Sport'1 dure punten Dave de Jonge verwachte winnaar in Vlissingen Leiders tweede klasse laten dure punten liggen W PZC Maandag 19 maart 2007 I 35 Tafeltennnissers verliezen onnodig van Westa 2: 4-6. door Ron de Waal k MIDDELBURG - Het behalen van vier, hooguit vijf punten, was nor maliter het hoogst haalbare tegen Westa 2. Toch overheerste na af loop bij de tafeltennissers van Delta/TTC Middelburg lichte te leurstelling. De eerstedivisionist had tegen de Limburgse tegenstan der aardig wat kansen laten liggen, waardoor er een onnodige neder laag uit de bus kwam. Vooral om dat Westa's zwakste man Joep Ramakers met drie overwinnin gen naar huis mocht terugkeren werd het 4-6. lan Henk Bomhof besefte maar al te goed dat er minimaal een pun- tendeling in had gezeten tegen de bezoekers uit Wessem. „We hebben weer kansen gehad, maar we laten er te veel liggen. Ei genlijk is dat de laatste wedstrij den steeds het geval", concludeer de de kopman, die zelf naast het dubbelspel met Wesley Wegman, slechts één enkelpartij in winst wist om te zetten. Bomhof doelde onder meer op het treffen bij koploper Scylla 2 vo rige week, toen zijn ploeg in twee partijen diverse matchpoints liet liggen. Westa-kopman Paul van de Leur, die gistermiddag ook nog bij het eerste team van de Limburgers moest invallen omdat de Chinees Liu nog steeds geblesseerd is, was voor alle drie de Middelburgers te sterk. Uit de partijen tegen Joep Ram akers, die als derde man aantrad, had TTC Middelburg echter meer rendement moeten halen. Mare Hackenberg verloor in vier games en Bomhof en Wegman trokken beiden na vijf games aan het kort ste eind. Wesley Wegman liet het in de achtste partij lelijk liggen. Na ze ven wedstrijden keek TTC Middel burg tegen een 3-4-achterstand- aan, waarna het er alle schijn van had dat Wegman de stand in even ly De tafeltennissers van TTCM staan na de nederlaag tegen Westa 2 slechts één punt boven degradatieplaats. Zaterdag treft TTCM concurrent Red Stars. Mark Boot (15) is enige die in dezelfde ronde eindigt als de winnaar. door Herman Heuvink VLISSINCEN - Dave de longe uit Heinkenszand heeft de eerste club wedstrijd van dit seizoen van de MSV De Uitlaat uit Vlissingen op zijn naam gebracht. Door het ontbreken van Rinus van de Ven en Casper Ovaa kwam de overwinning voor de 19-jarige KTM-rijder niet onverwacht. In de samengevoegde seniorenklas se wist alleen de 15-jarige Mark Boot uit Burgh-Haamstede op zijn 250 cc viertakt Kawasaki nog in de zelfde ronde te eindigen. Hij werd winnaar van de 125 cc. De tweede wicht zou brengen. De eerste twee games tegen Ramakers werden in winst omgezet, maar daarna ging het mis met de jeugdige speler. „Ik had zeker moeten winnen, maar ik kon niet doorzetten", moest Wesley Wegman na afloop beken nen. „Ik kwam in de vijfde game met 4-0 voor, maar daarna miste ik een hoge bal. Dat was cruciaal. Helaas kon ik daarna de mentale veerkracht niet meer opbrengen." Gevolg was een 3-5-achterstand voor de thuisploeg. Paul van de Leur breidde de marge verder uit naar 3-6, door Mare Hackenberg in drie games volstrekt kansloos te la ten. „Dit is wel heel erg slecht, echt helemaal niks", klonk het en kele malen uit de mond van Hac kenberg, die zodoende op één winstpartij bleef steken. Bomhof wachtte daarna de taak om de nederlaag een draaglijker aanzien te geven, Daarin slaagde de routinier eenvoudig. Ondertus sen blikte Bomhof alweer vooruit naar de cruciale ontmoeting van volgende week in eigen huis tegen Red Stars. „Dan zal het moeten ge beuren", vond hij. De ploeg uit