SKRAS.NL Leider Front National Le Pen probeert het nog een keer Patstelling ontslagrecht bedreigt top Schitterend SPREEWALD waarom zou je verder zoeken Voordelig SAUERLAIUD BOTTROP Aankomstdata: vrijwel iedere maandag en vrijdag van 26/3 t/m 26/10 U verblijft in het 4-sterren Hotel Mercure Lüdenscheid. Dit hotel ligt aan de rand van het stadspark en beschikt over o.a. een restaurant, bars, overdekt zwembad met jetstream, sauna, parkeergelegenheid (gratis), solarium en massage (tegen betaling).Door de gunstige ligging van het hotel, kunt u talrijke uitstapjes maken in de mooie omgeving. Wat dacht u van het 700 jaar oude vestingstadje Attendorn, waar u de beroemde druipsteengrotten de Attahöhle, kunt bekijken. Of wat dacht u van de plaats Kassei, met het Schloss Wilhelmshöhe. Neem ook zeker een kijkje in Arolsen. Ook zeker een bezoek waard is Altena, met de beroemde burcht die in de 12e eeuw door graaf Von Berg werd gebouwd. Reisnummer AUTO 73.609, zie www.kras.nl/73609 Aankomstdata: vrijwel iedere maandag en vrijdag van 26/3 t/m 19/10 U verblijft in het 4-sterren Courtyard by Marriott. Dit hotel ligt op loopafstand van o.a. Alpincenter Bottrop en Movie Park Germany. Het hotel beschikt over o.a. receptie, restaurant, cocktaillounge en gratis gebruik van fitness en sauna. In en rondom Bottrop kunt u talrijke uit stapjes maken. Denkt u eens aan Oberhausen, met het grootste winkelcentrum van Europa: CentrO. Ook een bezoek waard is Düsseldorf. In deze winkelstad bij uitstek kunt u heerlijk shoppen op o.a. de sjieke Königsallee en de Berliner Allee. In deze stad vindt u bovendien vele monumenten, zoals de prachtige Lamberturkirche.Wilt u een gezellig dagje uit? Ga dan naar Movie Park Germany, met wervelende shows en meer dan 40 attracties! Reisnummer AUTO 17.799, zie www.kras.nl/17799 4-/5-/8-daagse autoreis Duitsland Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 2/4 t/m 26/10 U verblijft in het luxe 4-sterren Sorat Hotel Cottbus. Het hotel ligt in het oude stadscentrum van Cottbus. U verblijft in het hotel op basis van logies en ontbijtbuffet. Het hotel beschikt over o.a. sfeervol restaurant, bar, terras, sauna en fitnessruimte. Op ongeveer een uurtje rijden van Berlijn, aan de oevers van de Spree, ligt het mooie Cottbus. De stad is een mengelmoes van barokke gebouwen, uitgestrekte parken en indrukwekkende kerken. Flaneert u ook eens over de promenades en geniet van een drankje op één van de vele terrasjes op de Altmarkt. De omgeving leent zich uitstekend voor het maken van diverse uitstapjes. Wat dacht u bij voorbeeld van een heerlijke wandel- of fietstocht door het uitgestrekte Spreewald. Reisnummer AUTO 26.085, zie www.kras.nl/26085 PZC Maandag 19 maart 2007 9 Impasse tussen bonden en werkgevers over soepele ontslagregels. door James McConigal DEN HAAG - Het conflict tussen werkgevers- en werknemersorgani saties over het ontslagrecht be dreigt de werkgelegenheidstop die het kabinet dit voorjaar wil organi seren. De voorbereiding van deze 'participatietop' verloopt zeer moeizaam, bevestigen betrokke nen. Werkgevers en vakbonden staan nog altijd onwrikbaar tegen over elkaar inzake versoepeling van de ontslagregels. Dit voorjaar wil Balkenende-4 met werkgevers en werknemers harde en vergaande afspraken ma ken over scholing en werkgelegen heid. Bij het oplossen van de pro blemen in het onderwijs en op de arbeidsmarkt is de hulp van bon den en werkgevers bittere nood zaak, weet minister Donner van Sociale Zaken. De werkgevers lij ken echter alleen bereid tot conces sies als het ontslagrecht versoepeld wordt. De bonden hebben dat on derwerp op hun beurt taboe ver klaard. Donner heeft de afgelopen weken informele gesprekken gevoerd met alle betrokken organisaties om te zien hoe de vlag er precies bij hangt. Volgens ingewijden heeft hij zelf nog geen suggestie gedaan om de impasse te doorbreken. Ook SER-voorzitter Alexander Rin- nooy Kan is enkele malen op het ministerie geweest, om over even tuele bemiddeling te spreken. In kringen van de onafhankelijke Kroonleden van de Sociaal-Econo mische Raad (SER) viel in het weekeinde te beluisteren dat werk gevers een heel goed en dus duur pakket op tafel moeten leggen, wil de vakbeweging inschikkelijk wor den op het punt van het ontslag recht. „Daar kan dus geen sprake van zijn", zegt een werkgeversvoor man in een eerste reactie. In de vakbeweging houdt men er inmid dels rekening mee dat de participa tietop stuk loopt op het conflict. Voor het kabinet staat er veel op het spel. Een geslaagde top zou niet alleen oplossingen kunnen bieden voor belangrijke maatschap pelijke problemen, maar ook dui delijk maken dat het kabinet een succesvolle dialoog met de samen leving voert. Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 2/4 t/m 22/10 U verblijft in het 4-sterren Abacus Tierpark. Dit hotel ligt in de wijk Friedrichsfelde, direct tegenover het Tierpark. Vanaf het metrostation schuin tegenover het hotel bent u in circa 25 minuten in hartje stad. Het hotel beschikt over o.a. lift, restaurant, bistro en bar. U verblijft in het hotel op basis van logies en ontbijtbuffet. Berlijn heeft enorm veel te bieden. Wat dacht u bij voorbeeld van de Rijksdag, de Brandenburger Tor en de Berliner Dom. U kunt heerlijk shop pen in het grote warenhuis KaDeWe, of aan de Kurfürstendamm, waar vele exclusieve win kels gevestigd zijn.'s Avonds is het prima vertoeven in de Oranienburgerstrasse. In deze brui sende wijk, vindt u vele uitstekende restaurants en gezellige bars. Reisnummer AUTO 26.086, zie www.kras.nl/26086 boek online of bel 0900 - 9697 Presidentskandidaat voor extreem-rechts Frankrijk heeft hoop. door onze correspondent Olivier van Beemen LA-TRINITÉ-SUR-MER - „Hier was ik getuige van de vooruitgang. Ik her inner me dat ik mijn huiswerk maakte bij een petroleumlamp en dat wij water haalden met em mers. Later kregen wij elektriciteit en stromend water", zegt de Fran se presidentskandidaat Jean-Marie Le Pen (78), de leider van het rechts-extremistische Front Natio nal, in de woonkamer van zijn ouderlijk huis in het Bretonse kust- plaatsje La-Trinité-sur-Mer. De vooruitgang is volgens Le Pen tot stilstand gekomen en dat wil hij veranderen. Nu hij verzekerd is van zijn vijfde deelname aan de presidentsverkiezing heeft hij de pers uitgenodigd. „Het is belang rijk dat het Franse volk weet waar hun kandidaat vandaan komt. De glorie in de toekomst wordt be paald door het verleden." Het is een oud huis, met witte mu ren en blauwe luiken. Ruim, maat niet overdreven groot. „Toen ik ja ren geleden op tv hoorde over een groot Algerijns gezin dat bij aan komst in Frankrijk slechts een vier kamerwoning kreeg toegewezen, vroeg ik me af of dat zo schandalig was als beweerd werd." Na zijn onverwachte deelname aan de beslissende tweede ronde bij de presidentsverkiezing van 2002, waarin hij verloor van Jac ques Chirac, rekent Le Pen nu op een goed resultaat. In de peilingen staat hij op zo'n 13 procent, ver achter Nicolas Sarkozy, Ségolène Royal en Francois Bayrou. Die sco ren elk ongeveer 25 procent. „De peilers hebben zich wel vaker ver gist", meent Le Pen. Hij heeft twee bureaus aangeklaagd, omdat hij 'De glorie in de toekomst wordt bepaald door het verleden' denkt dat zij zijn aanhang bewust laag inschatten om zijn kansen bij voorbaat te verkleinen. Le Pen is bezig aan een charmeof fensief waarin hij zijn menselijke kant laat zien en zijn regionale wortels benadrukt. Hij serveert glas cider en laat een stemmig cel lomuziekje klinken. Voor de pers is er een lunch in een visrestau rant. „De diabolisering is voorbij", zegt een tv-verslaggever. „Le Pen is de afgelopen vijf jaar meer veranderd dan in de tiental len jaren daarvoor", stelt zijn doch ter Marine le Pen (38). Volgens ve len is zij de gedoodverfde opvolg ster van haar vader. „Ik zie op straat hoe populair hij is. Die in drukken zijn betrouwbaarder dan de peilingen." Haar vader mag dan de indruk geven dat er nu ook een 'light-versie' van hem bestaat, toch heeft hij nog steeds dezelfde stok paardjes. Immigranten zijn verant woordelijk voor bijna alle proble men en dus moeten de grenzen dicht. Fransen moeten bij werk en sociale voorzieningen de voorkeur krijgen boven buitenlanders. De EU moet een los samenwerkings verband van landen worden. Frankrijk moet uit de Navo, de doodstraf moet weer ingevoerd worden en de dubbele nationali teit dient te verdwijnen. „Zeker bij regeringsleden." Le Pen is het op dat laatste punt eens met Geert Wilders. „Het is me opgevallen dat Nederland van een van de tolerant- ste immigratielanden in Europa is veranderd in een van de streng ste", concludeert Le Pen tevreden. De Franse presidentskandidaat Jean-Marie le Pen bij zijn geboortehuis in het Bretonse kustplaatsje La-Trini té-sur-Mer. Rechts zijn dochter Marine, geheel links zijn vrouw Jany. foto Olivier van Beemen/GPD 3-/4-/5-/8-daagse autoreis Duitsland 4-sterren hotel in prachtstreek' Absolute prijskraker! vanaf 2-/3-/4-/5-daagse autoreis Duitsland Zéér centraal gelegen TOPhotel! 'Waanzinnig geprijsd! vanaf Voor nog meer autovakanties Duitsland zie kras.nl! IMoord- Duitsland vanaf 4-/5-daagse autoreis Duitsland Ontdek deze bruisende metropool! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9