De man achter de vrouw Roland Maas (1966). Studeerde in 1990 af aan de kunstacademie St. Joost in Breda in de Vrije Studierichting. Maaswerkt als autonoom kunstenaar, illus trator, ontwerper (grafisch en webdesign). Werkte voor opdachtgevers als Hallmark, LINK, sQueeze, MrB, Questcoaching, (not only)Blue, W-magazine. Anorexia? Nee, dat zal haar niet gebeu ren. Drugs? Nooit, want ze heeft zelf fanta sie genoeg. Paparazzi? Hoe meer aandacht hoe beter, ze kan er geen genoeg van krij gen. Aangenaam, de naam is Baboes, 's wereld eerste toonmodel. De catwalk is haar domein, geen stilettohak is haar te hoog, geen creatie te bizar. Een supermo del in wording. Baboes is geboren in Tilburg en heeft in middels al de overstap gemaakt naar Ameri ka en Korea. Een snelle carrière voor zo'n prille meid zou je zeggen gezien het feit dat haar geboortejaar 2001 is. Kunstenaar/ontwerper Roland Maas legt uit hoe dat kan: „Baboes, supermodel, is ontsnapt uit de cartoonwereld en werkt nu in de 'echte' wereld." Hoewel 'echte' wereld... „De supermodel len van vandaag zijn eigenlijk cartoons. Als je de foto's in modebladen bekijkt, weet je niet wat echt en wat gemanipuleerd is. Er is zo veel gefotoshopt aan die vrouwen. Ze zijn te perfect. En neem al die botox, de sili conen. Wat echt zou moeten zijn, is al nep. Bij Baboes hoef je niet te twijfelen. Zij kan niemand een complex bezorgen want jon ge meiden weten gelijk, 'ik kan er nooit zo uit zien'. Maar er is wel duidelijk een link naar de realiteit. Baboes is in feite een dik ke, vette knipoog. Een uitvergoting van de supermodellen." Glimlachend herinnert Roland zich de ge boorte van zijn model: '„Ze is eigenlijk als een soort telefoonkrabbel ontstaan. Ik zat wat te schetsen en had niet het idee nu ga ik eens een mode-concept maken. Nee, het was niet zoiets fraais als geboren uit het schuim der zee. Ze is gewoon als mo de-illustratie ontstaan bij een kopje koffie. Op de achtergrond zong Kate Bush net het nummer Babooshka en zo is de naam Ba boes ontstaan. Min of meer bij toeval." Het toonmodel draagt in het buitenland de naam Babelle. „Bij baboes kreeg je van die associaties met big boobs en zo. Dat werk te niet, vandaar die naam Babelle, een com binatie van het Engelse Babe, het Franse el- Ie en belle. Het woord toonmodel is afge leid van cartoonmodel." Baboes heeft rode haren, een sensuele oog opslag met ellenlange wimpers, een wes pentaille en een opvallend lange nek. Haar figuur is natuurlijk perfect. Zo ook haar leeftijd, rond de twintig. Voor altijd... Ze heeft geen problemen met haar gewicht, noch met trivialiteiten als rimpels, wallen onder de ogen of zwembandjes rond het middel. Ze blijft zichzelf. Eat your heart out, Marijke Helwegen! Roland: „Nee, rimpels zal ze inderdaad niet krijgen, tenzij dat in de mode komt. Tja, dan krijgt ze er twee keer zo veel. Want bij Baboes is alles de overtreffende trap. Geen hak zo hoog of ze loopt er op als op pan toffeltjes. Ze slingert als een spaghettisliert door de me nigte als ze de aan dacht van een foto graaf wil. En dan ook krijgt!" Baboes is onder meer te zien in modebladen, op een schoolkalender en in een stijlgids. Ze is een grenzeloze kledingkast. Maar ma dame wil meer. Een cd uitbrengen bijvoor beeld. Of op t-shirts af gedrukt worden, als print op modische tasjes, op servies. Worldwide wil ze. Het liefst 3-D. En dan op een cat walk. Zodat het publiek niet meer kan zien wat echt is. Dat wil ze wel, een beetje verwarring stichten, maar altijd met die knipoog. Ze kan niet zon der humor. Ze blijft zich ook ontwikke len. De eerste Baboes is anders dan de hui dige Baboes. Haar grote rolmodel is het echte supermodel Linda Evangelista, die ook een inspiratiebron voor Roland vormt. Baboes' droom is ooit samen met Linda op de catwalk te staan. Maar alleen op de cover van Vogue is nog beter, want een meisje moet vooruit ko men in de modewereld. Toch? Online: Maak je eigen Baboes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67