Politiek voorstander van beperkt loket Wachtgeld kost Sluis veel euro's Showband bij wielerklassieker Zilveren vrijwilligers Zonnebloem met goud beloond Rijkse Advocatenkantoor Kennedylaan 28 Telefoon 0114-319200 4567 CV Clinge Fax 0 1 I 4-3 I 4426 ahrijkse@zeelandnet.nl Z pzc Dinsdag 20 maart 2007 I 25 terneuzen - De één zorgt voor koffie, de ander legt trouw huisbezoeken af en de derde zet haar medische kennis en kunde vrijwillig in. Eén ding hebben ze gemeen: al 25 jaar lang zetten Lenie Visser (r), Riet Brouwer en Marianne Kaijser (I) zich in voor de Zonnebloem Terneuzen. Tijdens de jaarvergadering kregen ze een gouden speldje uitgereikt. Acht anderen kregen een zilveren speld: Ria Sandrini, Jannie de Feijter, Greet Vo gels, Lien Vermeire, Jos van Oorschot, Wil Kees oom en Chris van der Laan zijn allen 10 jaar ac tief bij de Zonnebloem foto Camile Schelstraete Ook schone stranden en verhuizing ouderen drukken op begroting. sluis - De wachtgelden voor gewe zen wethouders, de schoonste stranden van Nederland en voor zieningen voor ouderen wegen zwaar op de jaarrekening 2006 van de gemeente Sluis. Die sluit af met een tekort van mi nimaal 1,2 miljoen euro. Bijna een miljoen gaat naar pensioenen (535.211 euro) en wachtgelden voor oud-wethouders (450.200 euro). De 4,5 ton zitten in een fonds waar ex-wethouders de komende jaren van worden betaald. Door de verhuizing van de bewo ners van de Hooge Platen in Bres- kens is het budget voor woonvoor zieningen met twee ton overschre den. Bij de verhuizing van de be woners van De Burght in Oost burg wil het college daarom de ver goedingen aanpassen. Voor het we derom binnenhalen van de titel schoonste stranden van Neder land zijn de budgetten voor de strandexploitatie met 61.000 euro overschreden. Het college houdt er verder rekening mee dat een ton aan Europese subsidie voor het fail liet verklaarde Euregiotuinen-com- plex moet worden terugbetaald. Meerderheid fracties voor kortere opening loket Kloosterzande. door Raymond de Frel hulst - Het gemeenteloket in Kloosterzande krijgt nieuwe, be perkte openingstijden. Een meer derheid van de raadsfracties in Hulst is voorstander van een reduc tie van de openingstijden tot drie dagdelen per week. Dat bleek gisteravond tijdens de commissievergadering Algemeen Bestuurlijke Zaken. Het college van burgemeester en wethouders legde de raadscommissie vier op ties voor, maar gaf daarbij aan zelf het meest te voelen voor een open stelling op drie dagdelen. De PvdA (goed voor vijf zetels), Algemeen Belang (twee) en Groot Spreekuur voor Westdorpenaren westdorpe - Inwoners van West- dorpe die zich storen aan scheeflig gende stoeptegels of overlast ver oorzakende jongeren kunnen dins dag 27 maart hun hart luchten in café 't Oude Raedhuys aan de Graaf Jansdijk. Daar zitten vanaf 19.30 uur de leden van de dorps raad en wijkwethouder Adhemar van Waes klaar om klachten en wensen van burgers te noteren en zonodig actie te ondernemen. Hulst/Gemeenschappelijke Belan gen (twee) konden zich helemaal in dat standpunt vinden. Gevolg van deze variant is wel dat het lo ket in Hulst op dinsdagmiddag en woensdagochtend gesloten blijft. Progessief Hulst (drie) heeft het liefst een volledige openstelling in Hulst, maar sloot zich desondanks aan bij het collegevoorstel. Groot Hontenisse (drie) deed dat na eni ge aarzeling ook. Teruglopende bezoekersaantallen en oplopende verbouwingskosten dwingen de gemeente Hulst tot be zuinigingen. Bovendien komt ne gentig procent van alle aanvragen Een meerderheid van de politie ke fracties in Hulst is voorstan der van een beperkte openstel ling van het gemeenteloket in Kloosterzande. Wilde westen-markt bij Schutterij in Clinge clince - Het terrein van de schiet vereniging SV de Schutterij ademt zondag 1 april de sfeer van het wil de westen uit. Op die dag is er van 10.00 tot 17.00 een Western Trade op het terrein aan de Statenboom- weg. In de marktkraampjes zijn ty pische westemartikelen te koop zo als laarzen, hoeden en huiden. Ook worden er veel oude gebruiks artikelen uitgestald en is er een rommelmarkt. bij gemeentelijke diensten in het stadskantoor binnen, vooral om dat paspoorten en rijbewijzen sinds 1 januari in verband met ver scherpte veiligheidseisen in Hulst moeten worden afgehaald. Een be sluit van het college om het loket op donderdagavond te sluiten, werd vorige maand door de ge meenteraad teruggedraaid. Het CDA pleitte voor een volledige openstelling van volwaardige loket ten in zowel Hulst als Kloosterzan de. Dit in tegenstelling tot de VVD, die het loket liever helemaal tot het verleden laat behoren. „Oké, we hebben tijdens de herin deling beloftes gedaan over de openstelling, maar na een paar jaar moeten we ook conclusies dur ven trekken. Er is heel weinig aan loop, dus is het tijd om ermee te stoppen", zei L. Reijns. Vijfdaagse cursus 'Wie ben ik?' in Cadzand cadzand - Wie graag een beter zelfbeeld wil krijgen en inzicht wil hebben in zijn of haar relationele en persoonlijke mogelijkheden én moeilijkheden kan zich aanmel den voor de vijfdaagse cursus 'Wie ben ik?'. De cursus wordt gegeven in het Naropa Instituut in Cad zand en duurt van 28 april tot 2 mei. Het cursusgeld wordt bepaald naar draagkracht en varieert van 140 tot 395 euro. door Eugène Verstraeten sas van cent - Showband Sas van Gent is gevraagd om zondag 25 april in Roubaix te komen spelen bij de finish van de wielerklassie ker Parijs-Roubaix. Het korps vindt het een hele eer een groot sportevenement op te mogen luisteren. „Normaal gespro ken worden wij alleen gevraagd voor grote muzikale evenemen ten", zegt manager C. Goethals. „Dit was een grote verrassing, waar we gewoon geen nee op kon den zeggen." Het voorseizoen van Showband Sas van Gent zit zo goed als vol. De komende weken zijn er flink wat extra repetities om de show rond te hebben voor Koninginne dag. Maandag 30 april laat de show band haar show zien op het Kei zer Karelplein, 's avonds na de tra ditionele Sasse lampionnenop- tocht. De afgelopen maanden is ook hard gewerkt aan het rijklaar maken van de nieuwe vrachtwa gen. Dat was nodig omdat de aan hanger te klein werd voor het ver voer van alle spullen. MODESHOW Kaarten a 8,- zijn telefonisch te preserveren of verkrijgbaar in de winkel 28 MAART Modehuis Reiss vd Berghe Den Dullaert Aanvang 20.00 uur Tel. nr. 0114-312248

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 107