Sport Kroonen nog steeds te goed Vlissingse hockeytrein is op toeren Zwemloop weer voor Vlaming Van der Hout en Staal zegevieren 38 Maandag 19 maart 2007 pzc De latere winnaar in de open klasse Rob Kroonen (achter) rekent in de halve finale af met teamgenoot Gilbert Tolhoek. foto Wim Kooyman Bram Crikemans snelste in Hoogerheide na prima zwemgedeelte. door Sjaak Sinke hoogerheide - Voor de tweede keer op rij in het Grontmijzwem- loopcircuit ging een Belg met de zege aan de haal op de langste af stand. Bram Crikemans scoorde in Hoogerheide de snelste tijd. De winnaar van de zwemloop in Ka- pelle, Wim Nuyt, moest in zijn landgenoot zijn meerdere erken nen. Eerste Zeeuw was Mare Rie- mens op de derde plaats. Crikemans legde de basis voor zijn overwinning op de kilometer zwemmen in een tijd van 12 minu ten en 43 seconden. Alleen Stefan Nieuwenhuyzen, die in een duo uitkwam, was een fractie sneller. Oud-Nederlands zwemkampioen Armand Laven bleef op de kilome ter ook nog onder de dertien mi nuten. Riemens en Nuyt incasseer den op het zwemonderdeel een vette twee minuten achterstand. Op de tien kilometer lopen kon La ven met de wind mee zijn voor sprong redelijk verdedigen. Tegen de wind in kreeg de hij echter last van een astma-aanval. „Het lijkt dan net of je hardlopend door een rietje moet ademen", vertelde hij na zijn finish. Tijdens een pittige hagelbui, half- koers, pakten Nuyt en Riemens de leiding in serie twee. Nuyt was evenals in Kapelle de sterkste en noteerde 52 minuten en 12 secon den, op een halve minuut gevolgd door Riemens. Crikemans had in de eerste serie echter de snelste tijd gescoord. Nuyt is na drie wedstrijden de lei der in het tussenklassement voor Laven en Riemens. Fenna te Kiefte hield dankzij een snellere zwemtijd de Belgische El ke de Vreese achter zich bij de vrouwen. Op de halve afstand ging de winst naar Cesar Beilo. Hij lag vierde na hèt lopen, maar finishte toch voor de Belg Wynand Hubregsen en Dennis Oosterbosch. De laatste zwemlopen voor het Grontmij-zwemloopcircuit zijn in het Paasweekend: op 7 april in Ber gen op Zoom en op 9 april in Roosendaal. Vrouwenteam is aan sterke periode bezig. door onze sportredactie terneuzen - Het vrouwenteam van Vlissingen is in de derde klas se van de hockeycompetitie aan een sterke periode bezig. De Wal- cherse ploeg overklaste Udenhout met 5-1. Goes was een klasse lager niet minder dan thuisploeg DDHC, maar verloor wel nipt met 2-1. Het mannenteam van Rapide uit Hulst boekte in de vierde klasse een benauwde zege bij Ouden bosch (3-4). Mannen. Oudenbosch-Rapide 3-4: Als Rapide de kansen beter Judoka uit Hulst veel te sterk voor concurrentie op toernooi in Breskens. door Kevin van Boxel goes - „Dit wordt tien-secon- den-werk." Pim Schelleman, de op dat moment al onttroonde kam pioen van vorig jaar, wist het ze ker: de finale voor mannen in de open klasse van het internationale judotoernooi van Breskens zou niet zoveel tijd in beslag gaan ne men. Hij bleek het bij het juiste eind te hebben. Ondanks dat de eindstrijd tussen Rob Kroonen en zijn bijna twintig jaar jongere opponent Peter Cox iets langer duurde dan had benut, was er geen vuiltje aan de lucht geweest. Nu kwam de ploeg nog in de problemen en kon den de Hulstenaren pas twee mi nuten voor tijd opgelucht ademha len toen Jelle Inghels met een straf- bal de eindstand op 3-4 bracht. Toch was Rapide goed begonnen. Jochem Beaart scoorde uit een strafcorner, maar slecht uitverdedi gen had de 1-1 tot gevolg. Nog voor rust rondde loep Smits een combinatie van lelie Inghels en Jo chem Beaart af: 1-2. Zes minuten na de hervatting kwam Rapide op 1-3. Via een snelle uitval bood Yan- nick van Putte een niet te missen kans aan Pieter Voorbrood. Zes mi nuten later scoorde Oudenbosch 2-3 en tien minuten voor tijd