Er is ruimte voor verbetering Van Gelder komt scherp uit moeilijke periode Rinus van de Ven vierde in Cemert Frankrijk wint Zeslandentoernooi PZC Maandag 19 maart 2007 29 Turner Van Assche laat punten liggen, maar haalt wel de EK-limiet. door Roeland van Vliet BERGEN OP ZOOM - Anthony van Assche had gisteren tijdens de eer ste EK-kwalificatiewedstrijd in Ber gen op Zoom een matige afsprong na zijn brugoefening. Hij had een dubbele salto gehoekt gepland, maar kwam kracht tekort en koos op het laatst voor een dubbele sal to gehurkt Bij zijn landing had hij daardoor nog te veel rotatiesnel heid, waardoor hij viel en slechts 12,800 scoorde. „Daar heb ik zeker een heel punt laten liggen", zei de Sassenaar. Hij baalde na afloop van zijn meer kamp nauwelijks en legde de mis ser positief uit. „Nu is er nog vol doende ruimte voor verbetering. Dit is pas mijn eerste wedstrijd van het seizoen. Toch zit ik al op 84,200 punten. Daar ben ik heel blij mee." De Zeeuws-Vlaming haalde zo de limiet voor de derde meerkamper binnen de zeskoppige EK-selectie. De eis voor de eerste twee allroun- ders in de ploeg ligt op 85,740 pun ten en is voor Van Assche ook nog in zicht. Volgende week zaterdag is de tweede en laatste EK-kwalifica- tiewedstrijd en heeft hij nog kans die grens te doorbreken. „We hoopten eigenlijk al dat hij die hoogste limiet vandaag zou ha len", zei trainer Rob Stout. „Maar na zijn brugoefening ging dat niet meer lukken. Ik heb toen moeten praten als Brugman om hem dui delijk te maken dat die tweede li miet nog wel mogelijk was." Op de rekstok, het volgende toe stel, had hij Van Assche al weer goed bij de les. De achttienjarige routinier zette een ijzersterke oefe ning neer, even later nog gevolgd door prima uitvoeringen op vloer en voltige. Van Assche: „Maar ook op die onderdelen kan ik nog wel wat beter. Ik heb bewust wat min der risico's genomen en dus wat elementjes weggelaten, om maar op die limiet uit te komen. Nu ik die gehaald heb, kan ik de volgen de keer wel alle elementen uitvoe ren en hopelijk nog wat hoger sco ren." Net als Anthony van Assche liep Jeffrey Telussa met een brede glim lach door de turnzaal. De zestienja rige Middelburger werd tijdens de kwalificatiewedstrijd derde met 76,200 punten. Daarmee verbeter de hij zijn persoonlijk record (75,800) en hield hij twee andere meerkampers achter zich. Telussa had het even moeilijk aan de rekstok. Bij het overpakken naar de ellegreep tastte hij met één hand mis. Daardoor moest hij zijn oefening even onderbreken en kreeg hij 11,500 van de jury. Hij zakte naar de vijfde plaats in de rangschikking. Maar op het sloton- derdeel voltige maakte hij zijn ach terstand op Goesenaar Carlo van Minde en Arjen Butter helemaal goed. Zelfs de nummer twee, Tim Smeets, haalde hij bijna bij. Van Minde stelde teleur met 75,800. „Het ging heel slecht", zei hij. Bij enkele oefeningen viel hij en liet hij onnodig veel punten lig gen. „We waren met zo weinig deelnemers vandaag, dat we de zes toestellen snel achter elkaar moes ten afwerken. Ik had geen tijd om 1^ Jeffrey Telussa verbetert zijn per- soonlijk puntenrecord tijdens de EK-kwalificatiewedstrijd in Ber gen op Zoom. Carlo van Minde stelt teleur. me tussendoor weer op te laden. Ik vond het een echte condities- kg" Hij moest erkennen dat hij die ver loren had. De achttienjarige gym nast verwacht niet dat hij zich over twee weken alsnog kwalifi ceert voor het EK. „Op de meerkamp zeker niet. Mis schien lukt het me op sprong, rek of vloer de toestellimiet nog te be naderen. Maar ik