Clinge droomt over toekomst van dorp Blauwe zone is heel verwarrend Zomeractiviteiten Geen bewijs voor verband tussen vestiging automaten- en biljarthal 22 Dinsdag 20 maart 2007 PZCZ De Tuinstraat in Terneuzen. Bezoekers die hun auto hier parkeren zijn in overtreding als ze hun auto neerzetten op een plaats die niet is aangeduid als blauwe zone. foto Camiie Schelstraete Automobilisten vaak onbewust in overtreding. door Wout Bareman TERNEUZEN - De invoering van de blauwe zone in een deel van de Axelsestraat en enkele zijstraten in Terneuzen zorgt voor veel verwar ring. Bezoekers die hun auto in het verleden even parkeerden in bijvoorbeeld de Tuinstraat en dat nog steeds doen, zijn in overtre ding als ze hun auto neerzetten op een plaats die niet is aangeduid als blauwe zone. De gemeentelijke parkeerwachters steken bij die auto's nu nog een waarschuwingsbriefje onder de rui tenwisser, omdat de nieuwe regels nog maar pas zijn ingevoerd. Maar vanaf volgende maand riskeren de overtreders een boete van vijftig euro. Bezoekers van de winkels in de Axelsestraat zijn daarover absoluut niet te spreken, bleek gisteren en in het weekeinde. Eén van hen, het briefje in de hand: „Je wordt gewezen op het feit dat je daar, waar geen blauwe strepen staan en ook geen bord is te zien, hele maal niet mag parkeren. Maar dat De invoering van een blauwe zone in een gedeelte van de Axelsestraat en enkele zijstraten in Terneuzen lokt veel boze reacties uit. is toch onlogisch? Je zoekt toch eerst naar een plekje waar geen strepen staan?" Hij waarschuwt een oudere vrouw, die haar auto ook net fout parkeert en uiterst verbaasd rea geert. „Zijn ze een beetje gek ge worden op het stadhuis? Hier aan het begin van de straat staat hele maal geen bord en daar verderop staan een paar blauwe strepen. Nou, ik heb nog geen schijf, dus dan kan ik alleen terecht op deze plek, zonder strepen." Nee dus, ze is volgens het nieuwe Terneuzense parkeerregime in overtreding. Raadslid W. Broekhuysen (eigen lijst) is de afgelopen dagen verschil lende malen aangesproken over de kwestie. „Dit komt inderdaad wat vreemd over. De mensen snappen het niet en het is ook erg onlo gisch, zelfs al heeft de gemeente de regels wel uitgebreid bekendge maakt." Broekhuysen kaart de zaak tijdens de commissie Omge ving aan bij de verantwoordelijk wethouder. Een woordvoerster van de gemeen te gistermiddag: „Onze verkeers- deskundigen hebben de zaak nog even bekeken. Er staat, aan de an dere kant van de straat, wel dege lijk een bord. Waar je mag parke ren staan bovendien blauwe stre pen. Tja, de mensen moeten er kennelijk toch nog even aan wen nen. We wijzen er daarom in onze gemeenterubriek in het ZVA nog een keer op." Plannen worden 24 juni tijdens Droommarkt gepresenteerd. door Harold de Puysseleijr CLINGE - De inwoners van Clinge krijgen de komende maanden de kans mee te dromen hoe het dorp er in de toekomst uit moet komen te zien. Vijf teams werken daar on der leiding van een droomcoach op verschillende terreinen plan nen voor uit. Zo denkt de werkgroep Jeugd na over de aanleg van een Jongeren Ontmoetings Plaats (jop) in het dorp, en bedenkt de werkgroep Natuur Recreatie Toerisme Werkgelegenheid hoe mooie plek jes als de Witte Bergen of de Cling- se Bossen beter kunnen worden benut. Naast thema's die uiteraard niet mogen ontbreken (Verkeer en Vei ligheid, Wonen en Voorzienin gen) hebben eerdere brainstorm- Axel.nl trekt in jaar tijd 230.000 bezoekers axel - De website www.axel.nl is een succes. In een jaar tijd werd de site meer dan 230.000 keer beke ken. Op de website is nieuws te le zen over de stad, staat een activitei tenkalender en zijn foto's te bekij ken van evenementen in Axel. Ver der brengt de site informatie over de geschiedenis van Axel en staan er veel verwijzingen op naar sites en adressen van plaatselijke onder nemers en toeristische attracties. Paasworkshop in De Warande St.