TUI fuseert met First Choice Blue Fox blijft voorlopig bestaan D7 r Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen China gaat concurrentie met Airbus en Boeing aan Chocoladefabriek heeft handen vol aan paaseitjes PZC Dinsdag 20 maart 2007 13 Samenwerkingsverband moet positie in Europa versterken. hannover - Het Duitse reiscon- cern TUI (onder meer bekend van Arke) gaat fuseren met het Britse touroperator First Choice Holi days. Voortaan gaan de beide be drijven verder onder de naam TUI Travel. De fusie versterkt de posi tie van TUI in Europa ten opzichte van zijn grote concurrent, Thomas Cook. De ongeveer 2500 werknemers van TUI Nederland zullen weinig merken van de fusie. „We werkten al samen met Go Best en Sunrise, twee merken van onze fusiepart ner", aldus een zegsvrouw van TUI Nederland. Volgens haar zul len de gevolgen van de fusie voor al te merken zijn in Groot-Brittan- nië. TUI AG maakte tegelijk met het fïi- sienieuws ook de jaarcijfers be kend. Op een omzet van 20,5 mil jard boekte het concern een verlies van 893,3 miljoen euro. Het ging met name slecht bij de divisies lucht- en scheepvaart (container vervoer). In december kondigde TUI AG nog aan dat het 3600 banen ging schrappen. In Nederland loopt al drie jaar een reorganisatie. TUI heeft daarbij geen duidelijk doel geformuleerd van de uiteindelijke personeelsterkte. „Als er banen verdwijnen, gebeurt dat door na tuurlijk verloop", aldus de zegs vrouw van TUI Nederland. TUI zal een meerderheidsbelang krijgen in de nieuw te vormen on derneming. De Duitsers worden ei genaar van 51 procent van de aan delen. Het is de tweede keer dit jaar dat een grote fusie wordt aan gekondigd in de reisbranche. Vorige maand werd bekend dat de Duitse reisorganisatie Thomas Cook en zijn Britse branchege noot My Travel gaan fuseren. PW Samengaan Britse First Choice en Duitse TUI moet flinke kostenver- lichting bieden. De gevolgen voor het personeelsbeleid zijn vooralsnog onduidelijk. waalre - Een miljoen kleine eitjes, zesduizend grote ei eren en meer dan duizend hazen. Chocolatiers Rudi en Ronald Vermeulen hebben de handen vol aan Pasen. In hun bonbonfabriekje in Waalre wordt momenteel koortsachtig gewerkt om alle paaschocolade op tijd bij banketbakkers en horeca te krijgen, leder jaar verwer ken de Vermeulens ongeveer 45 ton chocolade. foto Freekje Groenemans/GPD Textiel en modebranche moet kwakkelend it-bedrijf redden. vianen - Blue Fox blijft bestaan, ondanks een waarschuwing die het kwakkelende it-bedrijf giste ren gaf over een onzekere toe komst. „Er is geen enkele indicatie dat Blue Fox failliet gaat", zei de vorig jaar aangetreden topman Cees van Steijn. De onderneming moest wel met een waarschuwing komen, zei Van Steijn, omdat er voor heel 2007 nog geen financiering is geregeld. Dat is gepland, zo voegde de be stuursvoorzitter daaraan toe. Om de financiën weer op orde te krij gen, is hij een ingrijpende reorgani satie begonnen. Deze zou in april worden afgerond, maar er is meer tijd nodig. Blue Fox heeft een le ning bij Fortis tot juni van dit jaar. Blue Fox heeft een slecht jaar ach ter de rug. Zoals verwacht is afgelo pen jaar met verlies afgesloten. Het nettoresultaat was 6,6 miljoen euro negatief] tegenover een min van 1,5 miljoen euro in het jaar daarvoor. De omzet daalde van 52,4 miljoen euro naar 49,1 mil joen euro. Om de zaken weer op orde te krij gen, heeft Van Steijn onder meer het kantoor in Dordrecht gesloten en is hij begonnen met de ver koop van werkmaatschappijen. En kele tientallen mensen verloren hun baan. Pas na 2007 zal het be drijf ervan profiteren. Van Steijn heeft veel hoop geves tigd op de textiel- en mode-indus trie. De zwakke Europese textielin dustrie was afgelopen jaar nog een van de redenen voor het forse ver lies, maar in de Verenigde Staten ging het 'meer dan uitstekend'. De komende jaren verwacht Van Steijn 2 tot 2,5 miljoen euro per jaar uit te geven aan de mode. