Zeeland Kritiek op ontwikkelaars Bengalees moet cel in voor mensensmokkel ZEEUWS-VLAANDEREN Visserijmuseum verraadt alle geheimen van de Schelde Politie wil meer drugsinvallen EiKBH Studio Sanérie Van houten tobben naar snelwasmachine Herman Brusselmans te gast in Middelburg Dinsdag 20 maart 2007 Tip? redtern@pzc.nl BRESKENS - Vrijwilligers werken hard aan de inrichting van het Visserijmuseum in Breskens. De officiële opening van het museum is pas half april, maar zaterdag 31 maart moeten de 'patrijspoorten' al open voor de echte nieuwsgierigen. Die kun nen dit jaar veel nieuws zien én beleven: 845 opgezette vogels in de Tijs Verschoorzaal, een expositie rond visserij ten tijde van De Ruyter en het Schelde-informatiecentrum. In dat cen trum zijn onder meer de scheepvaartbewegingen en de natuur in, op en om de Schelde te volgen, foto Camile Schelstraete Sluise gemeenteraad volgens raadslid Loonen monddood gemaakt. door Frank van Cooten sluis - De gemeente Sluis is door de zwakke financiële postitie en de wens om meer inwoners aan te trekken een gewillig slachtoffer van grote projectontwikkelaars. De gemeenteraad krijgt amper de gelegenheid kritische vragen te stel len over de prachtige prognoses die projectontwikkelaars de ge meente voorhouden. „We worden monddood ge maakt", zegt raadslid Peter Loo nen van coalitiepartij Helder Zeeuws. „Kleine ondernemers krij gen nauwelijks kans in de recreatie ve ontwikkeling van onze kust. Het zijn de grote projectontwikke laars die de krenten uit de pap pik ken. Kreten over miljoenen euro's aan economische effecten als voor deel voor de regio creëren verlek kerde blikken bij de overheden. In- fopresentaties voor bevolking en gemeenteraadsleden lijken op hap penings met een hoog indoctrina tiegehalte. Zorg dat er zo weinig mogelijk vragen worden gesteld en herhaal zo veel mogelijk de cijfers met hooggespannen economische verwachtingen." Loonen reageert op uitlatingen van landbouwvoorman Rinco de Koeijer die zich vorige week af vroeg waarom raadsleden niet kri tisch zijn over de pognoses over natuur- en recreatieproject Water- dunen bij Breskens. Diverse onder zoeken spreken over 150 arbeids plaatsen en vele miljoenen euro's aan inkomsten. „Tijdens een werkconferentie op 7 maart werd vragen stellen als dom en vervelend ervaren. Ik voel me De gemeente Sluis loopt te veel aan het handje van grote project ontwikkelaars. De raad mag geen kritische vragen stellen. als raadslid niet serieus genomen. Dit is geen incident, maar teke nend voor de wijze waarop tegen raadsleden wordt aangekeken. Het gaat niet alleen over Waterdunen. Een goede inhoudelijke discussie is niet mogelijk." De mening van Peter Loonen wordt door andere raadsleden ge deeld. „We lopen inderdaad te veel aan het handje van ontwikkelaars", zegt Robert Evers (PvdA). „Zo stoor ik me eraan dat in Aarden burg geen nieuwe huizen worden gebouwd, omdat er geen interesse van ontwikkelaars is. Dat moet je als gemeente zelf sturen." terneuzen - Een 31-jarige man uit Bangladesh is in hoger beroep voor mensensmokkel veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden. De straf van het Haagse gerechts hof is gelijk aan het eerdere vonnis van de rechtbank in Middelburg. De man is op 4 januari vorig jaar aangehouden toen hij met zes landgenoten in het bezit van valse zeepaspoorten naar Nederland terneuzen - De politie verwacht in Terneuzen 100 invallen per jaar te doen in hennepkwekerijen. Dat blijkt uit de Evaluatie jaarverslag handhaving 2006 bouwen en wo nen Terneuzen. Als de politie 100 keer per jaar invalt is dit van grote invloed op de werkdruk binnen de afdeling bouwen en wonen. Het kost 1200 extra werkuren. kwam. De mannen zeiden dat zij zeelieden waren, die in Terneuzen aan boord van het schip de Onder neming zouden gaan. De rederij kreeg argwaan, omdat de Onderneming een binnenvaart schip is en waarschuwde de poli tie. De zes 'zeelieden' zijn uitgewezen. De 3t-jarige man, die een verblijfs status heeft aangevraagd, zit sinds 4 januari vorig jaar in detentie. Tip? redactie@pzc.nl Winst Het hele voetbalseizoen lang stapte hij met een brede grijns op maandagochtend het kantoor binnen. Zijn favoriete club PSV boekte immers de ene zege na de andere. Na het zware verlies tegen Ajax had de Middelburger gisteren minder spatjes. Schichtig be woog hij zich over de werkvloer, vooral die collega uit Wol- phaartsdijk, een fervent Ajacied, ontwijkend. Toen ze elkaar toch tegen het lijf liepen, blikte de Aja cied alvast pijnlijk hoopvol voor uit naar de komende wedstrijd van PSV tegen NAC. „Geen probleem", hield de Mid delburger zich groot. „Die wed strijd win ik sowieso. Want mijn moeder komt uit Bre da." Figuurcorrectie- en af slankcenter Wegens het succes van onze Studio breiden wij het aantal openingsuren uit. Dankzij onze infraroodtechnologie kunt u snel afslanken en de huid verstevigen. U krijgt van ons bij het afsluiten van een advieskuur: 3 BEHANDELINGEN 6RATIS Deze aanbieding is geldig van 5-3-07 t/m 6-4-07 Openingstijden: (vanaf 1-3-2007) Ma. en do. 9.00-12.00 en 17.00-21.00 uur Di, wo en vr 9.00-15.00 uur Tel.: 0118 - 59 40 98 Fort den Haakweg 15 A, Vrouwenpolder info: www.studiosanerie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 103