Annie Schilder krijgen ze niet onderuit PZC Dinsdag 20 maart 2007 1 5 Annie Schilder met Peter Smit aan wie ze haar levensverhaal vertelde. Het moest. Annie Schilder kón niet anders. „In de loop der jaren is er zo veel over me geschreven dat het tijd werd om mijn eigen verhaal naar buiten te brengen." In het boek: Anny en ik, blikt de oud BZN-zangeres terug op haar vertrek bij de band en haar gestrande relaties. door Jan Vriend foto Ella Tilgenkamp Had ze het allemaal nog maar wat harder gezegd, vertelt ze nu het boek klaar is. De verwijten van BZN na haar vertrek, de ellen de na twee stukgelopen relaties. Voor Annie Schilder waren er ge noeg noten te kraken. „Nu hoor ik dat ze allerlei onzin over me vertel len, omdat ik het naar buiten breng. Laat ze maar komen. Ik ben er klaar voor. Mij krijgen ze niet onderuit. Ik weet zeker dat dit de waarheid is." Bij Annie thuis. Een grote keuken tafel in haar huis in hartje Volen- dam. Een omgeving als het plaat jesboek van haar leven. Op de bank haar dochter Anja uit haar ge strande huwelijk, in de keuken haar zoontje Juan die ze met haar tweede relatie kreeg. Aan de wand een gouden plaat, als herinnering aan haar zangloopbaan. Haar leven biedt verhalen genoeg voor wel drie boeken, meent ze. Urenlang vertelde ze haar herinne ringen aan Peter Smit, vuttend journalist. Samen zaten ze dagen aan deze keukentafel om pratend ALLEMENSEN Zo goed als nieuw: Robbie Williams en schrijvend de ketting van haar leven aan elkaar te rijgen. Eerst dat artiestenleven maar. Dat roemruch te vertrek bij BZN. Wat zat er nou achter? „Het was totale uitput ting", vertelt Schilder. „Steeds weer optreden, werd me te veel. Toen Mou Amour zo'n hit werd, was de trein niet meer te stoppen. De mannen van de band wilden zo veel mogelijk het land in om van die roem te profiteren, maar ik deed liever een stapje terug, ze ker nadat ik moeder werd en jaren kampte met een postnatale depres sie. „Zakelijk was het natuurlijk stom om te stoppen, want we draaiden als een tierelier, maar ik kon het niet meer opbrengen. Toen mijn dochtertje twee was, zat ze vaker bij mijn zus dan bij mij. Ze begon mijn zus zelfs mama te noemen. Als je dat hoort, ga je als moeder van binnen een beetje dood." Toch had ze twijfels, bij haar af scheid van de band. Op de eerste avond waarop BZN met haar op volgster Carola op tv verscheen, glipte ze stilletjes de Vincentius- signaleerd in het party-circuit: actrice Lindsey Lohan (20), die inmiddels een dikke dertig da gen droog staat. In New York klampte ze zich wel stevig aan haar waterflesje vast, meldden bronnen aan de Britse krant The Sun. Van Britney Spears onder tussen nog geen opwekkend nieuws. Society Award voor vele catwalkshows Emilie Bouwman (63), directeur van modellen- en organisatiebu reau Favourite, krijgt volgende week voor haar hele carrière de oeuvreprijs van de Society Awards. De 63-jarige Bouwman introduceerde destijds de toen malige Robijn Fashion Award. kerk onder aan de Dijk binnen om daar een kaarsje voor de nieuwko mer te branden. „Zodra ik het pu bliek in die tv-studio enthousiast hoorde klappen bij de eerste no ten die Carola zong, wist ik dat het goed zat." Een applaus van opluch ting was het. „Want we hadden de afspraak dat ik terug zou komen als het écht niet zou lukken met Carola." Bijna tegelijk met de breuk op het podium, kwam de breuk thuis. Vanaf haar zeventiende was ze sa men geweest met jeugdliefde loep. Zij verdiende lekker met BZN, hij zette een keten van viskarren op. De benen bleken niet sterk genoeg om de weelde de dragen. Joep stap te van de vis in de drugs. Op het moment dat Annie met BZN in Turkije was voor een tv-special werd loep in Denemarken opge pakt met een partij verdovende middelen. Haar