Venray staat halverwege de compe titie op de vijfde plaats, die degra datie betekent. De Limburgers heb ben echter slechts één punt achter stand op TTCM. TTC Middelburg -Westa 2 4-6 Jan Henk Bomhof-Paul van de Leur 0-3(13-15, 8-11,4-11); Wesley Wegman-Vanja van Pol 3-0(11-4,11-6,11-7); Mare Hackenberg-Joep Ramakers I-3(11-7,10-12, 7-11,11-13; Bomhof/Wegman - Van de Leur/Ramakers 3-2(5-11, 6-11, II-5,11-8,11-5); Wesley Weg man - Paul van de Leur I-3(4-11,8-11,11-9,8-11); Jan Henk Bomhof- Joep Ram akers 2-3(11-8, 7-11,11-7, 6-11,10-12); Mare Hacken berg-Vanja van Pol 3-1 (11-7, II-5, 9-11,11-8); Wesley Weg man - Joep Ramakers 2-3 (13-11,11-6, 8-11,7-11, 6-11); Mare Hackenberg - Paul van de Leur 0-3 (6-11,4-11, 4-11); Jan Henk Bomhof - Van- ja van Pol 3-0 (11-7,11-8, 11-9). manche leek nog even spannend te worden toen De Jonge de start miste en op achtervolgen was aan gewezen. Boot nam al in de eerste ronde de leiding over van snelstar- ter Marco Oreel. In de derde ronde had De Jonge de zaken weer recht gezet en denderde voortvarend naar de finish. Een sterke tweede manche reden ook veteraan Henk Buijs en Steven Ovaa. De laatste kwam in de eerste ronde ten val en moest achteraan beginnen. Hij liet een fraai staaltje inhaalwerk zien. Goed bezet was de klasse 125 cc ju nioren. De 13-jarige Yamaha-cros- ser Kevin Spruijt uit Meliskerke wist beide manches op zijn naam te schrijven. In de tweede manche moest hij nog even op zijn tanden Zwemploeg Luctor in de middenmoot VLISSINGEN - Luctor et Emergo presteerde goed in de zwemcompe- titie. Bij de voorlaatste wedstrijd kwamen de Middelburgers tot een score van 4403,90 seconden, het geen de ploeg een plaats in de mid denmoot van de eerste klasse ople vert. Simon Edenburg, Davy Bis- slik, Joeri van Wallenburg, Marie ke van der Steen, Esther Brink man en Cynthia Potin zorgden voor veel punten. Kevin Cideonse wint trainingsrit TMZ KRUININGEN - Op de tweede trai ningsrit van TMZ kwamen ruim 80 deelnemers af Bij de amateurs A maakten Johnny van der Kloos ter en Jack van der Horst de strijd hard, maar het peloton reageerde attent. In de slotfase was het weer Van der Horst die er vandoorging. Hij kreeg Kevin Gideonse mee en de beslissing was daar. Gideonse won uiteindelijk in de spurt. Kees Hoogerland klopte Huib Slabbe- koorn bij de amateurs 40» en Mi chel Dek won de S/P-categorie. Kampioenskandidaten GPC en Arnemuiden spelen beide gelijk. door Wim Broekhoven GOES - In de strijd om het kam pioenschap van de tweede klasse maakten GPC en Arnemuiden alle bei een misstap. GPC kwam tegen Zwaluwe niet verder dan 1-1 en Ar nemuiden slaagde er niet om Hei- nenoord te verslaan. Ook hier werd het 1-1. In de strijd tegen de rechtstreekse degradatie was het een erg slechte dag voor Tholense Boys, dat met 6-3 van Zaamslag verloor. Zwaluwe-GPC 1-1: Robin de Pag- ter strafte na 27 minuten slecht uit verdedigen van de Zwaluwe-doel- man bekwaam af door van ver in een leeg doel te schieten. Het was eigenlijk meteen ook de enige kans die de koploper voor rust kreeg. bijten toen hij in de eerste bocht achterop raakte. In de vierde ron de greep hij de leiding door Antoi- ne Pauwe uit Yerseke van de kop te verdringen. Wesley de Jonge en Luuk Dybala mochten Spruijt naar het podium vergezellen. In de gemengde klasse 250 cc ju nioren en veteranen was veteraan Erik van de Wekken op zijn Hon da de snelste. Hij ging in beide manches Leon van der Lee vooraf In de klasse 65 cc kleine en grote wielen reed Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk een sterke wed