Spelen met pruiken: van Kijk haar, Model Noortje Stortelder buigt nog eens naar voren om haar gelaat aan een nadere inspectie te onderwerpen. De blondine met stijl haar net over haar oren, ziet nu een spiegelbeeld met rossig lang krullend haar en een vrij zachte make-up. Schaduw- tinten op de oogleden in de tinten van haar foundation en wat blos op de wangen. Spelen met je uiterlijk is niet nieuw. Kapitalen worden gespen deerd aan een kleurtje in het haar, make-up en kleding. Een kersverse trend op dit gebied is de pruik. Nephaar als modeac cessoire. Pruiken worden nog vaak geassocieerd met haarproble- men, maar het gebruik ervan als 'speeltje' is nog niet algemeen. In Amerika daarintegen is het niet vreemd om jezelf te transfor meren voor een avondje stappen. Blond, rood, zwart of een ech te knalkleur misschien. Zet maar op en ga uit. Duur hoeft dat niet te zijn, want via internet is een beetje pruik al te koop vanaf een euro of veertig. Dan heb ben we het natuurlijk niet over een exemplaar met echt haar, die zijn beduidend duurder. Maar voor een avondje uit is een pruik van kunsthaar prima. Zet alleen geen hete krultang in, dan hou je niets over. Ceel Noortje is inmiddels veranderd in een popachtig, highfashion meisje met lichtblond haar en geel op de oogleden. „Geel is de modekleur voor ko mend seizoen", vertelt visagiste Annechien Pet iet terwijl ze een laatste accent aanbrengt op het gezicht van het model. „Daarnaast zie je dui delijk dat de make-up richting een gezonde uit straling gaat. Dat past in het plaatje van gezond eten, groene thee en relaxen. Puur in de spot lights, geen zonnig tintje door de zonnebank. Ze noemen dat ook wel de nude look. Veel merken springen daar op in. Niet te veel kleur en alleen een beetje gloss op de lippen." „In veel make-uplijnen zijn wenkbrauw en mond toonaangevend. De wenkbrauw is vol en rechtomhoog, niet geëpileerd. De rode mond is weer terug. Eyeliner is ook belang rijk. Verder zie je metaalkleuren als zilver en brons met wat goud. En grijs. Echt waar, grijs wordt de nieuwe modekleur. Grijs in alle tinten." Terwijl ze Noortje ontdoet van make-up vervolgt Annechien: „Weet je wat steeds meer in op- jj komst is? Mannen make-up. Het wordt echt gewoon voor mannen om poeder te gebruiken of een transparante mascara om de wimpers te krullen. Sommige draaien hun hand niet om voor wat lippenstift." Inmiddels schuift Bobby Renooij aan. Hij geeft op dit moment in een aangrenzend lokaal een gastles aan de School van Mie- ke Petiet. De cursisten zijn bezig elkaar te transformeren tot Ze bekijkt zichzelf nog eens in de spiegel. „Cool! Ben ik dat, ik wist niet dat ik er zo uit kon zien. Ik voel me nog niet echt anders, maar ik had nooit gedacht dat er in mijn gezicht zo veel mogelijkheden zaten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58