PZC Waterpolosters tevreden verliezers Braamhaar is écht niet voor Ajax Gold Race is veiliger Bono wint zesde etappe, met minder ploegen Klöden nieuwe leider 36 35 Einde loopbaan Sjeng Schalken lijkt dichtbij Als twee planken Manege Balans gaat nog meer voor minder- validen doen Tip? sport@pzc.nl MELBOURNE - De Japanse synchroonspringsters Mai Nakagawa en Misako Yamashita gaan in de zelfde beweging van de dertien meter hoge toren tijdens het wereldkampioenschap in het Australi sche Melbourne. Het duo zou als achtste eindi gen, ruim achter de Chinese winnaars Tong Lia en Ruolin Chen. Briony Cole en Melissa Wu uit Au stralië pakten zilver. Het brons ging naar de Duit- sen Annet Gamm en Nora Subschinski. Het goud op de drie-meter-plank bij de mannen ging ook naar China. Kai Qin en Feng Wang zegevierden. foto Julian Abram Wainwright Dinsdag 20 maart 2007 Scheidsrechter heeft spijt van juichmoment in voetbaltopper. door onze sportredactie enschede - Hij werd gistermorgen bij een lezing op een school in Zwolle voortdurend Lee Towers ge noemd. Eric Braamhaar kon er wel om la chen. De scheidsrechter uit Enter kwam zondagavond in het nieuws, omdat het leek alsof hij bij de wedstrijd tussen PSV en Ajax juichte bij het vijfde doel punt van de Amsterdammers op een manier zoals Towers altijd met zijn armen zwaait tijdens een optreden. „Nee, ik ben geen fan van Ajax, ik heb verder niets met die club", laat Braamhaar voor alle duidelijkheid nog even weten. „En ik juichte ook niet omdat het zo'n bijzonder doelpunt was. Dan had ik beter bij die prachtige treffer van Sneijder zo kunnen reageren." Dat hij uit zijn bol ging had te ma ken met het feit dat Braamhaar de I voordeelregel toepaste na een over treding van PSV. „En dan is het fantastisch dat het zo goed uitpakt en dat de benadeelde ploeg daar toch voordeel uit haalt." Toen de wedstrijd was afgelopen kon Braamhaar zich weinig meer van zijn actie herinneren. Dat werd anders toen hij geconfron teerd werd met de tv-beelden. „Het is niet zo dat ik er heel erg van baal", aldus Braamhaar. „Het komt vaker voor dat een scheids rechter geniet van een beslissing die goed uitpakt. Alleen gebeurt dat vaak ingetogen, zodat niemand er wat van ziet. En zo hoort het ook. Achteraf had het niet mogen gebeuren. Het was iets eenmaligs." landgraaf - Sjeng Schalken is niet optimistisch over zijn toe komst als tennisprof „Het mo ment nadert dat ik stop", zei de Limburger gisteren. Schalken speel de in februari 2006 zijn laatste wedstrijd. Hij wordt al meer dan twee jaar geteisterd door lichame lijke ongemakken: de ziekte van Pfeiffer, een hernia en een achil lespeesblessure. „De herniaklachten hinderen me nog steeds. Na drie dagen op hoog niveau trainen krijg ik last van uit- valverschijnselen in mijn been", vertelde hij. Schalken (30) werkt al meer dan een jaar aan een terugkeer op de baan. „Ik heb op de atletiekbaan getraind, ik heb het met tennistrai- ning geprobeerd, maar steeds loop ik tegen dezelfde problemen aan." De winnaar van elf ATP-toer- nooien zei één dezer weken de knoop door te hakken. Topfavoriet VS slechts iets te sterk tijdens eerste duel op WK. door onze sportredactie Melbourne - Ondanks de neder laag stapten de Nederlandse water polosters gisteren met een goed ge voel uit het water van het Melbour ne Sports and Aquatic Center. De ploeg van bondscoach Robin van Galen verloor weliswaar de ope ningswedstrijd van de wereldtitel strijd van de Verenigde Staten (7-9), maar de vrouwen leverden een prima partij af tegen de favo riet voor het goud. valkenburg - De organisatoren van de Arnstel Gold Race laten op zondag 22 april slechts 23 profploe- gen toe. Veiligheidsoverwegingen liggen ten grondslag aan het be sluit, liet koersdirecteur Leo van Vliet weten. Maximaal zouden er 25 ploegen kunnen starten. Van Vliet: „Het is altijd al draaien en keren in de Gold Race, maar er komen steeds meer verkeersbelemmerende maat- De Amerikaanse vrouwen eindig den twee jaar geleden bij de WK in Montreal als tweede. Het verlies was daarom geen schande voor Oranje. „We hebben de ploeg ein delijk weer eens goed weerstand kunnen bieden. Dat was voor het eerst in lange tijd", verklaarde tops corer en uitblinkster Iefke van Bel- kum het optimisme na afloop. „Er had misschien wel meer in ge zeten, omdat we een hoop kansen De Nederlandse waterpolosters verliezen op het WK hun eerste duel van de VS. Het spel van Oranje biedt echter perspectief voor de rest van het toernooi. regelen in Limburg. De renners moeten zien dat we er ook echt mee bezig zijn. We proberen het voor hen veiliger te maken." Van Vliet maakte ook bekend dat de Belgische formatie Chocolade Jacques de derde wildcard voor de klassieker in Limburg heeft gekre gen. Eerder kregen Skil-Shimano en Wiesenhof al zekerheid over een startbewijs. Verder doen de twintig ProTourteams mee. hebben gemist. Maar het is niet no dig om in een hoekje te gaan hui len. We willen elke wedstrijd laten zien dat we progressie hebben ge boekt. Dat hebben we in de eerste wedstrijd zeker gedaan." Nederland kon Amerika de eerste twee periodes goed bijhouden (3-3). In de derde liepen de Ameri- kaansen uit naar een 7-4-voor- sprong, maar Oranje vocht zich in de vierde periode knap terug. De formatie leek de stand zelfs weer tot 7-7 gelijk te trekken, maar een treffer van Van Belkum werd afge keurd. De 20-jarige speelster uit Leiden, die vier van de zeven tref fers voor haar rekening nam, baal- monti della laga - De Italiaan Matteo Bono heeft de zesde etap pe van de Tirreno-Adriatico ge wonnen. De renner van Larnpre reed in de rit van San Benedetto del Tronto naar de top van Monti della Laga op de slotklim weg uit een kopgroep van vijf. De Duitser Andreas Klöden nam de leiding in het algemeen klassement over van zijn landgenoot Stefan Schuma cher. de. „De wedstrijd had dan mis schien anders kunnen lopen." In de vierde periode wist Neder land nog wel een keer te scoren, maar Amerika schoot ook twee maal raak. Ondanks het verlies zijn alle kan sen voor een plek in de kwartfina les nog open voor Oranje. De vrou wen treffen morgen in de tweede wedstrijd Griekenland. Ka- zachstan is vrijdag de derde tegen stander. De winnaar van de poule plaatst zich rechtstreeks voor de kwartfinales, maar de nummers twee en drie kunnen via de kruis- wedstrijden ook nog de laatste acht halen. Michael Boogerd eindigde gisteren als veertiende. Ploeggenoot Tho mas Dekker was ziek en verloor meer dan tien minuten. De verschillen in het algemeen klassement na de voorlaatste rit zijn klein. Klöden verdedigt van- - daag een voorsprong van drie tel len op de Luxemburger Kim Kir- chen. De Kazak Aleksandr Vino- koerov is derde op twaalf secon den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37