Politie stuurt e-nieuwsbrief 21 31 29 Waarschuwing voor drijfzand Studio Sanérie Serooskerkse vmbo-leerling haalt zilver bij techniek wedstrijd Misdragingen op rijksweg A58 Van houten tobben naar snelwasmachine Herman Brusselmans te gast in Middelburg Dinsdag 20 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Via digitale nieuwsbrief zoekt politie contact met de inwoners. door Emile Calon VLISSINGEN - De Vlissingse politie heeft een nieuw middel om te communiceren met de inwoners: een digitale nieuwsbrief. Gisteren is die e-brief na een jaar van voor bereidingen gelanceerd. Districtschef J. Kasse van de Wal- cherse politie verwacht dat binnen niet al te lange tijd ook de teams van Middelburg en Veere, alsmede de andere Zeeuwse eenheden, op die manier in contact treden met de inwoners. De politie wil die e-brief niet al leen inzetten om eigen nieuwtjes te verspreiden. Zij gebruikt die met name ook om gericht informa tie te vergaren na een misdrijf of te waarschuwen voor bijvoorbeeld autoinbrekers als die in een buurt zeer actief zijn. Volgens projectleider J. Kodde kun nen bijvoorbeeld per postcode nummer berichten verstuurd wor den aan de abonnees. Op die ma nier kan de politie heel gericht in formatie verspreiden. Na bijvoor beeld een verkrachting kan op die manier een selecte groep buurtbe woners om informatie gevraagd worden. „Dat kan dan per straat, per blok. per buurt of per wijk, af hankelijk wie we willen bereiken." De ervaring bij andere korpsen leert volgens Kodde dat de belang stelling voor een digitale nieuws- Met een digitale nieuwsbrief kan de politie heel gericht informatie verspreiden. Na een verkrachting kan bijvoorbeeld in één straat om gegevens gevraagd worden. brief van de politie groot is. Ze ver wacht dan ook dat binnen niet al te lange tijd ook in Zeeland velen zich gratis aanmelden voor de e-brief Ook inwoners van buiten Vlissingen kunnen zich namelijk aanmelden. Andere korpsen werken al langer met een digitale nieuwsbrief. En andere organisaties en bedrijven soms al vele jaren. Kodde kwam een jaar geleden in aanraking met de e-nieuwsbrief van een ander korps. Ze was daar zo enthousiast over dat ze het plan opvatte zoiets ook binnen het Zeeuwse korps op te zetten, om te beginnen voor Vlissingen. Volgens plaatsvervan gend korpschef M. Siderius is het goed mogelijk om zonder al te veel problemen ook digitale nieuwsbrieven te beginnen voor andere gemeenten. „De capaciteit is daarvoor aanwezig." Burgemeester A. van Dok van Vlis singen toonde zich gisteren en thousiast over de digitale nieuws brief van de politie. Vooral omdat er nu een nieuwe mogelijkheid is voor de inwoners om te communi ceren met de politie, aldus Van Dok. ZOUTELANDE - Medewerkers van het waterschap Zeeuwse Eilanden zaten gisteren met een auto vast in het drijfzand waar ze zelf voor waarschu wen. Ze waren met een ploeg van Omroep Zee land onderweg om te filmen op het strand. Het drijfzand komt voor op het strand tussen Vlis singen en Westkapelle. Het waterschap waar schuwt mensen voor het gevaar; mensen en die ren kunnen er makkelijk in wegzakken. Zondag zakte nog een paard weg. Het drijfzand is te vinden op plaatsen waar normaal geen wa ter komt. „Op de plaatsen waarvan we weten dat er drijf zand is, hebben we waarschuwingsborden neerge zet", zegt woordvoerster D. Steijn. Maar ook op andere plaatsen kan drijfzand voorkomen. Het drijfzand is ontstaan door een combinatie van de zandsuppletie van vorig jaar en het hoge water van afgelopen