Hij wordt soms verliefd op zijn eigen ontwer pen. En hij niet alleen. Percy Irausquin is de lie velingsontwerper van de Bekende Nederlan ders, van Katja Schuurman tot Carice van Hou ten. „Ik ben van de wapperjurken." Telefoon. Het management van Katja Schuur man aan de lijn. Katja heeft geen tijd om de jurk door te passen die zij die avond zal dragen op een première. Terwijl het ingenieus ontwor pen jurkje, en de manier van dragen, daar wel om vragen. „Zeg wel dat-ie ingedraaid moet worden. Schrijf het maar op briefjes, en speld die er maar op", roept Percy Irausquin naar twee medewerksters. „We zetten het wel op een A-viertje", roept een van hen te rug. Percy zucht. Doorpassen is es sentieel, vindt hij. Je wilt toch we ten of de ingrepen om van een Maar dan moet de draagster er wel zijn natuur lijk. Plaats van handeling is de winkel van Irausquin in de chique Cornelis Schuytstraat in Amster dam. In de rekken de prêt-a-porter-collectie, achterin de zaak, in een vitrine, de haute coutu re. Ze dragen allebei overduidelijk het Per- cy-handschrift: de haute couture is veelkeurig, met dikke lagen stof over elkaar heen, monumentaal bijna. De kleding in de rekken is satijnglad, volgt het lichaam, heeft linten. Wie de jurken eenmaal heeft gezien, haalt ze er de volgende keer ook zo weer uit. Kijk, dat is een Percy-jurkje. Irausquins naam is onverbrekelijk verbonden met die van BN'ers, van Bekende Nederlanders die zijn kleding dra gen. Achternamen gebruikt hij niet. Katja, Carice, Leonti- ne, dat zijn de mensen die in alle glossy's opduiken in Percy-kleren. De zaken gaan goed. Twee jaar geleden was hij alleen in klei ne kring bekend, nu duikt hij op in program ma's als Holland's Next Top Model en RTL Boule vard en schilderen kwali teitskranten zijn portret. Het vindt zijn weerslag in de verkoop. „Mensen zien een jurk van je in de media en willen die ook. Dat merk je". Irausquins jurken maken vrouwen mooier, is de overheersende mening. Al was het alleen maar omdat vrouwen dat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 76