-Jansteen sint-jansteen - Jeanine Peeters geeft woensdag 28 maart vanaf 19.30 uur in gemeenschapscen trum De Warande te Sint-Jansteen een Paasworkshop creatief bloem schikken. Cursisten maken dan onder haar begeleiding een originele paas- schikking. Meer informatie bij Jeanine Peeters via 0114-362079 of 06 - 49802232. sessies opgeleverd dat er een apart thema is gewijd aan activiteiten, verenigingen en vrijwilligers. „We hebben in het dorp een feest commissie die jaarlijkse het sinter klaasfeest, de Koninginnedagvie ring en de wielerkoers organiseert. Veel inwoners van het dorp weten echter niet, dat deze commissie acute vrijwilligersnood heeft. Daar om was het voor ons heel belang rijk hier een apart thema van te maken", legt voorzitter Ellen Verst raten van de dorpsraad uit. De gedachte bestaat om met alle verenigingen in het dorp een vrij- willigerspool te vormen, waarin al le verenigingen samenwerken op het gebied van de organisatie van hun activiteiten. Zo kan de ene vereniging de andere helpen als Op initiatief van de dorpsraad in Clinge is een droomtraject ge start om plannen te maken hoe het dorp er in de toekomst uit zo moeten komen te zien. Kunstreis in herfst naar Barcelona terneuzen - Toonbeeld en de Kunstzinnige Vorming West-Zeeuws-Vlaanderen organise ren in de herfstvakantie een 8-daagse kunstreis naar Barcelona en omgeving. De groep strijkt neer in een hotel in Pineda da Mar, op 150 meter van het strand en 100 meter van het winkelcentrum. De vertrekdatum is 20 oktober 2007 vanaf Brussel. Aanmelden tot 1 april bij Toonbeeld, 0115 455950. Lentetocht langs de Cadzandse kuststrook cadzand - Wandelaars kunnen dinsdag 27 maart mooie wandelin gen door natuurgebieden langs de kust maken tijdens de vierde Cad zandse Lentetocht. Vertrekken, vanaf de parkeerplaats bij de radar toren, kan tussen 9.00 en 15.00 uur. Deelnemers, die voor 17.30 uur terug moeten zijn, kunnen kie zen uit verschillende afstanden van vier tot vijftien kilometer. die tijdens pieken een beroep moe ten doen op een grotere groep vrij willigers." De positie van de senioren in het dorp is ook een punt van aan dacht in het droomtraject, hoewel daar geen apart thema van is ge maakt. Er is voor gekozen ouderen deel te laten nemen in de verschil lende themagroepen om daar de visie van ouderen op dat thema in te kunnen brengen. Clingenaren die zich nog aan wil len sluiten bij een van de droom- teams, kunnen meer informatie over het droomtraject terugvinden op de website van de dorpsraad: www.clinge.eu. Ook kunnen ze con tact opnemen met dorpsraadvoor zitter Verstraten. De resultaten van de inspannin gen die de droomteams leveren, zijn op zondag 24 juni voor ieder een te bewonderen. Dan vindt in of bij gemeenschapscentrum Mal- pertuus in het dorp een Droom markt plaats. Lezing vrienden van Bruno Cröning in Hulst hulst - De Vriendenkring Bruno Gröning houdt woensdag 4 april een lezing over de leer van Grö ning in Hof van Vlaanderen aan de Vismarkt in Hulst. Gröning (1906-1959) gaf in simpele woor den de wetmatigheden van