Sport Bittere uitsmijter in brasserie Lesley Kerkhove grijpt titel in nationale tennisfinale Daniel Sanchez is duur, maar wil zo naar Goes Delta-biljarters keurig op koers PZC Maandag 19 maart 2007 41 Het Coese biljartpubliek nam gistermiddag afscheid van de sfeervolle arena van Brasserie Ockenburgh. Vader Joop Nicodem, zoon Raymond en de beide echtgenotes werden door de spelers van Delta/Frans Bevers in het zonnetje gezet. De topspelers Roland Forthomme en Torbjörn Blomdahl (foto) gingen op de laatste speeldag in de arena van start voor een volle zaal. foto Dirk-Jan Cjeltema bakel - Het spelpeil lag niet al te hoog bij het tweede team van Del- ta in de uitwedstrijd tegen Zw'82/ Tonny Freriks. De 6-2-overwin- ning voor de Goese biljarters telde wel mee in de strijd om de titel en de beoogde promotie naar de ere klasse. De leiding in poule 1 van de eerste divisie driebanden blijft daardoor in handen van Delta/Ockenburgh. Voor de pauze viel er aan Goese kant weinig te genieten. Richard de Bruin verloor in een matige par tij van Wiljan van den Heuvel en op de andere tafel was Kees Wit- tens hevig op zoek was naar de vorm. De partij vergde 68 beurten, maar tegenstander Jan Roelofs bak te er nog minder, zodat de punten voor Wittens waren. Na de pauze zorgden Ronny Daniels en Martin Spoormans ervoor dat de winst niet in gevaar kwam. Spoormans versloeg landgenoot Leon Smol ders, Daniëls vonniste over René Deriks. De voorsprong op de num mer twee, Snellen Recycling, bleef gehandhaafd waardoor de onder linge confrontatie' op 1 april zijn spanning behoudt. Driebanders van Delta maken slechte beurt op afscheidsparty: 0-8. door Frits Bakker goes - Het voorproefje smaakte de driebanders van Delta/Frans Be vers nogal bitter. Met de play-offs voor de eredivisie in zicht werd gis termiddag in Goes een morele tik uitgedeeld door het team dat op weg lijkt naar een nieuwe landsti tel. Delta moest diep buigen voor Van Wanrooij: 0-8. De uitsmijter in de Brasserie, waar Roland Forthomme, lean Paul de Bruijn, Peter de Backer en Henk Habraken voor het laatst waren te bewonderen, was gestart in een vrolijk decor, maar eindigde in ge paste stilte. Zonder mededogen werden de Goesenaars weggetikt uit de zaal waar ze zo veel succes sen hebben gevierd. Toen de zaal langzaam leegliep, sneerde Ton Smilde, teamleider van de winnen de ploeg: „Het lijkt wel een slechte voetbalwedstrijd waar iedereen ver voor het einde wegloopt uit het stadion." Zo was het ook in de eenzijdige ontmoeting tussen twee virtuele grootheden, lean Paul de Bruijn sneuvelde nog met eer in zijn par tij tegen de Spanjaard Daniel San chez. „Het was tenminste een hoogstaande wedstrijd", keek De Bruijn er op terug. De Hulstenaar stond de hele partij achter, liep in tot 32-32, maar werd in die beslis sende fase gesloopt door een serie van tien van zijn tegenstander (50-46 in 26). Torbjörn Blomdahl komt nog al tijd met revanchegevoelens naar Goes, omdat hij er ooit van het bil jart werd gevaagd door Forthom me. Van zo'n stunt was nu geen sprake. De Zweed, die na dit jaar vertrekt bij zijn team, had een ge vleugelde start (26-9 na een serie van twaalf) en hield zijn riante voorsprong tot de eindstreep vast: 50-33 in 28 beurten, lean van Erp, bezig aan een vlekke loze tweede helft van de competi tie, ging er ook al als een haas van door tegen de tot voor kort onver slaanbaar gewaande Peter de Backer (50-35 in 34). En Clemie van Wanrooij, sponsor en speler van het beste team ooit in de eredi visie, gaf na de pauze biljartles aan Henk Habraken: 50-39 in 29. Het moreel van de Goese biljarters liep een deuk op, die zelfs de slo pershamer in de brasserie er niet zal uitslaan. Waar het in Heeswijk, in het hol van de leeuw, destijds nog sensationeel 6-2 werd voor Delta/Frans Bevers, waren de rol len nu meer dan omgedraaid. „Ik denk niet dat het doorwerkt, maar gevoelig is het natuurlijk wel", gaf Peter de Backer toe. Het kampioenschap van de eredivi sie, dat in de play-offs