Crote surfbroek (Speedo). Itsy, bitsy, teeny, weeny. De tekst van dit belegen liedje is helemaal van toepassing op de badmode van deze zo mer. De broekjes zijn namelijk erg klein en vooral laag. Ook de bovenstukjes zijn niet al te groot. Hoe klein de bikini's ook zijn, frutsels en fratsels zijn helemaal in. En vergeet vooral de overdaad aan accessoires niet. Het wordt een vrolijk gezicht op het strand. In tegenstel ling tot de reguliere mode die over het algemeen vrij so ber is, is de badmode dit jaar juist erg kleurrijk. Grote (hi biscus) bloemen, strepen, grafische prints, batikdessins, et nische motieven en heldere, frisse kleuren geven de toon aan. Opvallend zijn de vele decoraties die op de toch wel kleine bikini's zijn aangebracht. Strikjes, aantrektouwtjes, lange linten, bloemen, kralen, borduurseltjes, ruches en ap plicaties. Het dragen van accessoires is een must. Grote (plastic) kralenkettingen, armbanden, oorbellen, sjaaltjes, grote zonnebrillen en tassen horen er helemaal bij. Het mix matchthema is een beetje op zijn retour. Broek je en bovenstukje vormen een onafscheidelijk duo en ook de niet te vermijden bijpassende kledingstukken, zoals om slagrokjes, tunieken en pareo's, zijn tot in de puntjes op de badkleding afgestemd. Het zijn vooral bikini's die we zien deze zomer. Het bad pak verdwijnt een beetje naar de achtergrond, hoewel hij hier en daar opduikt in een zeer sexy gedaante met open stukken, veel aantrektouwtjes en soms bestaande uit ver schillende onderdelen, waardoor hij dan eigenlijk weer een bikini is. Veel variatie zien we in de bovenstukjes. Hoewel het driehoekige (schuif)behaatje, oftewel: triangle, de over hand heeft, zijn er veel verschillende modellen. Met schou derbandjes, met halterneksluiting, het bandana-model, strapless, voorgevormd of als een soort hemdje. Hele maal nieuw is het model met gekruiste banden die voor langs lopen. De broekjes zijn over het algemeen piep klein en behoorlijk laag. Piepklein met batikprint (O'Neill). Strakke slip Voor de mannen is er groot nieuws: de strakke zwemslip kan weer! Er is deze zomer erg veel aandacht voor de ge spierde mannentorso en die komt met zo'n kleine broek natuurlijk goed tot zijn recht. Maar, er valt gelukkig ook wel wat te kiezen. Van een knielange surfbroek tot een zwemshort van normale afmetingen. De shorts zijn over het algemeen van het wijde model. De strakke zwemboxer zien we nog maar mondjesmaat. De mannen staan er iets minder kleurrijk voor dan de vrouwen dit jaar en ook de dessins blijven bescheiden op een streep en een grote (hibiscus)bloem na. De kinderen gaan zeker voor kleur. Bij de meisjes lijkt juist de tendens hoe groter, hoe beter te gelden. Gro te bovenstukjes en broekjes en veel badpakjes. De jongens doen hun vader na. Oftewel een strakke zwembroek, oftewel een lang of kort shortje. Online: Extra foto's en weblinks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52