mmm Hl Online: Extra foto's en weblinks SlSl Grappig hoedje De werkmanslook blijft populair. De spijkerbroek mag weer een beetje ruim rond de billen vallen en krijgt ook weer een wat meer verwassen en gebleekt uiterlijk. De ruimzittende broek met zakken op de zijkanten is zo on derhand een klassieker geworden. Dit seizoen gaat de tim merman op safari zeg maar. De praktische kleding met heel veel zakken, stukken, lusjes en vakjes is veelal uitge voerd in aardetinten en bruin. Een heel nieuw kledingstuk is het hemdjasje. Dit ruimvallende jasje met veel zakken lijkt qua snit op een overhemd, maar wordt los over de broek gedragen. Ook zijn er wat militaire invloeden te be speuren. Vooral in de kleur kaki natuurlijk, maar ook in de (caban)jasjes met grote goud- of zilverkleurige knopen en epauletten. Leer is erg populair. Met name verweerde bruine leersoorten die zo bewerkt zijn dat ze er gedragen uitzien. Uitgaan doen de mannen dit jaar voornamelijk in het zwart. Krappe colbertjes en broeken met smalle pijpen, aansluitende overhemden met hier en daar een glitterac cent of T-shirts met een tekst. Een hip giletje is hier ook erg mooi bij te combineren. Onmisbaar accessoire bij de ze look is het dunne jaren tachtig stropdasje.De outfit is verder op te leuken met een opvallende riem, mooie (western) laarzen van bewerkt leer en/of een nonchalant sjaaltje en voor de trendsetters een grappig hoedje. Een man in een hyperhippe outfit hijsen, blijft toch altijd een beetje problematisch. Een mannentas, een mannen- rok of een mannenlegging. Het is allemaal al een keertje geprobeerd. Tevergeefs. Zoiets is leuk op de catwalks, maar in het echte leven... Gelukkig blijft het deze zomer allemaal heel gewoon, ba sic en comfortabel. Mode voor echte mannen dus. De mix tussen casual en chic is de grootste trend in de mannenmode deze zomer. Niet bepaald vernieuwend, want dat zien we al heel wat seizoenen gebeuren, maar wel een succesformule. En waarom zou je iets veranderen wat al helemaal goed is? Een mooi colbert op een sportie ve broek. Een T-shirt of sportief hemdje over een gekleed overhemd of sneakers onder een pantalon. Het zit lekker en het ziet er goed uit. Niet overdreven en ook niet te los jes. Kortom dé ideale combinatie voor alle gelegenheden. Ook leuk is dat de stijlen onderling ook best door elkaar mogen worden gehusseld. Een stoere worker met een bloemetjesblouse, een brave polo op een afgewassen jeans. Niets is te dol. Kleur is deze zomer minimaal aanwezig. Bleke pasteltin ten, veel grijs, wit, aardetinten, bruin, kaki, petrol en hier en daar wat (donker)rood, helder blauw en goudachtige kleuren. Het accent ligt meer op de mooie stoffen en de afwerking dan op kleur of dessins. Qua patronen is het streepje helemaal je van het. Een heel fijn verticaal streep je of hele dikke horizontale strepen. Alles kan. Ook kleine bloemetjes, ook wel bekend als het libertymotief, zijn erg hot. Tenslotte is er nog het ruitje in al zijn verschijnings vormen. En dan de kledingstukken. Onmisbaar in de kledingkast deze zomer is de bermuda. Kort, knielang of er tussenin, eventueel met opgerolde pijpjes. De bermuda gaat zelfs op chic. Dan wordt hij gecombineerd met een (strak)zo- mercolbertje, ook iets dat elke man deze zomer in zijn be zit zou moeten hebben. Verder zijn de polo, het rugby- shirt, de lichte zomertrui, het witte overhemd en de bloe metjesblouse de echte klappers deze zomer. Hot items zijn (dunne) bretellen en een smalle stropdas a la jaren tachtig. Een giletje doet het ook erg goed. Grootste inspiratiebron voor de mannenmode zijn de re- trosporten zoals tennis, golf, zeilen en polo en de Ameri kaanse collegestijl. Het polo T-shirt en het rugbyshirt met strepen en/of emblemen zijn deze zomer enorm populair. Ook de brave V-neckpullover, de ruitjesblouse met korte mouwen, de knie- of kuitlange broek en de lichte zomer pantalon horen bij deze stijl. Het hoeft allemaal overigens niet al te braaf. Gekke combi's en veel laagjes zijn een must. Een stoer rugbyshirt over een gekleed overhemd bij voorbeeld. Spelen met accessoires mag ook. Een ruige riem erbij, een rare pet of een stoere tas. Waarom niet?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70