Sport Hekhuis en Van Rij leiden halverwege PZC Minder deelnemers maar veel toeschouwers ST. LAURENS BEZORGERS GEZOCHT IN WPZC Maandag 19 maart 2007 39- Duo speelt remise tegen elkaar op Zeeuws schaakkampioenschap. door Roeland Alders AXEL - De eerste vier ronden van het Zeeuws kampioenschap scha ken heeft twee koplopers opgele verd. Gert van Rij, spelend voor Het Witte Paard, en Jeroen Hek huis van Souburg hebben beiden drieënhalve punt. Het is voor het eerst dat het Zeeuws kampioenschap over twee weekenden gespeeld wordt. Dit om de deelname te verbeteren ten opzichte van de afgelopen edities. Met slechts zeventien deelnemers valt de deelname echter flink te gen. Hekhuis had het de eerste ronde zwaar met Middelburger Alex Jonkheer. Toch sloot hij af met een overwinning. De tweede en derde ronde ging het beter. Eerst moest Michael Wise er aan gelo ven, waarna hij gisteren Peter Ka lisvaart van Landau uit Axel een nederlaag toediende. Medekoploper Van Rij had de eer ste ronde geen moeite met de Axel- se Ingeborg Jansen. De tweede ron de was voor de HWP'er tegen Goe- senaar Rien de Bock ook geen pro bleem. In de derde ronde speelde Van Rij tegen favoriet Joey Gro- chal uit Goes. In een scherpe Fran se partij leek Van Rij de zaakjes op orde te hebben. Grochal, die de tweede ronde al een halfje moest inleveren bij Roeland Alders, kon niet voorkomen dat Van Rij er met de winst vandoor ging. De vierde ronde ging om de kop positie. Hekhuis trok ten aanval op de verdedigende linies van Van Rij. Van Rij wankelde gedurende de partij, maar had geluk dat Hek huis een foutje maakte. Van Rij kwam weg met remise. Door dat resultaat staan beide he ren gedeeld aan de leiding. Het tweetal wordt gevolgd door Roe land Alders, clubgenoot van Hek huis. Opvallend is de goede prestatie van Rien de Böck. Met tweeënhal ve punt staat de jeugdspeler keurig in de middenmoot. De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wei een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC. een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebiibaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 Küïdkiaat-bezorgets dienw zich bij aanmelding 'e identificeren. Indien van toepassing moet een teiveiksreflingsvergunning worden overlegd. Veel jeugdigde karters tijdens Open Zeeuws Kampioenschap. door Jasper Harthoorn MIDDELBURG - Er was afgelopen weekeinde genoeg te genieten op het kartcentrum in Middelburg tij dens het Zeeuws Kampioenschap. Vooral de junioren maakten er een spannende wedstrijd van. In de finalemanche bleef Dimitri Sch- nitzler concurrent Ruben Boutens voor, maar een mindere kwalifica tie gooide roet in het eten. Daarin eindigde Schnitzler niet alleen ach ter Boutens, maar bleef ook Mitchel Verburg hem voor. De coureurs gaven elkaar in het verdere verloop van het toernooi weinig toe, waardoor de kwalifica tie achteraf de scherprechter bleek te zijn. Boutens nam daarmee re vanche voor vorig jaar, toen hij Schnitzler nog voor moest laten gaan. Verburg kon het de beide concurrenten alleen in de kwalifi catie moeilijk maken en eindigde op gepaste afstand op de derde plaats. In de vedergewichtklasse bij de se nioren was Ivo van Egmond opper machtig. De Brabander won de kwalificatie, de eerste en de twee de manche en de finale. Ramon Kuipers eindigde op de tweede plaats, voor Jan Willem Epker. Renato de Visser bleef in de mid- dengewichtklasse verrassend zijn Brabantse tegenstanders voor. In de kwalificatie eindigde hij achter Willy Krijnen, maar in de man ches bleef hij ongeslagen. In de mammoetklasse was Leroy Wehmuller onklopbaar. Hij werd in alle wedstrijden gevolgd door Jo ris Beije, die iedere keer op de tweede plaats eindigde. David de LoofT kwam niet verder dan vier- derde plaatsen. Joery Bakker won met overmacht de kidsklasse. Lorenzo Stolk en Wouter van Heusden completeer de het podium. Wedstrijdleider Jan Willem de Coninck was blij met de nieuwe aanwas in deze ca tegorie. „Vorig jaar deden er nog maar vijf jongens mee, nu zitten we al op negen. Het is mooi dat we meer nieuw bloed in de sport kunnen verwelkomen." Het kampioenschap werd gisteren goed bezocht. Er kwamen tegen de 250 bezoekers op het evene ment af Ondanks het grote aantal jeugdige deelnemers stak het to taalaantal van 49 schril af met de 64 aanmeldingen van vorig jaar. Toch wilde De Coninck niet spre ken van een gedevalueerd toer nooi. „We hadden te maken met wat afmeldingen van vaste deelne mers. Dat was jammer, maar het niveau was niet minder dan vorig jaar. Het is juist mooi dat we zo veel nieuwe deelnemers hebben mogen begroeten." De Coninck was vooral content met het aantal toeschouwers. „Vo rig jaar hadden we er ongeveer evenveel, maar dit keer waren ei' dus minder deelnemers. Eigenlijk hadden we dus meer toeschou wers dan in voorgaande jaren. Al met al was ook deze editie van het Zeeuws kampioenschap meer dan geslaagd." Er deden dit jaar 49 mensen mee* aan het Open Zeeuws Kampioen schap karten. Vorig jaar wisten nog 64 deelnemers de weg naar het kartcentrum te vinden. Renato de Visser was in de middengewichtsklasse verrassend zijn Brabantse tegenstrevers te snel af. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41