wereld stortte in. „Toen ik voor mezelf alles op een rijtje probeerde te zetten, drong tot me door dat er geen cent meer over was. Alles wat ik had ver diend, was weg." Waarmee Annie Daarnaast organiseerde ze in haar 40-jarige carrière honderen catwalkshows voor bijna alle Ne derlandse ontwerpers, onder wie Frank Covers, Max Heij- mans, Edgar Vos en Ronald Kolk. Brunei heeft nieuwe troonopvolger De troonopvolging in het olierij ke sultanaat Brunei Darassalam is ook in de tweede generatie vei liggesteld. Prinses Sarah (20), echtgenote van kroonprins Bil- lah, is bevallen van een zoon. Het prinsje komt te zijner tijd in aanmerking voor de troon, die dit jaar precies veertig jaar bezet wordt gehouden door grootva der sultan Hassanal Bolkiah. terug was bij af Zingen bood een uitweg. Niet alleen voor de geld zorgen, maar ook voor de on macht. „In die tijd heb ik wel negen psy chiaters gehad, maar ze konden niks met me. Ik kon me echt niet uiten. Ik merkte dat ik me weer be ter voelde als ik ging zingen." Haar terugkeer naar de zalen, stuitte echter op kritiek van haar oude BZN-collega's, vertelt ze. „Ze vroe gen zich af waarom ik het op dat moment als solozangeres opeens wél kon opbrengen. Ze kenden niet mijn hele verhaal." Haar sololoopbaan bracht haar in contact met een Spaanse disco theekeigenaar. Ze leerde hem ken nen toen ze voor optredens aan de Costa bivakkeerde. Samen kregen ze een zoontje. In 2004 vertrok ze naar Spanje, met haar kinderen. Voorgoed, dacht ze. Om vorig jaar toch weer met haar kroost naar haar geboor tedorp terug te keren. In het vertrouwde Volendam maakte ze met de oud BZN'ers Tol en Tol ook haar nieuwe cd. Dat Brunei telt 300.000 inwoners en deelt het eiland Borneo met In donesië en Maleisië. Angelina: sorry voor de schijnwerpers Zo ben je een anoniem weesje in Vietnam, zo ben je de zoon van twee Amerikaanse filmster ren. Dat kan hard aankomen. Ac trice Angelina Jolie (31), kersver se adoptiemoeder van een drieja rig weesje dat ze de naam Pax Thien meegaf- het eerste Latijn voor vrede, het tweede Vietna mees voor hemel - realiseert zich dat terdege. In een inter view met een Vietnamese krant maakte ze alvast excuses dat ze het mediacircus zijn leventje heeft binnengebracht, [olie arri schijfje wordt morgen (21 maart) tegelijk gelanceerd met haar boek. Een boek als reactie op de roddel bladen. „Mijn moeder zei: Meid, over jou schrijven ze meer dan over Elisabeth Taylor. Dan zei ik: Laat ze maar schrijven. Mijn ver haal komt nog wel een keer. Vóór ik vijftig ben, kom ik met een ei gen boek. Nu ben ik achtenveertig en is het zo ver." Op de omslag staat Annie voor de spiegel. De artiest kijkt naar de ge wone Annie. „Want eigenlijk is de zangeres die het publiek denkt te kennen een andere dan de Annie die ik thuis ben. Daarom schrijf ik de podium-Anny ook met een -y en de echte met -ie." Voor wie is het boek bedoeld? De zangeres: „Voor de mensen die al tijd hun mening hebben gegeven over mij, zonder de achtergronden te kennen." Annie Schilder en Peter C.J. Smit, Anny en ik. ISBN: 9049900359. Uit geverij TM Publishers. Prijs: 14,90. De gelijknamige cd verschijnt bij Pink Records. veerde gisteren in Hanoi om daar de visa voor Pax in orde te laten maken. Eenmaal terug in Amerika wil ze voorlopig thuis blijven om het ventje te laten wennen. Angelina Jolie foto ANP Hij staat te stralen op de foto's die afgelopen weekeinde werden gemaakt van Robbie Williams. Vers uit de afkickkliniek, zo goed als nieuw, lekker aan de rol in Los Angeles. Het heeft de zan ger kennelijk goed gedaan, zijn verblijf in 'rehab' in Arizona, waar hij werd behandeld wegens zijn verslaving aan medicijnen en slaapmiddelen. Ook weer ge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15