Zeeland ze jaren voor een ingreep Maatregelen tegen hoog water Kinderen voor Kinderen Medisch toerisme 'We bedrijven hier geen villageneeskunde.' r. Batenburg, kaakchimrg PZC Maandag 19 maart 2007 3 ten vandaan komen? Uit binnen- en buitenland, en dan vooral Duitsland, maar ook uit Zeeland. Door de vergrijzing ontstaat im mers een steeds grotere markt voor poliklinische zorg en well ness- en beautyarrangementen, zegt Versluijs. Ie zou denken dat de Zeeuwse zie kenhuizen en tandartsen steige ren, omdat het MWCZ uit hun ruif eet. Dat is echter niet het ge val, onderstreept de directeur. „We werken juist samen. We voe ren operaties onder volledige nar cose uit in het ziekenhuis. Daar la ten we ook al onze apparatuur ste riliseren. Het is juist goed dat niet-verzekerde behandelingen bij ons plaatsvinden. De wachtlijsten van de ziekenhuizen zullen slin ken, waardoor ze meer ruimte krij gen voor verzekerde zorg. Het is een win-win-situatie. Ik denk zelfs dat we dit concept elders kunnen verkopen." Ook met de Zeeuwse tandartsen zijn afspraken gemaakt. Alleen met een verwijsbrief kan de Zeeuwse patiënt bij het MWCZ aankloppen. Door die samenwerking en het feit dat het centrum de tarieven hanteert die de Nederlandse Zorg Autoriteit elk jaar vaststelt, is het MWCZ geen pure privékliniek. Kaakchirurg R. Batenburg bestrijdt dan ook het idee dat de specialis ten erop uit zijn snel de zakken van patiënten leeg te kloppen, om vervolgens een vervroegd en roy aal pensioen te genieten. „Wij be drijven hier geen villageneeskun de." Mondheelkundige ingreep in het MWCZ in Goes. foto Willem Mieras De waterschappen sluiten dijken en wegen af voor het hoge water. door Ab van der Sluis goes - Hoewel het afgelopen week- ende niet echt hard stormde, wa ren de Zeeuwse waterschappen wel in staat van paraatheid. De ho ge waterstanden, zaterdag voor speld door Rijkswaterstaat, zijn het gevolg van een storm in het noordelijke deel van de Noordzee. Van daaruit wordt het water rich ting de Zeeuwse kust voortge stuwd. Het waterschap Zeeuwse Eilanden besloot tot Fase 1. Dat houdt in dat een aantal coupures gesloten werd. Coupures zijn openingen in de dijken die met deuren of bal ken gesloten kunnen worden. Ook stuurde het waterschap een aantal medewerkers op pad om be paalde dijken of duinen te inspec teren. Zo werd een blik geworpen op plaatsen waar tijdens de recen te storm op 18 januari schade was ontstaan. Deze plekken zijn alle maal hersteld, maar moeten zich vaak nog wat zetten. Ze zijn daar om eventueel een zwakke plek. Bij elkaar waren ongeveer tien men sen op de been voor inspectie. Ook in Zeeuws-Vlaanderen was sprake van beperkte dijkbewaking. In Zeeuws-Vlaanderen gaan men sen pas bij fase 2 op pad om de dij ken fysiek te controleren. De voorspelling was een water stand van 3,51 meter boven NAP in Vlissingen. Die kwam uiteinde lijk uit op 3.30 meter. Eenzelfde beeld was in Cadzand (voorspeld 3,30 meter, werd 3,14) en in Ter- neuzen te vinden (voorspeld 3,81, werd 3,67 meter). Het gemiddelde was dus vijftien centimeter lager, maar nog altijd een meter hoger dan de reguliere waterstanden. „Een meter hoger", maar niet ver ontrustend", concludeerde Moni que van de Pas van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Uit voorzorg sloot het waterschap gisteren wel vanaf 14 uur de Pano la* Door een storm op de Noordzee wordt extra hoog water naar Zee land gestuwd. Ook de komende dagen houden de waterschappen een oogje in het zeil. ramaweg in Breskens en de Haven- dijk in Walsoorden voor een paar uur af. „Omdat er altijd mensen zijn, die