Puur, clean, chic en vrouwelijk. Dat zijn de steekwoorden voor de mode van zomer 2007. De zigeunerachtige bohemianstijl is he lemaal uit en ook de frivole folklorelook zien we voorlopig niet meer terug. Het accent ligt op het detail, de snit en de mooie stoffen. Het colbertje met ceintuur, de wikkeljurk, ho ge hakken, het streepje en bloemen zijn dé trends van dit seizoen. Het eerste dat opvalt aan het modebeeld dit voorjaar zijn de nogal sobere kleuren. Grijs in al zijn nuances voert de boventoon. Wit, van spierwit tot eierschaalwit, de zogenaamde nu- de-tinten en aardekleuren zijn heel populair. Het niet al te zomerse zwart is ook overheer send aanwezig. En als er dan al wat kleur te zien is, is het met name bleekblauw, oudroze, paars, vaalgeel en een heel klein beetje groen. De enige kleur waarvoor een uitzondering ge maakt wordt is rood. Knalrood, oranjerood, framboosrood, bruinrood. Alle kleuren van de zonsondergang zijn vertegenwoordigd. Goud, zilver en metallic geeft het 'kleurloze' mode beeld ook nog een beetje broodnodige schwung. Bij de dessins is het ook al bescheidenheid troef. Het horizontale streepje is dé trend. Breed, smal of allebei gecombineerd, we zien ze overal terugkomen. Ook de ruit doet het goed in al zijn verschijningsvormen. Van het Vi- chyruitje a la Brigitte Bardot tot een stoere Westernruit. Grote bloemen, romantische klei ne bloemetjesmotieven en meisjesachtige stip pen (polkadots) sieren jurken en rokjes en hier en daar verschijnt een grafische print. Verder spreken de veelal luxueuze stoffen voor zich. Diepe plooien, ingewikkelde wikkeltops, een mooie afwerking en veel aandacht voor details maken het gemis aan flitsende dessins en knal- kleuren ruimschoots goed. Items die deze zomer in geen enkele kast mo gen ontbreken, zijn het strakke colbertje met brede ceintuur of lint hoog in de taille, de wik keljurk, het witte overhemd en de trenchcoat. Dan zijn er nog de ultra smalle skinnybroeken en zelfs leggings. Niet ieder figuur is hiervoor gemaakt, maar met een jurkje, tuniek of lange trui of hemd erboven is het helemaal hot. Goed nieuws voor wie helemaal niet van skin ny houdt, de ultrawijde pantalon komt weer te rug. We zagen hem al de afgelopen winter en logischerwijs is hij ook nog hip deze zomer: de (city)bermuda en dan knielang, juist lekker kort of met opgerolde pijpjes. Het lichaams deel dat in the picture staat is de taille die veel al geaccentueerd wordt met een (brede) cein tuur. Qua stijlen kunnen we verschillende kanten uit. Belangrijkste stroming is toch wel de spor tieve collegestijl die zijn inspiratie haalt uit re- trosporten als tennis, golf, cricket en zeilen en het Amerika uit de jaren vijftig en zestig. Denk aan de Kennedy's op vakantie. Polo's, hemd- jurkjes, blousonjasjes, twinsets, plooirokken, kuitbroeken en bermuda's passen hier hele maal bij. Conservatief? Dat hoeft helemaal niet. Met een hotpants, minirokje, enorme zon nebril, XL-tas en/of schoenen met hoge (slee- hakken) geef je deze trend een pittige twist. Ook vrouwelijkheid scoort hoog dit seizoen. Aan de ene kant is er de romantische look met flinterdunne, al dan niet transparante, stof jes, ruches, kant, haakwerk en broderie. Tutti ge omabloesjes met pofmouwtjes, nachtjapon achtige jurkjes en lieflijke (plooi)rokjes zijn hier de belangrijkste exponent van. Maar ook sensuele bustiers, korsetten en hemdjes doen het goed. Daar naast zien we een superchique vrouwelijke variant met mantelpakjes met korte jas jes a la Jackie Kennedy, da mesachtige (wikkel)jur- ken en slanke capribroe- ken. Enige jaren tachtig invloeden zijn ook te bespeuren. Zo is de man nelijke pantalon weer helemaal je van het, zien we hier en daar een vleermuismouw, krijgt het geheel weer wat volume (bloezende tops en ballonrokjes) en zelfs de schoudervulling doet weer schoorvoetend zijn intrede. Ook hier hoort weer torenhoog schoeisel bij. Helaas is de slippertjes en ballerinatrend een beetje voorbij. De pump met 'peeptoe' (open teen) en hoge blokhak en de ultrahoge sleehakken zijn het helemaal. Kun je met al dit hoogs hele maal niet uit de voeten dan is een elegant, zelfs sexy sandaaltje een must. De folkloretrend van afgelopen winter suddert nog een heel klein beetje door, maar dan voor al in de details. Ruches, borduursels, kwastjes, lintjes, kleurige steentjes en decoratieve stik sels zetten daarbij de toon. Maar, laten we wel wezen: teveel frivoliteit wordt niet geduld de ze zomer. Het accent ligt heel duidelijk op puur en simpel. Online: Extra foto's en weblinks

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48