Caudron is grootste concurrent Borsele Sloepoort Cup breidt verder uit De Stormvogel haalt flink uit in Terneuzen 34 Dinsdag 20 maart 2007 PZC Jean Paul de Bruijn verdedigt Europese titel bandstoten in Spanje. door Frits Bakker hulst - Met vijf Europese titels in het bandstoten in zijn bagage reist Jean Paul de Bruijn donderdag af naar de Spaanse plaats Cervera. Daar beginnen vandaag de voor ronden voor het Europees kam pioenschap. De Bruijn is als rege rend kampioen automatisch ge plaatst voor de eindronde met acht spelers. De kwalificaties worden in de ko mende dagen gespeeld met 48 spe lers, van wie er 22 uit Spanje ko men en negen uit Frankrijk. Voor het eerst in jaren is Frédéric Caudron ook weer van de partij in een internationaal toernooi over één band. De Belg heeft in het kampioenschap van zijn land het indrukwekkende gemiddelde van 28.12 gespeeld. Daarmee is hij een geduchte concurrent voor De Bruijn. Het EK is dit jaar een opwarmer voor het WK, dat een maand later wordt gespeeld in de buurt van Al- Jean Paul de Bruijn komt zater dag in het Spaanse Cervera voor het eerst in actie op het EK band stoten. De Hulstenaar is met vijf voorgaande titels topfavoriet. licante. Jean Paul de Bruijn, die zondagavond na zijn partij tegen Daniel Sanchez ziek in lied is gedo ken en gisteren nog lang niet her steld was, verwacht wel donder dag op het vliegtuig te stappen. „Ik voel me nu ontzettend be roerd, maar dat kan snel weer over gaan." De vijfvoudig Europees kampioen is gebrand op twee sterke optre dens, zeker met de alleskunner Caudron als rivaal. Op het recente Belgisch kampioenschap won Caudron alle spelsoorten zonder een partij te verliezen. „Hij is een geweldige bandstoter", erkent De Bruijn. Toch staat de Hulstenaar technisch gezien nog iets hoger aangeschreven. „We zullen elkaar niet veel uitmaken. Ik kan in deze spelsoort nog compacter spelen dan Caudron, dat is in mijn voor deel." Op het EK in Cervera ko men in de voorronden nog drie Nederlanders in actie: Michel van Silfhout, Peter Volleberg en René Tuil. Behalve van Caudron komt de concurrentie onder meer van de Zwitser Gretillat en de Duitser Zenkner. Het WK bandstoten is al sinds 1998 niet meer gespeeld. De Duit ser Martin Horn is de laatste mon diale kampioen. Daarna was er geen belangstelling meer van orga nisatoren voor dit toernooi. Jean Paul de Bruijn heeft daardoor Jean Paul de Bruijn: „Ik kan nog compacter spelen dan Caudron, dat is in mijn voordeel." foto Willem Mieras slechts één WK gespeeld, in 1996, toen los Bongers kampioen werd. De Bruijn: „Daarna is het WK nog één keer gespeeld, maar waren de driebandenspelers geschorst. Het was in de tijd dat de Vereniging voor Driebandenspelers Neder land in onmin leefde met de bond. Het is zelfs tot een rechts zaak gekomen, waarin ik als voor beeld werd gesteld. De rechter vond dat ik maar terug naar de bond moest gaan als ik een WK wilde spelen. Dat heb ik toen niet gedaan." Twee jaar later was het conflict op gelost en speelde De Bruijn zich te rug in de ereklasse. Vanaf dat mo ment grossiert hij in titels. Zes keer werd de Hulstenaar al natio naal kampioen, vijf keer haalde hij de Europese titel, waarvan de laat ste vorig jaar in Kortrijk. Op het EK in Cervera komt De Bruijn zaterdag pas voor het eerst in actie. Caudron moet zich wel kwalificeren in de voorronden. Van der Sar zegt duel met Roemenië af ZEIST - Doelman Edwin van der Sar heeft afgezegd voor de EK-kwa- lificatiewedstrijd tussen Neder land en Roemenië. De aanvoerder van het Nederlands elftal is niet tij dig hersteld van een kuitblessure, waardoor hij zaterdag in Rotter dam niet kan meedoen. Na het treffen met Roemenië wordt beke ken of hij alsnog kan aansluiten voor de interland tegen Slovenië, woensdag 28 maart in Celje. Ook Petre er niet bij tegen Nederland BOEKAREST - Na Cristian Chivu heeft ook Florentin Petre zich bij de Roemeense bondscoach Victor Piturca af moeten melden voor het EK-kwalificatieduel tegen Oranje van zaterdag. De 31-jarige middenvelder van de Bulgaarse club CSKA Sofia verrekte afgelo pen weekeinde een spier in zijn been. Chivu is niet op tijd hersteld van een operatie aan zijn neus. Farfan, Culina en Sun blijven deze week thuis EINDHOVEN - Jefferson Farfan (Pe ru), Jason Culina (Australië) en Xiang Sun (China) gaan deze week niet met de nationale ploeg van hun land op pad. Ze zijn geble- seerd. Sun zou oefenen tegen Au stralië en Oezbekistan, maar heeft knieproblemen. Culina, die tegen Sun zou spelen, heeft last van een onwillige buikspier. Farfan laat het oefenduel tegen Japan schieten we gens hamstringklachten. Slippens rijdt niet in koppelkoers op WK SPANBROEK - Wielrenner Robert Slippens ziet af van