Thomas Dekker ziet hoop op nieuwe zege vervliegen Raikkonen hoeft zich niet in te spannen Contador slaat zijn slag in slotrit IjyiELBOURN Albers strandt al na zestien minuten 30 Maandag 19 maart 2007 PZC Wanjiru wint CPC Loop in wereldrecordtijd den haag - De Keniaanse atleet Sa muel Wanjiru heeft zaterdag in Den Haag de CPC Loop gewon nen in een nieuwe mondiale re cordtijd op de halve marathon. De twintigjarige Wanjiru liep solo naar een eindtijd van 58 minuten en 35 seconden. Hij was daarmee 18 seconden sneller dan zijn oude wereldrecord van 58.53, dat hij in februari van dit jaar in Dubai ves tigde. Titel voor ijshockeyers Tilburg Trappers tilburg - De ijshockeyers van Til burg Trappers mogen zich voor het eerst sinds 2001 weer Neder lands kampioen noemen. De Bra banders wonnen gisteren de derde wedstrijd op rij van Heerenveen Flyers. Tilburg stond na de tweede periode nog met 3-2 achter. Doug Stienstra trok de stand in de laat ste periode gelijk, waarna Peter van Biezen met twee goals de eind stand bepaalde op 5-3. Svindal verovert algemene wereldbeker lenzerheide - De Noorse skiër Aksel Lund Svindal heeft gisteren Benjamin Raich onttroond als houder van de algemene wereld beker. Svindal had op de laatste slalom van het seizoen in het Zwitserse Lenzerheide genoeg aan de vijf tiende plaats om de begeerde kris tallen bokaal te veroveren. Raich bleef niet met lege handen. Hij eindigde als tweede. Schelvis debuteert op WK met vijfde plaats melbourne - Alex Schelvis is giste ren op het wereldkampioenschap open water in Melbourne als vijf de geëindigd op de vijf kilometer. De negentienjarige zwemmer uit Spijkenisse had op de finish een achterstand van twaalf seconden op de Duitse winnaar Thomas Lurz. Lurz behaalde voor de vierde keer de titel. Schelvis debuteerde in Melbourne op een wereldkampioenschap. Hantuchova pakt eindzege Indian Wells indian wells - De Tsjechische ten nisser Daniela Hantuchova heeft zaterdag de finale van Indian Wells gewonnen. Ze was met 6-3 6-4 te sterk voor Svetlana Koeznetsova. Het was de tweede keer dat Han tuchova het evenement op haar naam schreef Eerder was ze er in 2002 al de beste. Voor haar was het ook de tweede toernooizege in haar loopbaan. Behalve in Indian Wells won ze nooit ergens anders. Jaspers langs De Bruijn in finale CP Oldenzaal oldenzaal - Driebander Dick jas pers heeft zaterdag de Grand Prix Grolsch in Oldenzaal op zijn naam gebracht. De Brabantse biljarter won in de eindstrijd met 50-38 van Jean Paul de Bruijn uit Hulst. Hij had daarvoor 22 beurten nodig, goed voor een gemiddelde van 2,272. Jas pers beste serie was negen caram boles. Rabo-renner eindigt als achtste in tijdrit van Tirreno-Adriatico. door onze sportredactie CIVITANOVA - Thomas Dekker had zich veel voorgesteld van de indivi duele tijdrit in de rittenkoers Tirre no-Adriatico. Vorig jaar deed hij er een geslaagde greep naar de leider strui, die hij daarna tot het einde met succes verdedigde. Gisteren zag de jonge Rabo-renner de hoop op prolongatie vervliegen. Dekker moest in de race tegen de klok over 20 kilometer 33 secon- Finse Formule i-coureur start op pole position en finisht als eerste. door René Groeneveld MELBOURNE - De eerste Grand Prix van het nieuwe Fi-seizoen is een prooi geworden voor Kimi Raikko- nen. De Fin startte met zijn Ferra ri vanaf pole position en moest de eerste plek alleen door pitstops tij delijk afstaan. Achter Raikkonen finishte de rege rend wereldkampioen Fernando Alonso voor zijn nieuwe renstal den toegeven op de Duitser Stefan Schumacher. In een aanmerkelijk sterker veld dan vorig jaar bleef Dekker steken op de achtste plaats. „Thomas was zeer teleurge steld" zei ploegleider Erik Breu- kink. „Vorig jaar maakte hij hier het verschil." Een verklaring