geeste lijke genezing door. De Vrienden kring wil aantonen dat de effecten van genezing langs de geestelijke weg medisch bewijsbaar zijn. De lezing begint om 19.00 uur. Thema-avond China van Abvakabo-FNV terneuzen - De Abvakabo-FNV af deling Zeeuws-Vlaanderen houdt donderdag 22 maart een the ma-avond over China. Spreker is de VRT-journalist van Chinese afkomst Ng Sauw Tjhoi. Hij gaat onder meer in op de eco nomische ontwikkeling in China en de rol van de vakbonden. De bijeenkomst in het Terneuzense FNV-kantoor begint om 19.30 uur. Discussie over afhaken bowlingcentrum bij skihal Terneuzen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er is geen correspon dentie waaruit blijkt dat de Chris- toffel Groep enkel een bowling en biljartcentrum bij het Leisure- centrum in Terneuzen wil bou wen in combinatie met een speel- automatenhal. Dat blijkt uit het antwoord van burgemeester en wethouders van Terneuzen op vragen van raadslid Cees Freeke (LCF). Eerder was van uit het college meegedeeld dat het bowling- en biljartcentrum was af gehaakt, omdat er geen automaten hal bij mocht. Daarbij werd er op gewezen dat de gemeenteraad in 2004 zelf heeft besloten dat er in Terneuzen geen speelhal bij mag komen. Directeur A. Loontjens van de Christoffel Groep meldde daarop verbaasd dat zijn bedrijf niet is af gehaakt, maar door projectontwik kelaar Beherman zonder overleg uit de plannen voor het Leisure- centrum is geschrapt. B en W zeg- B en W van Terneuzen kunnen niet staven dat de bouw van een bowling- en biljartcentrum bij het Leisurecentrum gekoppeld is aan een speelautomatenhal. gen nu dat in een gesprek met Loontjens wel duidelijk is gewor den dat een keuze voor minder vrije tijd en meer detailhandel voor de Christoffel Groep reden is alleen nog mee te doen als een speelautomatenhal wordt toege staan. Maar Loontjens laat weten nim mer - 'noch in gesprekken met uw college, noch in die met de project ontwikkelaar' - een koppeling te hebben gelegd tussen de bouw van een bowling- en biljartcen trum en vestiging van een speelau- tomatencasino. Freeke vraagt mor gen tijdens de vergadering van de commissie Omgeving, aanvang 19.30 uur, weer om opheldering. Axel houdt traditie van heemkundig centrum hoog met activiteiten. door Conny van Gremberghe axel - Het streekmuseum, de wa tertoren en de molen zijn in Axel al jaren de centra voor kunstuitoe feningen, regionale cultuur en heemkunde. Ook dit jaar pakken de drie voorzieningen, aange stuurd door de bestuurscommissie van het streekmuseum Gemeente Terneuzen, uit met een keur aan evenementen. Het seizoen van de drie centra begint op 4 april. Dan gaat in het streekmuseum Het Land van Axel een fototentoonstel ling in première over 100 jaar Axel. Het aangeleverde unieke materiaal is afkomstig uit het depot van het museum en van derden. De exposi tie loopt tot en met 2 juni. Verder is in het museum het komend sei zoen mozaïekwerk van Will de Vries uit Vogelwaarde te zien, quil ten van de groep Groede/ Oost burg, keramiek van Vera Schlei- bach uit Sint-Jansteen en een ten toonstelling over Zeeuwse streekre cepten. De laatste expo is gekoppeld aan de Zeeuwse boekenweek in oktober/november. Het museum is geopend van woensdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 12.30 tot 16.30 uur. In de uit 1936 daterende water toren is van 25 april tot en met 26 mei een Belgische tentoonstelling te zien over het leven van de vleer-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 104