deelname aan de koppelkoers op het WK baan- wielrennen van volgende week. De coureur acht zichzelf niet fit ge noeg om mee te kunnen strijden om de medailles. Gevolg is dat Danny Stam, zijn vaste koppelge- noot, nu een duo zal vormen met Peter Schep. Slippens start wel in het omnium. Degradatie dreigt voor Zeeuwse zwemteams VLISSINCEN - De reserves van De Stormvogel hebben in de districts competitie een flinke stap richting promotie naar de eerste klasse ge zet. De jeugdige ploeg was met 3099,56 seconden in Vlissingen veel te sterk voor De Honte, De Ot ters en De Bruinvis. De Bruinvis moet nog alles op alles zetten om degradatie naar de tweede klasse te voorkomen. Voor Onderdak uit Zierikzee geldt hetzelfde. Tafeltennisser Keen naar Werder Bremen BREMEN - Tafeltennisser Trinko Keen speelt de komende twee sei zoen voor de Bundesligaclub Wer der Bremen. De Arnhemmer kwam de afgelo pen jaren uit voor SV Plüderhau- sen, de club waarmee hij twee sei zoenen geleden de Europa Cup won. De 35-jarige international wordt kopman bij de promoven dus. Score van De Schelde is voldoende om in B-afdeling te blijven. door Jeroen Dellebeke TERNEUZEN - De Stormvogel haal de tijdens de laatste ronde in de KNZB-zwemcompetitie flink uit met een monsterscore van 5030,97 seconden. Nog niet eerder werd een dergelijk snelle score behaald in de slotronde van de zwemcom- petitie. De Vlissingers boekten in Terneuzen dan ook diverse over winningen. De meeste punten werden verza meld door de junioren. Sonny Cor- ré, Yannick Mol, ludith Stap, Ma- non Minneboo en Stefan Roovers waren in goeden doen en zetten enkele scherpe tijden neer. De 2.05,72 op de 200 meter vrije slag van Sonny Corré was zelfs goed voor een Zeeuws record. De score van De Schelde (5161,63) was voldoende om te overleven in de B-afdeling. Onder leiding van Kevin Hondsmerk en josje van Houwelingen zwom De Schelde een sterke slotronde en versloeg het directe concurrent VZC Vee- nendaal met een verschil van 37 se conden. In de C-afdeling werd Schelde- stroom de beste Zeeuwse club. Met een totaalscore van 5201,34 se conden had het team een flinke marge op De Bevelanders en Koe wacht, die deze ronde tot respectie velijk 5354,14 en 5272,30 punten kwamen. De prijzen werden in Hulst gelijke lijk verdeeld, met de opvallendste prestatie voor Toby Aarnoutse van De Bevelanders. De achttienjarige zwemmer was de snelste op de 200 meter rugslag, de 100 meter vlinderslag én de 200 meter wissel slag. Organisatie komt nu ook met sterk bezet jeugdtoernooi. door Jan Dagevos NIEUWDORP - De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup slaat zijn vleugels uit. Naast het voet baltoernooi voor Zeeuwse clubs in augustus houdt het dit jaar ook een sterk bezet jeugdtoernooi. Het nieuwe evenement, het Gront- mij voetbalgala, vindt op 17 mei (Hemelvaartsdag) op de velden van SV Nieuwdorp plaats. Voor het toernooi hebben zich NAC Ai, RKC Waalwijk Al, RBC Roosen dal Al, Sparta Ai, Cerde Brugge Uefa-team, Germinal Beerschot Uefa's ingeschreven. Ook regio teams van Borsele en Walcheren onder 23 jaar doen mee. Het gala wordt afgesloten met een toernooi, waaraan de hoofdklas sers Hoek, Kloetinge alsmede de regioteams van Walcheren en Bor sele meedoen. „We zijn erg ambiti eus", zegt voorzitter Ben Driesse van de Borsele Sloepoort Cup. „We willen de voetballiefhebbers in de regio het beste bieden." Van maandag 6 tot en met 11 au gustus wordt het traditionele Bor sele Sloepoort Cup-toernooi in Nieuwdorp gehouden. Aan de for mule - voorrondes en fmaledag - is niet getornd. Wel moet de orga nisatie het dit jaar doen zonder de inbreng van de hoofdklassers Hoek en Kloetinge. Beide clubs vinden het evenement niet in de voorbereiding passen. Daarnaast voelen de hoogst spelende ploe gen van Zeeland zich vaak opge jaagd wild. Vorig jaar raakte Pieter de Munnik ernstig geblesseerd in de wedstrijd tegen Oostkapelle. „We vinden het jammer dat die ploegen ontbreken", zegt Driesse, „maar we zijn wel blij dat ze op een andere manier aan onze orga nisatie verbonden blijven. Dat be tekent toch dat er binding is." Poule-indelingen. Crontmijgala. Poule A: Cerde Brugge -19, NAC A1, Sparta A1 en Walchers elftal -23. Poule B: Germinal Beerschot Antwerpen -19, RKC Waalwijk A1, RBC A1, Borsels elftal -23. Poule C: Hoek, Kloetinge, Walchers elftal en Bor sels elftal. Borsele Sloepoort Cup. Poule A (6 au gustus): SSV '65, Zierikzee, Kapelle en Zeelandia Middelburg. Poule B (7 augus tus): Oostkapelle, GPC Vlissingen, Nieuw dorp en Veere. Poule C (8 augustus): RCS, VC Vlissingen, Bruse Boys en Hein- kenszand. Poule D (9 augustus): Terneu- zense boys, HW 24, Goes en Patrijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36