Harnas schendt bestand Emoties bij Duitsers om knuffeltje Knut V Belspellen ook onder vuur in België Veerboot verlengd tot superferry PZC Dinsdag 20 maart 2007 7 BREMERHAVEN - De Stena Hollandica verandert schappij Stena Line sprak gisteren van 's werelds lengd. De Hollandica moet op 8 mei weer opera van een veerboot in een superferry. Het 188 me- grootste scheepsverlenging'. De Stena Brittanica, tioneel zijn. Met de verlenging van de boten ter lange schip krijgt er in de Lloyd Werft in het de andere veerboot van de maatschappij die tus- heeft Stena Line de grootste ferry's op de Noord- Duitse Bremerhaven 52 meter bij. Ferrymaat- sen Hoek van Holland en Harwich vaart, is al ver- zee. foto David van Dam/GPD Israëliër zwaargewond bij eerste aanslag sinds november. GADE-STAD/JERUZALEM - Voor het eerst sinds Hamas in november een staakt-het-vuren afkondigde, heeft de radicale Palestijnse bewe ging gisteren weer een aanval op Is raël uitgevoerd. Daarbij raakte een Israëlische ingenieur vlakbij de grens met de Gazastrook zwaarge wond. Harnas bevestigde in een verkla ring dat leden van de Ezzedine al-Qassam Brigades, de gewapen de tak van de groepering, een Is raëliër hebben neergeschoten bij de grensovergang Karni tussen Is raël en de Gazastrook. Leiders van alle grote Palestijnse facties kondigden in november een bestand af De Israëlische pre mier Ehud Olmert zegde daarop toe dat als de aanvallen op Israël ophielden alle Israëlische militaire operaties in de Gazastrook zouden worden gestaakt. Woordvoerder Abu Abaida van de Al-Qassam Brigades zei gisteren te gen de Israëlische krant Haaretz dat Israël het bestand geregeld heeft geschonden met acties op de Westelijke lordaanoever en in de Gazastrook. Het kantoor van Olmert zei dat de aanslag door Harnas duidelijk maakt dat de nieuwe Palestijnse re gering er niets voor voelt het ge weld af te zweren of het terroris me te veroordelen. Afgelopen De westerse isolatie van Harnas is doorbroken door het bezoek van de Noorse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken aan pre mier Haniyah. weekeinde beëdigde de Palestijnse president Mahmoud Abbas een nieuwe Palestijnse regering van na tionale eenheid. Daarin zitten ver tegenwoordigers van Harnas en de Fatah-beweging van Abbas. De westerse isolatie van de Pales tijnse regering is gisteren doorbro ken door de ontmoeting van de Noorse staatssecretaris van Buiten landse Zaken met de Palestijnse premier Ismail Haniyah. Het was de eerste ontmoeting van Haniyah en een Europese diplomaat sinds een jaar en de eerste sinds de vor ming van een coalitieregering. Presentatrice bedreigd na gesjoemel met antwoord in uitzending. door Pascale Thewissen BRUSSEL - Ook in Vlaanderen lig gen belspelletjes onder vuur. Een presentatrice van een belspelletje in Vlaanderen heeft zelfs aangifte gedaan van bedreiging, nadat ze in de uitzending overduidelijk met het antwoord had geknoeid. Dat leidde tot woedende reacties. De opdracht luidde om een woord te vormen met daarin de letters s en i. De laatste beller antwoordde heel simpel 'si'. Fout, liet presenta trice Chantal Lambert weten en keerde het bord om. Volgens haar moest het antwoord 'is' zijn. De beller met het juiste antwoord liep daardoor 2000 euro mis. Bij de zender VlIFtv kwamen bedreigin gen binnen via e-mail, sms en tele foon. De presentatrice gaf later toe dat ze gesjoemeld had, maar be weerde dat ze alleen maar deed wat haar werd ingefluisterd door de regisseur. De producent van het spelletje heeft de 2000 euro