Sport Tovaal zorgt voor stunt in Sjaak Brouwer en Martje Wisse bijzondere winnaars van eerste editie Roparunkustloop 32 Maandag 19 maart 2007 pzc Een speler van Tovaal baant zich een weg door een haag van Oemoemenoe-ers. foto Dirk Jan Gjeltema Nieuwenhuis wint dressuurwedstrijd nieuwland - In de dressuurwed strijd van de ruiterclub Walcheren werd zaterdag in de Z sterk gepres teerd. Mariëlle Nieuwenhuis toon de zich met TDN's Truemanda nipt de beste. Ze bleef Mieke Evert- se met Tyara één punt voor. In de klasse M2 eindigden Leny Tange met Roset en Pascalle van der Kraan gelijk. Uiteindelijk won Tan- ge op de beslissende onderdelen. Domburg rukt na zege op naar vierde plaats domburg - Dankzij een 4-2-zege op Divo is Domburg gestegen naar de derde plaats in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. Wilco van Eijzeren en Frank de Jong zorgden voor een 2-o-voorsprong, waarna Joost de Schutter de bezoe kers terug in de wedstrijd bracht: 2-1. Vijf minuten na rust scoorde Sander Willemse 3-1 en na de 3-2 (weer De Schutter) schoot Frank de Jong zijn ploeg in veilige haven. Vivoo na rust langs Lewedorpse Boys HUIJBERGEN - Een jeugdig Lewe dorpse Boys wist het Vivoo, de nummer twee uit de vijfde klasse B, behoorlijk lastig te maken. Na de 2-0 via twee treffers van Pieter Burremans scoorde Jasper Dessens tegen: 2-1. Martijn van den Berg zorgde voor 3-1, maar opnieuw kwam Lebo te rug via Jeffrey Jansen: 3-2. In de tweede helft liep de thuisploeg ver der uit naar 6-2. Onverwacht verlies futsallers Sranang eindhoven - De futsallers van FM Sranang hebben hun wedstrijd te gen EFV/Cibatax 2 onverwacht ver loren met 2-1. Flet enige doelpunt van de Goese ploeg werd gemaakt door Steven Fitsch. Door de nederlaag is Morres/Controlec nummer twee Sranang nu tot op één punt gena derd. De Zeeuws-Vlamingen heb ben wel één duel meer gespeeld. Winst voetbalsters Smerdiek: 2-0 goes - Smerdiek deed in de lande lijke vrouwencompetitie voetbal goede zaken. De ploeg won met 2-0 van Rijsoord. Smerdiek won het degradatieduel verdiend. Tien minuten voor tijd tekende Lenny Stoutjesdijk voor o-i en vijf minuten later leverde een steekpass van diezelfde Stout jesdijk Anne Hage een een-te- gen-een situatie met de plaatselij ke doelvrouwe op, die ze knap om speelde. Vrouwen Oostkapelle boeken overwinning vlissingen - De voetbalsters van Oostkapelle boekten een belangrij ke zege. Stedoco werd met 2-0 ver slagen. Voor rust was er een goede red ding van Lenny lacobse nodig om de thuisclub van score af te hou den. Na de pauze was eersteklasser Oostkapelle beter. Marieke Kwast liet uit een hoekschop van Rosan- ne Lammers de 0-1 aantekenen. Ze zorgde later ook voor 0-2. Zee en wind maken van hardloopwedstrij d een zware beproeving. door Sjaak Sinke DISHOEK - „Waarschijnlijk heeft hij de Roparunkustloop voor zichzelf georganiseerd", mompelden som mige toeschouwers zaterdag toen Sjaak Brouwer als eerste de finish bij het Pannenkoekhuisje in Dis hoek passeerde. Toch was hij maar één van de vele vrijwilligers die zich voor en na het evenement in zette om de loop tot een succes te maken. Ondanks het mooie weer was de loop over tien kilometers een zwa re klus. Vooral op de heenweg blies er een krachtige wind en het hoge water zorgde ervoor dat de lo pers tot aan Zoutelande door het mulle zand moesten ploegen. Brouwer had daar kennelijk wei nig moeite mee. Na de start ont stond een kopgroep met onder meer lesper Franke, Arjo Verhage, René Vader, Peter Limbergen en de vier kilometerlopers Henk van de Bas en Django Sandee. Na de duinovergang bij camping Valkenisse gaf Brouwer gas en ver volgde hij solo zijn race. A-junior lesper Franke nestelde zich op de tweede stek. Bij de opgang naar de Boulevard van Zoutelande had Brouwer het behoorlijk zwaar: „Je kreeg geen tijd om te herstellen", liet hij na afloop weten. Na een klein stukje Boulevard volg de het puinpad over de duinen en dan weer via een lange trap om laag. De laatste vier kilometer wa ren, met de wind in de rug over het fietspad, een eitje. Brouwer fi nishte in 38 minuten en 44 secon den. Franke gaf op de tweede plaats bijna een minuut toe maar is zeker een belofte voor de toe komst. Peter Limbergen volgde op twee minuten van de winnaar, voor Arjo Verhage en Leon lacob se, die langzamerhand uit zijn bles suredal klimt. Na haar zege in de Pannenkoek loop won Martje Wisse met ruime voorsprong bij de vrouwen, voor Anja Vogel en Suzanne Geschiere. Wisse had zichzelf vooraf een straf- training opgelegd door heen en te rug naar Goes te fietsen. Ze deed dit omdat vorige week abusievelijk gemeld was dat ze naar de Pannen koekloop in Haamstede was ge fietst, terwijl ze vanaf Middelburg een lift naar Haamstede had gekre gen. Op de vier kilometer ging Henk 1^ Organisator Sjaak Brouwer is de snelste in de Roparunkustloop. Martje Wisse wint nadat ze van uit Koudekerke heen en terug naar Goes is gefietst. van de Bas met de overwinning aan de haal voor Django Sandee en Wouter Verstraate die gegang- maakt werd door vader Wibo. Zwemster Tineke van Dort bleef bij de meisjes Jennifer Ovaa de baas. Naast de 120 lopers deden er nog tachtig (Nordic) wandelaars mee. Gezamenlijk zorgden ze voor een opbrengst van €750. Het bedrag wordt gestort op de rekening van de stichting Roparun. Het Cege- lec-team loopt tijdens de Pinkster dagen de estafette van Parijs naar Rotterdam over bijna 600 kilome ter. Het team bestaat uit Sjaak Brouwer, René Vader, Lion van Luyk, Wilko de Vos, Rinus Witte, Arnold Boonman, Edwin de la Ruelle, Wim Vos en Theo Rabout. verder zijn er verzorgers, fietsers, fysiotherapeuten en chauffeurs. De leiding berust bij Peter Meert en Hans de Bel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34