was er niet. Breukink geloofde niet dat Dekker nog last had gehad van de valpartij waarbij hij en vier ploeggenoten op de eerste dag van de rittenkoers betrokken waren. Dekker werd zaterdag in de vierde rit vijfde, kort achter de Italiaan Riccardo Ricco die het lastige slot- McLaren. Derde werd McLarens tweede rijder, nieuwkomer Lewis Hamilton. Het 22-jarige talent reed in zijn debuutrace zelfs even op kop. Raikkonen had niet al te hard moe ten vechten, zei hij na de wed strijd. „Ik verloor al aan het begin van de race radiocontact, maar ge lukkig ben ik niet in de proble men geraakt, Ik hoefde eigenlijk geen moment tot het uiterste te gaan. Maar de volgende keer kan het natuurlijk weer heel anders lo pen." De winnaar van vorig jaar, Fernan- klimmetje benutte om de leider strui over te nemen van de Rus Aleksandr Arekejev. In de tijdrit, met veel lange rechte stukken op maat gemaakt voor specialist Dekker, kwam Ricco er niet aan te pas. Schumacher beves tigde weer eens zijn allround-capa citeiten. De Duitser won vorig jaar twee ritten in de Ronde van Italië en was in het najaar de beste in de Eneco Tour en de Ronde van Po len. Zijn ploegleider Christian Henn noemde hem meteen een van de kanshebbers voor de eerste voorjaarsklassieker, Milaan-Sanre- mo, van volgende week. do Alonso, die debuteerde voor het McLaren-team, volgde op 7,2 seconden afstand. Echt teleurge steld was hij niet. „Natuurlijk is het altijd het beste om te winnen, maar dit was voor mij het best haalbare resultaat." Met de derde plaats voor Ha milton belandde voor het eerst in elf jaar een debutant op het po- McLaren-debutant Lewis Ha- milton begon op uitstekende wij ze aan zijn Formule-1-carrière. De Amerikaan finishte in zijn eer ste Grand Prix als derde. NICE - Alberto Contador heeft gis teren de rittenkoers Parijs-Nice ge wonnen. De Spaanse wielrenner van Discovery Channel won de slotetappe en pakte genoeg tijd op de Italiaanse klassementsleider Da- vide Rebellin om de zes seconden achterstand in het klassement goed te maken. De Spaanse ploeggenoten van Caisse d'Epargne, David Lopez Garcia en joaquim Rodriguez, wer den gisteren in de slotrit (129 kilo meter van Nice naar Nice) respec tievelijk tweede en derde. De etappe van zaterdag werd ge wonnen door de Spanjaard Luis Sanchez. Hij bekroonde in Cannes na 200 kilometer een vlucht die hij aanvankelijk met vijf collega's had opgezet. dium. „Ik was extatisch toen ik be sefte dat ik een podiumplaats had bereikt", bekende de Brit. „Dit is voor mij natuurlijk een geweldig begin van het seizoen." De teamgenoot van Raikkonen bij Ferrari, Felipe Massa, moest genoe gen nemen met de zestiende posi tie op de startgrid, maar vocht zich tijdens de race naar voren. De Braziliaan eindigde op de zesde plaats. Voor hem finishten als vier de en vijfde achtereenvolgens de Duitser Nick Heidfeld van BMW Sauber en de Italiaan Giancarlo Fi- sichella van Renault. MELBOURNE - Voor de Nederlander Christijan Al bers eindigde zijn debuut in de Spyker nogal on nozel. Zijn oorplug schoot na zestine minuten ra cen in de Grand Prix van Melbourne uit zijn oor, waarna het snoer ergens in zijn kleding bleef ha ken en hij zijn helm niet meer vrij kon bewegen. Onachtzaamheid tijdens zijn pogingen het snoer los te maken, zorgde ervoor dat hij voor een bocht zijn rempunt miste en de bandenstapels in schoof. Daarna werd de oranje bolide direct weg- getakeld. Albers had zijn wagen, die om onduidelijke rede nen te traag was, al moeten omwisselen voor de reservewagen van het team, waardoor hij vanuit de pitstraat moest starten. Albers' teamgenoot Adrian Sutil reed de wed strijd wel uit, maar had een teleurstellende klasse ring. Hij finishte als laatste, foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32