leeft als prof ijes op NK 33 PZC Maandag 19 maart 2007 37 f'ïê -5^ V •- ft. r-\ 1'v. w^ --- ~#v T rainingsachterstand Veel Zeeuwse deelnemers aan de Ronde van Oud-Vossemeer gebruikten de wedstrijd als trai ning. Ze hebben grote achter stand op renners die zich in warmere oorden voorbereid den op het seizoen. Pieter Israel kwam op de fiets naar de wedstrijd en leverde al snel zijn rugnummer weer in. Keerde op de fiets terug naar zijn woonplaats Kruiningen. Niek Rentmeester uit Goes kwam met zijn vader per auto naar de koers. Door weinig trai ning gaf hij al vroeg op en keer de per fiets terug naar huis. Ruud Rentmeester, de oudere broer van Niek, traint hard voor een goed seizoen op de mountainbike. Kwam samen met zijn moeder op de fiets naar Oud-Vossemeer, reed de koers in het peloton uit en keerde, nu alleen, op de fiets terug naar Goes. John van de Vreede uit Krab- bendijke. Ging op de fiets naar de wedstrijd, bekeek zijn con currenten vanaf de kant en keerde per fiets terug naar zijn woonplaats. Voelde zich nog niet sterk genoeg na de ziekte van Pfeiffer vorig jaar. Marlou Eckhardt, Willemien Vette en Denise de Kraker maakten hun debuut bij de vrouwen-eliterenners. Net als Annelies Israel moesten ze al snel de rol lossen. „Het doel was wedstrijdkilometers op doen", gaf trainster Boukje Doedee aan. „Het verschil met de besten is nog heel groot." foto Con Clasquin Door zijn studie aan de pabo in Gouda komt het daar niet echt van. Desondanks zat Van Dam bij de eerste en meteen goede ontsnap ping. Het was geen kwestie van topvorm, maar van opletten in de eerste ronden. „Je weet van te vo ren dat het peloton zo vroeg in het seizoen breekt voordat er twee ron den voorbij zijn." Dertien man ko zen het hazenpad en bleven tot kort voor het eind aan kop. Toen voegden zich nog negen renners bij het elitegezelschap. Van Dam moest door zijn trai ningsachterstand de koplopers in de slotfase laten gaan. Hij werd 21e. Negen ronden voor het eind reed Klijnhout weg en bleef tot be wondering van iedereen uit de greep van het jagende peloton. Veel renners gingen na afloop op de fiets naar huis, met de wet van de remmende voorsprong als zalig muziekje in het achterhoofd. Als ze de komende maanden maar vaak genoeg door ons koude kik kerlandje fietsen, zullen ze Klijn hout tegen de tijd dat het zomer is zeker een keer verslaan. Bij de vrouwen had Iris Slappen- del uit Ouderkerk aan de IJssel ge noeg aan één weekje Mallorca (en vele weken Nederland) om de wedstrijd over 60 kilometer te win nen. De renster van Flexpoint ver giste zich in de slotfase. Ze demar reerde uit de kopgroep toen ze dacht dat er nog negen ronden te rijden waren. Dat het er negentien waren, deerde haar uiteindelijk niet. De 22-jarige Zuid-Hollandse versloeg in de sprint haar mede- vluchtster Marlijn Binnendijk, die zich op de baan voorbereidde op het WK achtervolging, over veer tien dagen. plaats afgroeten door diverse com binaties niet wordt bestraft, dan zegt dat genoeg." Raz Nitzani eindigde in de klasse Zi met Hexagon's Truman op vijf tiende plaats. Dit terwijl de Israëli sche door één van de leden van de driekoppige jury een tweede plaats werd toebedacht. Nitzani stak de hand in eigen boezem: „Door gemis aan ervaring op grote wedstrijden begon ik veel te ge spannen aan mijn proef Daardoor maakte ik in het begin teveel fou ten." De Zeeuwse L2-kampioene Eve lien de Kesel stuurde Richenelle naar 61 procent, goed voor een elf de plaats. In de klasse M2 eindigde Marie-Anek Bruijnooge met Riche nelle als dertiende. Chantal Nijpjes pakte brons op het NK dressuur. foto Camile