strijd. In beide manches werd hij knap tweede. Bij de 85 cc's waren er knappe prestaties van Percy Karelse uit Wilhelminadorp en Ricky Joosse uit Nieuw- en Sint Joosland. Vier snookeraars naar nationale titelstrijd MIDDELBURG - Chris van Renswou- de uit Oost-Souburg en Atong Wu uit Middelburg hebben zich ge plaatst voor het NK snooker. Van Renswoude doet individueel mee en als koppel met Marcel Mouwen uit Kloetinge. Ze spelen hun kwali ficatiewedstrijden in Ridderkerk. Wu speelt samen met Danny Cheuk a Lam uit 's-Heerenhoek. Mouwen en misschien ook Lam komen ook in het enkel uit. Aimee Schoe wint in Westerschouwen WESTERSCHOUWEN - Aimee Schoe uit Vrouwenpolder was sterk bij de landelijke jeugdwedstrijden mountainbike in Westerschou wen. Ze was in haar categorie niet alleen het eerste meisje maar zij won ook overall. Didi de Vries (Wilhelminadorp), Lindy van An- rooy (Kapelle) en Marquerite de Neve (Middelburg) mochten ook als eerste meisje in hun categorie op het erepodium plaatsnemen. Erik Boer (Wolphaartsdijk) zege vierde bij de jongens. Halverwege de tweede helft had den de Vlissingers wel pech dat een inzet van Lunven Vermeer door de paal werd gekeerd, maar de gelijkmaker van Akser Heij- koop elf minuten voor tijd was al lerminst onverdiend. Doelman Weeda voorkwam in de slotfase met een puike redding op een inzet van Van der Stelt, dat de Vlissingers zelfs het ene nog mislie pen. Arnemuiden-Heinenoord 1-1: De thuisclub speelde een zwakke partij en mocht na afloop met het ene punt zelfs de handen dicht knijpen. Vakamon Kromah strafte na een klein half uur Arnmuidens balver lies op het middenveld af door de Koploper GPC en achtervolger Arnemuiden speelden beide met 1-1 gelijk in de tweede klasse. GPC aan de leiding met twee punten voorsprong. Achtste plaats voor Sjaak Westdorp OUD GASTEL - Sjaak Westdorp van VEGABV is in Gastel achtste ge worden in de regionale eindstrijd libre hoofdklasse. Westdorp leek na een goede start mee te doen om de prijzen. Zo ver kwam het niet. Na twee overwinningen op de openingsdag ging de kaars lang zaam uit. Westdorp kon geen punt meer toevoegen aan zijn to taal. Hij behaalde 4 punten en 8.22 gemiddeld. Platjouw wordt derde op NK bandstoten AALTEN - Voor Theo Platjouw uit Axel kende het Nederlands kam pioenschap bandstoten klein eer ste klasse een teleurstellende af loop. Na een zinderende finale, die werd verloren, restte hem niet mee dan de derde plaats. De titel ging naar J. Hansen uit Den Haag. Platjouw verzamelde 10 punten, 6.35 en een hoogste serie van 43. Troostprijzen waren er in de vorm van promotie en de gedeelde hoog ste toernooiserie. openingstreffer voor de irritant spelende bezoekers te scoren. Zes minuten voor rust werd het gelijk door Marinus Baas, die een door Marvin Meerman opzij gelegde vrije trap knap langs de nog niet opgestelde muur knalde. Vijf mi nuten voor tijd had Arnemuiden pech dat Corné van Belzen er net niet in slaagde in een scrimmage voor 2-1 te zorgen, maar de thuisclub bofte vervolgens in de di rect volgende counter, toen de be zoekende spits Bom voor open doel naast schoot. Kapelle-Dinteloord 4-0 (2-0): Ke vin Joosse 1-0, Edwin van Damme 2-0, Ferdi Tilroe 3-0 en Jon Hersel- man 4-0. Tholense Boys-Zaamslag 3-6 (2-2): Piet de Graaff 1-0, Arjan Ha melink 1-1, Chukwugbo 1-2, Mi chael de Jong 2-2, Jeroen Nieuw koop (ed) 2-3, Reinier de Groene 3-3, Ugur Kahveci 3-4, Arjan Ha melink 3-5, Chukwugbo 3-6. De deelnemers aan de wedstrijd in de 80cc-klasse gaan van start. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37