met de vier hoogst geëindigde teams wordt be twist, kan dan ook bijna niet ont snappen aan het team dat na dit seizoen ophoudt te bestaan. Torb jörn Blomdahl heeft zijn vertrek al aangekondigd, Daniel Sanchez zal vrijwel zeker volgen en Clemie van Wanrooij stopt met biljarten. „Er wordt nog gezocht naar een sponsor die het team kan redden", verzekerde Ton Smilde, die wed strijdleider is van de worldcup in Sluiskil, teamleider van Van Wan rooij, maar voor zijn werk bij de luchtmacht naar Amerika gaat ver huizen. Delta/Frans Bevers is na het pijnlij- ke verlies van gisteren nog niet he lemaal zeker van de play-offs. Het team heeft in de resterende wed strijden nog één zege nodig. [T* De biljarters van Delta/Frans Be- vers gingen in de laatste wed strijd in brasserie Ockenburgh met 0-8 voor de bijl tegen lands kampioen Van Wanrooij. Vijftienjarige speelster uit Zierikzee verliest alleen set in finale. door Sven Bakker rotterdam - Lesley Kerkhove heeft in Rotterdam de nationale ti tel tennis bij de meisjes tot en met zestien jaar veroverd. De vijftienja rige Zierikzeese liep op Roger Fe- derer-achtige wijze door het sche ma heen en verloor alleen in de fi nale een set. Bij thuiskomst in Zierikzee was Le sley Kerkhove verheugd, maar kon ze het nog niet geheel bevatten. „Het gevoel van Nederlands kam pioen zijn zit er langzaam aan te komen." Kerkhove won al haar partijen tot in de eindstrijd eenvoudig in straight sets, maar verloor in de fi nale tegen Kiki Bertens het eerste bedrijf in een tiebreak. Dezelfde Bertens die in de halve eindstrijd de Kapelse Angelique van der Meet de baas was. „Tot 6-6 won nen we beiden al onze servicega mes. In de tiebreak kwam ik ver volgens 6-1 achter te staan, maar werd het toch nog 6-6, 7-7 en 8-8. Uiteindelijk verloor ik de tiebreak met 10-8." Kerkhove liet zich echter niet van de wijs brengen en kwam in de tweede en derde set terug met 6-3 en 6-1. „Ik vind het super om de Nederlandse titel te pakken in m'n eigen trainingshal van Victoria. Waar anderen eerst nog even aan de banen moesten wennen, voel de ik me helemaal thuis hier. Hoe wel ik in de finale mijn enige set verloor, stond ik wel goed te spe len." De Nederlandse kampioene Lesley Kerkhove. foto Marijke Folkertsma probeert volgende week bij de cate gorie tot en met achttien jaar haar tweede titel te pakken. „Maar eerst ga ik deze titel vieren. Vanavond gaan we met z'n allen uit eten." Biljarttoppers hengelen naar transfer met de play-offs op komst. door Frits Bakker goes - Het ene gerucht volgde het andere op in de Goese biljartare na. Daniel Sanchez gezien in ge sprek met Raymond Nicodem? En waar speelt Torbjörn Blomdahl volgend jaar als de heersende landskampioen Van Wanrooij van het toneel verdwijnt? Jan Kikken, de Limburgse teamlei der van Delta/FransBevers volgde de bewegingen met een stijgende belangstelling, „ja, ik weet dat San chez zo naar Goes wil." De Spanjaard heeft ook aanbiedin gen uit andere landen. „Ik wil vol gend jaar wat minder naar Neder land komen, omdat het heen en weer reizen te zwaar wordt", ver telde hij. Toch staat Sanchez open voor een aanbod. „Het moet al leen wel een team zijn met ambi ties en waar ik me thuisvoel." jan Kikken kijkt al verder dan de play-offs, waarvan de halve finales op dinsdag 24 en woensdag 25 april worden gespeeld. Delta treft waarschijnlijk Crystal Kelly in die halve eindstrijd. „Winnen we die partij, dan zijn we niet alleen fina list, maar hebben we ook al een ticket voor de Europacup. En dan zou het wel eens kunnen dat we naar versterking op zoek gaan." Want Kikken heeft geen zin om af te gaan in Europa. „Ik weet nog niet of Forthomme en De Backer wel voor ons kunnen spelen. Die hebben verplichtingen in het bui tenland. En ik wil garanties. Ik, heb er geen zin in om Europees te spelen met een team waarin we twee invallers moeten opstellen. Dan ga ik Frans Bevers vragen om - nog een topper te strikken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43