weekeinde. Omdat het zand nog los aan elkaar hangt, bleef het drijven op het wa ter, dat extreem hoog stond. Begin december zak te ook al een paard weg op het strand bij Dis hoek. Toen ontkende het waterschap nog dat de zandopspuiting er iets mee te maken had. Wanneer het strand weer veilig is, is onduidelijk. „Dat is pas zodra er geen water meer overheen spoelt", zegt Steijn. „Waarschijnlijk pas na het weekeinde, want we verwachten de hele week hoog water." foto André Cijvat Figuurcorrectie- en af slankcenter Wegens het succes van onze Studio breiden wij het aantal openingsuren uit. Dankzij onze infraroodtechnologie kunt u snel afslanken en de huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur: 3 BEHANDELINGEN 6RATIS Deze aanbieding is geldig van 5-3-07 t/m 6-4-07 Openingstijden: (vanaf 1-3-2007) Ma. en do. 9.00-12.00 en 17.00-21.00 uur Di, wo en vr 9.00-15.00 uur Tel.: 0118 - 59 40 98 Fort den Haakweg 15 AVrouwenpolder info: www.studiosanerie.nl Roy Kloet tweede bij kampioenschap elektrotechniek. ROTTERDAM - Roy Kloet uit Seroos- kerke heeft de tweede plaats be haald bij de wedstrijden op de be- roepenmanifestatie Skills Masters. Deze werd in Ahoy in Rotterdam gehouden door het Opleiding- en Ontwikkelingsfonds voor het Tech nisch Installatiebedrijf (OTIB). De opdracht was het renoveren van MIDDELBURG - De politie zoekt mensen die op de A58 hebben ge zien hoe een blauwpaarse BMW door twee andere wagens bijna van de weg af is gereden. Dit ge beurde vorige week vrijdag, 16 maart, rond kwart over drie 's mid dags op de zuidbaan van de rijks weg tussen Middelburg en het ben zinestation van Total bij 's-Heer Arendskerke. Volgens de politie werd de bestuur der van de BMW op dat stuk van de A58 gehinderd door twee ande re auto's, een grijze Audi A3 en een zwarte Fiat Punto. Zij reden niet alleen hinderlijk, maar sne den de BMW ook de pas af en pro beerden de bestuurder van de weg te drukken. Ook voor het andere verkeer leidde dit tot gevaarlijke si tuaties. De snelheden waarmee de auto's reden, liepen op tot 160 kilo meter per uur. Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844. De politie houdt er vooralsnog geen rekening mee dat dit rijge drag te maken heeft met de auto mobilisten die onlangs hun mis dragingen op de A58 zelf filmden en waarvan het filmpje op inter net te zien was. een hotelkamer, waarbij de aanslui tingen van verschillende elektroni sche apparaten moesten worden vervangen. Er deden in totaal zeven teams be staande uit twee vierdejaars vm- bo-leerlingen mee aan de wed strijd. Er moest samengewerkt worden met een leerling met een andere studierichting. De jury, afkomstig uit de branche, volgde de kandidaten drie dagen lang. Afgelopen zaterdag werd de einduitslag bekendgemaakt. Tip? redactie@pzc.nl Winst Het hele voetbalseizoen lang stapte hij met een brede grijns op maandagochtend het kantoor binnen. Zijn favoriete club PSV boekte immers de ene zege na de andere, stond fier aan kop én doet Europees nog mee. Na het zware verlies tegen Ajax had de Middelburger gisteren aanmerke lijk minder spatjes. Schichtig be woog hij zich over de werkvloer, vooral die collega uit Wol- phaartsdijk, een fervent Ajacied, ontwijkend. Toen ze elkaar toch tegen het lijf liepen, blikte de Aja cied alvast pijnlijk hoopvol voor uit naar de komende wedstrijd van PSV tegen NAC. „Geen pro bleem", hield de Middelburger zich groot. „Die wedstrijd win ik sowieso. Want mijn moeder komt uit Breda."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23