reken er niet meer op." Ringenspecialist 1 voldoet bij zijn rentree aan de eis voor het EK. door Roeland van Vliet BERGEN op zoom - Hoewel zijn rin- genoefening nog niet perfect was, haalde Yuri van Gelder gisteren met een groot gemak de limiet voor het Europees kampioen schap. Hij scoorde bij in zijn eerste wedstrijd sinds november 15,800, waar 15,300 nodig was. De 23-jarige Waalwijker kampte ge ruime tijd met een schouderblessu re en had enige mentale proble men. Die kwamen nadat hij had gebroken met zijn trainer Remi Lens, die zijn ex-pupil vervolgens verweet dat hij het niet zo nauw had genomen met het gebruik van genotsmiddelen. In die tijd circu leerde er ook een anonieme brief, waarin stond dat Van Gelder cocaï ne gebruikte. „Dat heeft me alle maal veel pijn gedaan", zei hij gis teren tegen de verzamelde Neder landse pers. „Maar die vervelende heb ik afgesloten. Ik wil het er lie ver niet meer over hebben. Ik wil weer vooruit kijken. Ik kan wel zeggen dat ik heel scherp uit die moeilijke tijd ben gekomen." De wereldkampioen van 2005 wil naar de Spelen van 2008 in Peking. Om in China te geraken, moet hij aan het einde van dit jaar op het wereldkampioenschap van Stutt gart goud pakken. Of het Neder landse team moet in Duitsland bij de beste landen van de wereld ko men, maar dat zal niet zo snel ge beuren. Van Gelder móet dus ook wel heel scherp zijn. Nadat de Brabander gisteren in de relatieve luwte zijn comeback maakte, turnt hij komend weekein de in Cottbus. Daar zal hij zijn kunsten aan de ringen tijdens een wereldbekerwedstrijd weer aan het grote publiek tonen. „Nu wordt het weer tijd om op een in ternationaal podium te laten zien wat ik in huis heb." Van Gelder voert dan, net als giste ren, een nieuwe oefening uit. Met een nieuwe afsprong. „In het afge lopen jaar zagen de jury's mijn af sprong anders dan wij wilden. Daarom heb ik er nu één waarover geen discussie kan ontstaan." Gisteren had hij nog een oneffen heid bij zijn landing. Hij kwam licht ten val. Vandaar dat hij nog niet boven de 16,000 uitkwam. Normaal gesproken gaat hij dat in zijn komende wedstrijden wel doen. GEMERT - Motorcrosser Rinus van de Ven is gisteren vierde geworden in Gemert bij de eerste wedstrijd voor het Open Nederlands kam pioenschap. De Vlissinger kwalifi ceerde zich daardoor definitief voor de Grand Prix in Valkens- waard, die over twee weken wordt gereden. De achttienjarige Van de Ven, die in de tijdtraining een lichte knie blessure opliep, zette de veertiende starttijd neer. In de eerste manche parijs - De Franse rugbyers heb ben op punten hun titel in het tra ditionele Zeslandentoernooi gepro longeerd. Ze wonnen zaterdaga vond in het Stade de France met 46-19 van Schotland. Die ruime marge, mede dank zij een late try katapulteerde hij zich echter van achter het starthek naar kopstart. De eerste ronden keek iedereen naar zijn achterwiel, maar door een haperende achterrem zakte hij terug naar de zesde plaats. In de tweede manche had hij een minde re start, maar hield hij zich in het Grand Prix-geweld knap staande en finishte hij als achtste. In het dagklassement werd hij daardoor vierde, achter onder anderen win naar Erik Eggens. van Elvis Vermeulen, was genoeg om de Ieren opnieuw voor te blij ven. Ierland had zich eerder op de dag een goede uitgangspositie voor de eerste eindzege sinds 1985 verworven door Italië in Rome met 51-24 te verslaan. Anthony van Assche herstelde zich goed aan de rekstok, na zijn mindere brugoefening. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31