)londine tot zwarte vamp SI Online: Fotoboek van Noortje heel anders vrouw te kijken. Jee, dit is ook gaaf." Lang lichtblond haar is tot twee rollen op haar hoofd verwerkt. Door de combinatie van kapsel, eyeliner en de roze 'plakkleur' op de mond ontstaat een modebeeld uit de jaren veertig, vijftig. Bobby schikt wat aan de pruik. „Het lijkt me wel weer heel leuk om een soort pruikenfeestjes te houden. Laat je creativiteit maar gaan. Voor mij is een pruik een handig middel om bijvoor beeld harmonie in een cast te brengen, ledereen heeft namelijk een andere structuur en kleur in z'n haar. Met een pruik kun je daar lijn in brengen. Het is ook een manier om een bepaalde sfeer of tijdsbeeld te creëren. Je kunt iemand verder een heel ander karakter aan meten." „Ik vind het lekker om met een pruik te werken. Je zet hem op een vorm en je kunt doen en laten wat je wilt. Je hoeft er geen gesprek mee aan te gaan zoals in een kapsalon met je klanten. Heerlijk. Je kunt aan het haar trekken trekken en vormen wat je wil. Als de coupe goed is, zet je het haar op een echte kop en klaar ben je. Knallen „Het wordt tijd om te knallen", glimlacht Annechien als ze de laatste hand legt aan een vamp. Zwart haar, zwaar aangezette ogen en rode lippen. Dit is een Noortje die volstrekt onherken baar is. Brutaal, extravagant. Noortje raakt haar kapsel eens aan. „Vet", grinnikt ze naar zichzelf. Nu lijkt het allemaal simpel, maar aan dit 'gezicht' is veel werk verricht. Met behulp van verschillende kleuren foundation is het gelaat als het ware geshaped. De beenderstructuur wordt op die manier naar voren gehaald. De bijbehorende zwart-witte kleding met een grafische print toont een van de trends voor komend modeseizoen. Het is inmiddels uren later als de laatste transformatie zijn ein de nadert. Een zeer modische brunette met twee lange blonde lokken is het resultaat. Een deel van het haar is boven op het hoofd in een klein knotje vastgezet. De make-up is zwaar en sprekend. Als alles achter de rug is, staat Noortje lachend op: „Zo, ik neem al mijn persoonlijkheden maar mee naar huis. Stel je voor als ik straks niet meer weet wie ik ben." Visagie: Annechien Petiet en Mariëlle van Berkum. Haar: Annechien Petiet en Bobby Renooij. Model: Noortje van Xistanz Models. Pruiken: Haar van Boven en Zij van Beneden. Kleding: Lady Like Middelburg. junk en grimeren ook allerlei gruwelijke verwondingen op li chaamsdelen. Uit een bebloede knie steekt een stuk glas... Bob by is expert op het gebied van pruiken en visagie. Zo werkt hij ondermeer mee aan grote Endemol-musicals. „Een pruik als mo- disch speeltje kan heel leuk zijn, maar ik hou er niet van om be lazerd te worden. Ik zou het niet leuk vinden om een vrouw te gen te komen en later te ontdekken dat ze er heel anders uit ziet. Je moet het niet gebruiken om iets toe te voegen dat er niet is. Dan heb ik het natuurlijk niet over pruiken op medische indicatie, dat is heel wat anders." Voor de spiegel zit Noortje inmiddels naar een heel andere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59