naar de hoge waterstan den willen kijken." Medewerkers van het waterschap Zeeuws-Vlaan deren inspecteren vandaag de glooiingen om te kijken of er scha de is. Zeeuwse Eilanden verwachtte afge lopen nacht rond 1.50 uur op nieuw een hoge waterstand. De hoogte zou kunnen oplopen tot 3,61 meter boven NAP. Het norma le tij is al hoog vanwege springtij. Door de storm wordt het tij dan nog met 1,23 meter verhoogd. Tot en met morgen worden hoge wa terstanden verwacht. De water schappen houden tot die tijd een extra oogje in het zeil. Op 26 mei en 17 juni vinden voorrondes plaats voor het festival. door Ab van der Sluis GOES - De Vara organiseert dit jaar voor de zestiende keer het lande lijk Kinderen voor Kinderen Song festival. De voorrondes voor Zee land zijn gepland op zaterdag 26 mei en op zondag 17 juni in het Goese Lyceum aan de Bergweg 14 in Goes. Het Songfestival staat open voor kinderen die geboren zijn tussen 1995 en 1999, kunnen meedoen. Zij moeten kiezen uit een lijst van veertig liedjes van 'Kinderen voor kinderen'. Een jury zal de kinde ren tijdens de audities vooral be oordelen op hun zangkwaliteiten. Op het moment dat alle kinderen hun lied hebben gepresenteerd, zal de jury twaalf provinciale fina listen kiezen. De uitslag is daarom niet meteen na de auditie bekend, maar binnen twee weken. De pro vinciale finale wordt gehouden op 13 oktober in theater De Mythe in Goes. Kinderen kunnen zich opgeven via de website van het Songfestival www.kvksongfestival.vara.nl Aan meldingen moeten voor 10 mei binnen zijn. Mannen aangehouden voor mishandeling MIDDELBURG - Twee Middelburgers zijn gistermorgen rond vier uur aangehouden. De twee 20-jarigen zouden op de Markt in Middel burg twee plaatsgenoten (beiden 19) hebben mishandeld. Toen agen ten ter plaatse kwamen, zetten de twee verdachten het op een lopen, maar ze konden in de Zusterstraat worden opgepakt. Na verhoor en opmaken van proces-verbaal zijn ze weer in vrijheid gesteld. Jongen (18) beroofd van gsm-toestel KAEPLLE - Een 18-jarige Kapellen- aar heeft onder bedreiging van ge weld zijn gsm moeten afgegeven aan een onbekende jongen. De jongen liep gistermorgen rond kwart voor drie in de Goese Klok- straat langs een groepje jongens dat in een portiek van een winkel pand stond. Door een van de jon gens uit het groepje werd hij aan gesproken. De Kapellenaar werd gedwongen zijn telefoontoestel af te geven. Storing bij Dow Terneuzen terneuzen - Bij Dow in Terneu zen trad gisteren rond 13.00 uur een storing op in een van de nafta- krakers. De kraker werd uit bedrijf genomen. Dit ging gepaard met een verhoogde fakkelactiviteit. On- middelijk is begonnen de storing te verhelpen. Ook zijn voorberei dingen getroffen voor het op nieuw opstarten van de fabriek. De fakkelinstallaties zorgen ervoor dat het productieproces veilig ge start en gestopt kan worden. PZC I Rolant Quist bron: CN Een vakantie waar je met een facelift vandaan komt. Dat kan via het bedrijf RP Care. Vanaf een zelfgekozen vakan tieadres krijgt men cosmetische chirurgie via het Medisch Wellness Centrum Zeeland in Goes. Nu wordt alleen nog medische zorg aangeboden die niet via de (basis)zorgverzekering vergoed wordt. Aankomst op gekozen vakantieadres. Operaties uitgevoerd in Medisch Wellness Centrum Zeeland te Goes. Herstel op vakantieadres met thuiszorg en eventuele nazorg. Operaties onder volledige narcose vinden plaats in Oosterscheldeziekenhuis te Goes. Online boeken via de website van RPCare. Verder herstel thuis met nazorg door specialist uit eigen omgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3