de voorspelde tien seconden, werd het nooit een echte wedstrijd. Daarvoor was het klassenverschil tussen beide judoka's simpelweg te groot. Er stond zaterdag in sporthal Schel- deveste geen enkele maat op Kroo nen. De judoka, die eerder op de dag ook al de titel tot 100 kilogram in de wacht had gesleept, kende geen enkel mededogen met zijn te genstanders. Dat ondervonden be halve Cox ook Paul Mechielsen en Gilbert Tolhoek. Geen enkele tegenstander bleek opgewassen tégen de technisch zeer begaafde judoka uit Hulst. De winnaar zelf was na afloop erg te spreken over zijn optreden. „Ik had hier sinds 2000 niet meer mee- stond het zelfs 3-3. Er was in de slotminuten een stralbal voor no dig om de winst veilig te stellen. Vrouwen. Vlissingen-Udenhout 5-1: Het loopt gesmeerd bij Vlissin gen. Na een stroeve start van het seizoen begint het team steeds be ter te draaien. Het één plaats lager geklasseerde Udenhout werd met 5-1 verslagen. Vlissingen had vanaf het begin een groot veldover- wicht. In de 14e minuut scoorde Rosan van Eijkelenburg en een mi nuut later liet Brechje de Schipper 2-0 noteren. Na rust scoorde eerst Iris Koole. Het werd via een uitval nog wel 3-1, maar direct daarna zorgde Merel de Kam voor 4-1 en even later ook 5-1. Vierde klasse C. Rosmalen-Rapi- gedaan. Maar ik ben blij dat ik on danks mijn leeftijd van 38 jaar nog steeds van die jonkies kan win nen." Voor Kroonen was het toernooi vooral van belang als voorberei ding op het wereldkampioenschap voor judoka's van 30 jaar en ouder. Dit toernooi vindt volgend jaar plaats in Brussel. De judoka neemt in de Belgische hoofdstad deel in de klasse tot 90 kilogram. „Ik wil voor aanvang van het WK zoveel mogelijk toernooien De 38-jarige Rob Kroonen blijkt op het internationale judotoer nooi in Breskens veel te sterk. In de finale verslaat hij de bijna twintig jaar jongere Peter Cox. de 0-0: Rapide moest deze topper winnen om de eerste plaats van Rosmalen over te nemen. Rosma len had aan een gelijkspel voldoen de om met twee punten voor sprong op kop te blijven. De thuis ploeg haalde dat resultaat met zeer defensief spel. Rapide kwam voor al na de rust stootkracht tekort. DDHC-Goes 2-1: Goes begon goed en was in de eerste helft de aanvallende ploeg. Dat werd hal verwege die periode beloond. Op aangeven van Tes van Minde scoor de Marleen Stuart met een tip-in 0-1. Na rust drong de thuisploeg meer aan en zakte Goes weg. In het laatste kwartier resulteerde dat krachtsverschil in twee treffers van DDHC. draaien. Dat heb ik nodig om ster ker te worden." Het wordt voor de judoka van het Bevelandse Geelhoed de derde deelname aan het evenement. Het eerste jaar won hij zowel de open klasse als de categorie tot 100 kilo gram. Vorig jaar werd hij derde op het laatstgenoemde onderdeel. „Hoe ik mijn kansen inschat? Alle wedstrijden staan op zich. Boven dien doen er ook een aantal oud-wereldkampioenen aan het toernooi mee. Het is een loterij." De open klasse bij de vrouwen werd gewonnen door Nikki van Meel. Carla Rammelaere, die sinds juli vorig jaar geen wedstrijd meer had gevochten, eindigde knap als tweede. den haag - Tommy Staal van Del ta Sport heeft in het voorprogram ma van de City Pier Cityrun in Den Haag voor de vijfde achtereen volgende keer de jeugdloop over tweeënhalve kilometer op zijn naam geschreven. Clubgenoot Mi lan Roelofs pakte met 45 seconden achterstand de tweede plaats. De dertienjarige Biervlietse Dascha van der Hout van Schelde- sport won bij de vrouwen de trim- loop over vijf kilometer. Ze liep een tijd van 21.56. In de businessrun over 21 kilome ter bezette het team van TNT de eerste vier plaatsen. Arjan Beije van Delta Sport noteerde met 1.13.59 de derde tijd voor zijn team, dat overtuigend won.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40