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel 0118-615151 www.donrisicobeheer.nl Brand betekent vaak het einde voor mkb'er den haac - Ondernemers in het Nederlandse midden- en kleinbe drijf zijn meestal onvoldoende ver zekerd tegen de gevolgen van brand. Daardoor betekent een gro te brand vaak het einde van het be drijf, zegt risico-adviseur Robert van Tongeren van verzekeraar Ach- rnea. Zestig procent van de mkb-bedrijven zou zijn bezit voor een te laag bedrag hebben gedekt. Kranten Hazewinkel en Friese Pers op tabloid groningen - Een groot deel van de huis-aan-huiskranten van Frie se Pers en Hazewinkel Pers gaat over op tabloidformaat, onder het gezamenlijke label Het Weekblad. Dat heeft de uitgever gisteren mee gedeeld. Drie van de 25 kranten die veranderen, verschijnen al en kele maanden in de nieuwe vorm geving en dat blijkt een succes. Me dio juni moeten ze allemaal op het nieuwe formaat zijn overgegaan. Fishes eerste volledig duurzame viswinkel amsterdam - Viswinkelketen Fis hes heeft als eerste detaillist in Eu ropa het milieukeurmerk MSC in de wacht gesleept. Het certificaat garandeert dat de verkochte vis af komstig is uit visgebieden die duurzaam beheerd worden. Het keurmerk Marine Stewardship Council (MSC) werd in 1997 inge voerd door het Wereld Natuur Fonds en Unilever. ANWB rectificeert test van navigatiesystemen amsterdam - De ANWB rectifi ceert de test van autonavigatiesys temen die verscheen in de laatste editie van De Kampioen. Er zijn fouten gemaakt bij het testen van de Garmin nüvi 360. Dat meldde de advocaat van Garmin Neder land gisteren. De Duitse onderne ming ziet nu af van het eerder aan gekondigde kort geding tegen de ANWB. De partijen kwamen giste ren een schikking overeen. Meer winst voor Leidse uitgeverij Brill leiden - De wetenschappelijke uit gever Brill heeft afgelopen jaar meer winst behaald. Ook de om zet steeg. Het beursgenoteerde be drijf uit Leiden liet gisteren weten voor dit jaar te rekenen op verdere groei. De nettowinst steeg afgelo pen jaar met 14 procent tot 2,6 mil joen euro bij een omzet van 25,6 miljoen euro. Voor dit jaar rekent Brill op 6 procent omzetstijging. Hooters opent eerste vestiging in Israël jeruzalem - De Amerikaanse res taurantketen Hooters, waar schaarsgeklede serveersters de gas ten bedienen, opent deze zomer zijn eerste vestiging in Israël. Het restaurant komt in Tel Aviv. De exacte plek is nog niet bekend, maar volgens franchisehouder Ofer Ahiraz blijft Hooters weg uit gebieden waar veel orthodoxe jo den wonen die er aanstoot aan kunnen nemen. peking - China wil een luchtvaart industrie opzetten die kan concur reren met het Europese Airbus en het Amerikaanse Boeing op de markt voor grote passagiersvlieg tuigen. De regering heeft daarvoor on langs toestemming gegeven, zo be richtten de staatsmedia gisteren. China heeft tot dusver alleen erva ring met de ontwikkeling en bouw van kleinere toestellen. Naar schatting duurt het nog ze ker tien jaar voor de eerste toestel len de fabriek verlaten. China vertrouwt op de eigen tech nologische kennis, maar zoekt ook internationale samenwerking. Airbus heeft al stappen gezet om voet aan de grond te krijgen in het land. Het bedrijf opent uiterlijk in 2009 een fabriek in de volksrepu bliek. Boeing zag tot dusver af van dergelijke plannen. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13