Schelstraete WÊÊKffiMMÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊi „Dat had mij ook kunnen overkomen als ik niet in het voetbal was beland. Een aantal jongens van toen heeft het heel moeilijk. Kliniek in, kliniek uit' dat soort dingen." Theo Lucius is niet jaloers op zijn vrienden. In Nummer 14- „Natuurlijk zijn er ook een paar die het prima doen. Die zijn schil der of timmerman geworden." Opnieuw Lucius. „Win ik met 1,8 seconden in plaats van j seconden verschil, dan is het meteen: is hij moe?" Schaatser Sven Kramer verbaast zich soms over wat hij over zichzelf leest, in Sportweek. „Goh, wat heb ik daar een lol gehad! Banden leksteken en ook op andere manieren kattenkwaad uithalen." Sjaak Polak groeide op in de Haagse Schilderswijk, in Voet bal International. „Ik word nooit wakker met de gedachte: ik ben iets bijzonders, hier stapt zo meteen een icoon uitzijn bed." Ruud van Nistelrooij in het Algemeen Dagblad „Om de zinnen te verzetten, gingen we bijna elke dag vissen in de grachten. We raakten verslaafd." Jason Culina en Joey Didulica hadden het niet makkelijk in hun Ajax-tijd, in Voetbal International. Springers van koude kermis thuis De Flowercup staat bekend als een groot toernooi voor trampolinespringers. En zeker in eigen land wilden de springende heren er een schepje bovenop doen. Dus ging de nationale top vol goe de moed naar Aalsmeer. De prestatie die de mannen leverden was uniek. Maar niet zoals ze bedoeld hadden. Alle zes de deelnemers kwa men in de eerste ronde ten val. Jeroen Kaslander werd 36e en was daarmee beste Ne derlander. Dat was hem ech ter geen feestje waard. Scout Coossen kijkt verder dan het veld Axelaar Jaap Goossen is scout van voetbalhoofd klasser Hoek. Hij rijdt net zo blindelings naar Hoek als naar Huizen, waar hij deze competitie al vijf keer voor een analyse is geweest. Dat werkt, zo bleek zaterdag: de Zeeuwen boekten een 2-0-overwinning. „Ik wist dat we 4-4-2 moesten spelen", er kende trainer Cees Houtepen na afloop. „We wisten alle de tails, zelfs dat er twee mooie, blonde spitsen achter de bar stonden. Ook niet onbelang rijk vooreen trainer." RUG Oefenduel regelen is niet makkelijk Veel voetbalclubs willen in een vrij weekeinde het liefst een nuttige oefenwed strijd spelen. Dat het niet al tijd even makkelijk is om dat te regelen, bleek gisteren weer eens. RCS en Alliance waren overeengekomen tegen elkaar te spelen, maar het kwam er niet van. De reden? RCS stond op het eigen veld in Oost-Souburg te wachten op de tegenstander, terwijl Al liance in Roosendaal hetzelf de deed. En dus werd er niet gevoetbald. Volgende keer toch eerst maar even bellen? Kramer geniet ook in voetbalstadion Een huldiging ondergaan is Sven Kramer (20) zo lang zamerhand wel gewend. Maar toegejuichd worden door een vol voetbalstadion was voor de schaatswereld kampioen een primeur. Zaterdagavond verscheen hij voorafgaand aan de wedstrijd Heerenveen-NAC (4-2) in het Abe Lenstra-stadion. De 26.000 toeschouwers hadden een staande ovatie in petto. „Prachtig. En nu nog een mooie wedstrijd", genoot Kra mer. Hij werd op zijn wenken bediend. Drieëndertig was zaterdag in de Ronde van Oud-Vossemeer een rugnummer dat geluk bracht. Eenenvijftig wielrensters gingen zaterdag aan het begin van de middag van start. Winna res werd Iris Slappendel, de renster uit Capelle aan den IJssel. Ze reed met nummer 33 rond. Later op de dag vertrokken hon derd mannen, eliterenners zonder contract. Hier was de win naar Gerhard Klijnhout uit 's-Gravendeel. Ook hij had rug nummer 33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39