren en het ministerie vervolgens dertig weken de tijd neemt voor een besluit daarover. De maatregelen om het geluid en trillingen van goederentreinen te verminderen, bestaan uit scher men, betonbielzen en raildem pers. Ze moeten voor 1 januari 2009 zijn uitgevoerd. De maatrege len zijn nodig, omdat het goede renvervoer per spoor de komende jaren fors groeit. Tip? redactie@pzc.nl Het hele voetbalseizoen lang stapte hij met een brede grijns op maandagochtend het kantoor binnen. Zijnfavoriete club PSV boekte immers de ene zege na de andere, stond fier aan kop én doet Europees nog mee. Na het zware verlies tegen Ajax had de Middelburger gisteren aanmerke lijk minder spatjes. Schichtig be woog hij zich over de werkvloer, vooral die collega uit Wol- phaartsdijk, eenfervent Ajacied, ontwijkend. Toen ze elkaar toch tegen het lijf liepen, blikte de Aja cied alvast pijnlijk hoopvol voor uit naar de komende wedstrijd van PSV tegen NAC. „Geen pro bleem", hield de Middelburger zich groot. „Die wedstrijd win ik sowieso. Want mijn moeder komt uit Breda." goes - Een 25-jarige Goesenaar is zaterdagochtend vroeg bij een mo gelijke beroving gewond geraakt. De politie heeft dat gisteren pas be kendgemaakt. De man werd - na een avondje stappen - zaterdagmorgen om streeks 4.00 uur door vrienden in bewusteloze toestand in de Wijn gaardstraat gevonden. Zijn kleding zat onder het bloed, hij had een snee op zijn kin, een bult op het hoofd en een ontwrichte kaak. Hij werd per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. In de ziekenauto ontdekte hij dat hij zijn portemonnee en mobiele telefoon kwijt is. De Goesenaar weet zelf niet meer wat er is gebeurd. Volgens de poli tie is hij mogelijk beroofd. Even tuele getuigen wordt verzocht con tact op te nemen met de politie in Goes. goes - De bewoners van appartementencomplex 'Onder de Beuken' aan de Wilgenstraat in Goes werden zondagochtend onaangenaam verrast. Vandalen hadden de muur naast de hoofdingang van het gebouw 's nachts met graffiti beklad. De gloednieuwe appartementen zijn nog maar enke le maanden geleden opgeleverd. „Volgens mij hebben graffiti-kunstenaars onderling een code en bekladden ze geen privé-eigendommen. Dit is puur vandalisme", zegt Laila Beije, voorzitter van de Vereniging van Eigenaren van Onder de Beu ken. Er is aangifte gedaan, foto Dirk-Jan Gjeltema Figuurcorrectie- en af slankcenter Wegens het succes van onze Studio breiden wij het aantal openingsuren uit. Dankzij onze infraroodtechnologie kunt u snel afslanken en de huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur: 3 BEHANbELINGEN 6RATIS Deze aanbieding is geldig van 5-3-07 t/m 6-4-07 Openingstijden: (vanaf 1-3-2007) Ma. en do, 9,00-12.00 en 17,00-21.00 uur Di, wo en vr 9.00-15.00 uur Tel.: 0118 - 59 40 98 Fort den Haakweg 154, Vrouwenpolder info: www.studiosanerie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 87