nu als nog overgemaakt aan de winnaar. Eerder ontstond er al commotie rond een andere uitzending. De opdracht luidde toen: noem een vak dat u op school kreeg. Meerde re bellers antwoordden Grieks. Fout. Het was oud-Grieks, maar er is geen school in België waar dat gegeven wordt. Vooral Chantal Lambert, die op de kieslijst stond voor de Vlaamse li beralen in Turnhout maar wier naam inmiddels is geschrapt, moet het ontgelden. Bij de kansspelcom missie zijn de voorbije maanden al 160 klachten binnengekomen. Producent betaalde beller alsnog 2000 euro nadat er veel woeden de reacties binnenkwamen. Ook over ander spelletje ontstond commotie. Dierenbeschermers beter om ijsbeer een spuitje te geven. door Achille Prick BERLIJN - Duizenden Duitse kinde ren, en waarschijnlijk evenzoveel volwassenen, snappen er even he lemaal niets meer van. Al maanden leven ze met het wel en wee van de kleine Berlijnse ijs beer Knut mee en nu willen nota bene dierenbeschermers de natio nale knuffel een spuitje geven. Omdat hij in de dierentuin geen normale opvoeding krijgt. In de Berlijnse Zoologischer Gar ten werd in december voor het eerst in 30 jaar weer een ijsbeertje geboren. Of beter, twee ijsbeertjes, want het was een tweeling. Maar erg vreugdevol was het allemaal niet in het begin. De oude circusberin Tosca toonde weinig moederinstinct en zette het tweetal letterlijk buiten haar schermingswet", liet dierenbe schermer Frank Albrecht in boule vardkrant Bild weten. Andere Duit se dierenbeschermers schaarden zich achter Albrecht. 'Knut moet een dodelijke injectie krijgen, want aaibare kleine leuke ijsbeertjes worden op een dag gro te gruwelijke roofdieren. En Knut zal zich in die rol erg ongelukkig voelen omdat hij geen echte beren opvoeding heeft genoten', luidde het oordeel. De internetforums stroomden vol want het berensprookje dreigde ruw verstoord te worden. Woeden de, dramatische en zeer emotione le bijdragen, een kant die de Duit sers zelden van zichzelf laten zien. Volgens de dierenarts van de Zoo, André Schüle, zou het 'compleet idioot' zijn om Knut van het leven te beroven. Knut is volgens hem kerngezond. En het gebrek aan opvoeding? „Als of Knut ooit in de wildernis gaat leven." hok. Eén van de twee jonkies liet snel het leven. En de andere, Knut, had alleen overlevingskan sen in de couveuse. Hij redde het. Na vierenveertig dagen mocht hij er uit en sindsdien wordt kleine Knut grootgebracht door een paar verzorgers. De baby-ijsbeer krijgt zes keer per dag een fles. Er wordt volop met hem gespeeld en hij heeft ook al een pluche knuffelbeer, een voet bal en een hangmatje in z'n hok. Duizenden volgen via internet en media hoe 'Cute Knut' groter wordt Gepureerde kip is z'n lievelingse ten. Inmiddels is kleine Knut uitge groeid tot de nationale knuffel. Via internet en de media volgen duizenden Duitsers hoe 'Cute Knut' steeds groter wordt. Het ge boortegewicht is al vertienvoudigd Ijsbeertje Knut werd samen met zijn broer door zijn moeder verstoten. Al leen hij overleefde en wordt nu door mensen grootgebracht. foto GPD tot 8,6 kilo. En iedereen kijkt uit naar de dag dat hij in de Zoo in het echt te bewonderen zal zijn. Misschien al met Pasen. Vanaf za terdag start de tv-zender ARD in ieder geval een tiendelige serie over de eerste maanden van de kleine witte pluizenbol. Maar toen kwam ineens dat afschuwelijke be richt. „De manier waarop Knut op groeit, is tegennatuurlijk en zelfs een overtreding van de dierenbe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7